Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Melyik lehet igaz? többi lent

Manócska1 kérdése:

Melyik lehet igaz? többi lent

Figyelt kérdés
több cikket is olvastam és egyikben azt írták,az állatok nem születnek le újra. a másikban viszont azt hogy ember is leszülethet állatként és fordítva. melyik lehet az igaz?

2021. júl. 17. 18:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
22%
Mindkettő lehet igaz, Manócska. Miért fontos ez?
2021. júl. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Grimfox ***** válasza:
85%
A hinduk szerint ember is születhet állatként, ha ez a karmája. Egyes buddhisták szerint nem. A nyugati ember inkább ez utóbbit fogadja el, mert az emberi lelket másnak tartja, mint az állatit. Meg derogálna, ha állattá "silányulhatna". Általában azt nem veszik figyelembe, hogy a nyugati elképzelés a lélekről teljesen eltér a hindu-buddhista lélekről alkotott elképzeléstől. A kereszténység, iszlám, és zsidó vallás szerint például az állatoknak nincs lelke, ez az ember kiváltsága. Ez a nyugati elképzelés rányomja a bélyegét a keletről alkotott képünkre is. Abban mondjuk mindenki egyetért, hogy ember, vagy állat növényként nem születhet meg.
2021. júl. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
köszönöm,1. csak úgy érdekel. 2,én nem igazán szeretnék állatként bár nálunk azoknak jobb dolguk van mint sok embernek.. az megnyugtató hogy növények nem leszünk.
2021. júl. 17. 19:01
 4/17 anonim ***** válasza:
49%

18:50-es vagyok.


Mit kellett tenned ahhoz, hogy Manócskaként szüless újjá, kérdező?

2021. júl. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
ez csak a felhasználónevem :)
2021. júl. 17. 19:10
 6/17 anonim ***** válasza:
59%
Nyilván a felhasználóneveden szólítottalak meg, hisz a valódit nem ismerem. Nos, mt kellett tenned ahhoz előző életeid során, hogy most az légy, aki épp vagy, Manócska?
2021. júl. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%
Először is, ha azt vesszük alapul, hogy van reinkarnáció, és abból azt, hogy az ember az állatvilág felett van, akkor elméletileg nem születhet le egy ember már állatként, de van kivétel, ha a megvilágosodásodat rontod el, lehet állatként születsz le, hogy véghezvidd, legalábbis a védikus irodalom szerint.
2021. júl. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
6,os. semmit. nem értem miért kérdezed. 7-es azt nem értem,hogy lehet elrontani a megvilágosodásomat?
2021. júl. 17. 19:32
 9/17 anonim ***** válasza:
65%
Keress rá erre a sztorira, azt hiszem ebbe volt, hogy egy k*va elcsábította vagy mi, de nem vagyok benne biztos, ha ismersz ilyen jellegű embereket, szerintem megmondják melyik ez, azért betéve nem tudok ilyeneket.
2021. júl. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Grimfox ***** válasza:
80%

Szerintem a növények közelebb állnak a megvilágosodott állapothoz, mint a legtöbb ember. Majdnem minden növény része egy kollektívának, nagy részük képtelen szimbiózis nélkül életben maradni, vagy rendesen fejlődni. De az biztos, hogy egy emberi lélek nem lenne képes erre, nem tudna növényként létezni éber öntudat nélkül, de kapcsolatban, kölcsönös függésben más élőlényekkel.

Úgy gondoljuk, hogy egy állat csekélyebb, mint egy ember, és nem akarunk lesüllyedni a szintjükre, állatként újjászületve. De egy állat élete sokkal egyszerűbb, és teljesebb, mint a legtöbb emberé. Én sem gondolom, hogy egy ember állatként születne újjá, de nem azért, mert ez visszaesés lenne az emberi lélek számára.

2021. júl. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!