Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Milyen az, amikor az ember...

Milyen az, amikor az ember jelzést kap Istentől/a sorstól/az univerzumtól? Egy kevésbé hétköznapit egy átlagos ember? Ha volt ilyen élményed, "földöntúli" megtapasztalásod, leírod?

Figyelt kérdés
Vallásosan neveltek kiskoromban, hittem is meg nem is az egészben, de többnyire nem foglalkoztam vele, éltem a kis életem. Egyszer viszont megfordult a fejemben, hogy sok emberrel gonosz voltam, tenni kéne valami jót is, így önkéntes segítőnek jelentkeztem. Ott viszont volt egy nő, egy vezető akinek nagyon nem voltam szimpatikus, mindent megpróbált, hogy elutasítsanak. Elmentem egy hegyre egyedül és nagyon sírtam, hogy egyszer tennék valami jót az életben, aztán nem tudok, és akkor határozottan éreztem egy kéz érintését a vállamon, meg is fordultam, de senki nem volt ott. Másnap jött a hír, hogy mégis mehetek segítőnek, és a nő is még enyhült irányomban. Aztán pár évre rá egyszer meghalt egy nagyon jó barátom, akkor is sírtam, mert azt hallottam a mennyországról, hogy ott a lelkek lebegnek a fényben és elkeseredtem, hogy ő már soha nem sétálhat gyönyörű fák közt, nem ehet finom ételeket, ami olyan jó itt a Földön, és nekem olyan rossz, ha ezeket nem tehetem majd. Azt mondtam magamban: Istenem, bárcsak mutatnál nekem valamit a mennyországból, mert annyira el vagyok keseredve! És akkor, a tél közepén, a hóban csodás virág illatot éreztem, pedig minden fagyott volt, és akkor megnyugodtam, hogy talán mégis vannak ott fák és virágok (jó, talán ez másnak butaság, de én úgy szeretem őket!) Azt olvastam később, hogy azt írja a Biblia a mennyországról, hogy "szem nem látta, fül nem hallotta" - és akkor olyan érdekesnek, döbbenetesnek tűnt, hogy azt viszont nem írja, hogy érezni sem lehet máshogy! Nagyon kíváncsi lennék olyanok véleményére, akik hisznek ezekben a dolgokban, hogy tapasztaltak-e már bármi hasonlót.

#Isten #mennyország #sors #Földöntúli élmény
2021. júl. 24. 18:42
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Covidosak voltunk a párommal. Sajnos a gyilkos kór elvitte őt. Nem találom azóta a helyem, sokat sétálok. Esőben, viharban is. Egyszer séta közben nagyon villamlott és nagy volt a sötétség. Felnéztem az égre és haragosan kérdeztem istentől, hogy mi van a coviddal nem öltél meg majd egy villámmal fogsz? És az égen egy pontban széthúzódtak a felhők és a nap azon a lyukon megvilágította előttem az utat. Mintha Isten azt mondta volna, hogy csak menjek tovább, ne dühöngjek. Nem tagadom nagyon haragszom rá.

Egy másik ilyen alkalom, amikor szintén mostanában a könyveimet pakoltam a régi családi házban, hogy majd viszem magammal őket az új házba. Anyukám kérdezte, hogy viszem - e a bibliát. Én szinte dühösen mondtam neki, hogy nem. Másnap a munkahelyemen az egyik kollégámtól kaptam egyet ajándékba. Olyan volt mintha Isten utat keresett volna hozzám. Gyászomban nagyon haragszom rá, de hiszek is benne. Nem tudom mikor fogok újra bízni is benne. De ezek az események azért elég hidegrázósak voltak nekem.

2021. júl. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!