Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A tudatos álom az egyet...

A tudatos álom az egyet jelent az asztrál utazással?

Figyelt kérdés
ápr. 26. 23:16
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Nem.
ápr. 27. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Nem.
ápr. 27. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mi a különbség?
ápr. 27. 07:10
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudatos álom az, amikor megfelelő tudatállapotban ráébredsz hogy álmodsz és próbálod a cselekményeket manipulálni.

Az asztrálutazásnál pedig az asztráltest kilép a fizikaiból egy kis időre. A kettőt biztosan nem nehéz néha összetéveszteni. Viszont az asztrálutazás teljesen valóságosnak tűnhet többnyire, nincs az az érzés hogy álmodsz. Míg a tudatos álom lényege pont az, hogy rádöbbensz hogy csak álmodsz.

ápr. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem. 4 es hozzászólás teljesen jól leírta
ápr. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A tudatos álomnak az a lényege, hogy jól tudod, hogy álmodsz, és erre közben rájössz. Az asztálutazásnak pedig az, hogy elhagyod a fizikai testedet. Kihangsúlyoznám, hogy én nem hiszek semmiféle vallásos vagy spirituális dologban, viszont nem egy meglepő élményem volt már. Például amikor szétcseszett munkaidőben kellett dolgoznom, és aligha volt időm normálisan pihenni, szinte minden elalvás előtt megtapasztaltam az alvásparalízist. És volt olyan is, amelyik átment asztrálutazásba, éreztem, hogy emelkedek, aztán amikor kinyitottam a szemem, 2 centi távolságból a plafon nézett vissza rám. Elég para élmény volt, és nem egy ilyet éltem át, mégis úgy vélem, hogy ez az agyam terméke, nem más. Érdekes módon mióta normális munkaidőben dolgozok, azóta nincsenek ilyen élményeim.
ápr. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#6

Mert akik fogékonyak erre, azoknak elég egy kis változás, hogy kiruccanjanak a testükből az adandó alkalmat kihasználva.

Nem tudom, mi okből van ez így és mire jó. Lehet, hogy csak simán egy félresikerült folyamat, mint az alvásparalizis (pl a stressz miatt).

ápr. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 Én sem tudom, mindenesetre azt jól tudom, hogy megszűntek az ilyen jelenségek akkor, amikor helyreállt a cirkadián ritmusom, és végre normálisan tudok aludni minden éjszaka. Nem igazán tetszett a szervezetemnek a folyamatos műszak anno, de ugye azt is ki kellett próbálni.
ápr. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Grimfox ***** válasza:
Nem azonos. A tudatos álmodás befelé történik, az elme irányába figyelsz, a külvilág szinte teljesen el van zárva. Az asztrális utazás kifelé történik, a tudat végletesen kifelé fordul, a világ irányába.
ápr. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Semennyire sem.
ma 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!