Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért gondolják azt a mai...

Miért gondolják azt a mai nők, hogy a szoptatás valami földöntúli csoda, és azért, mert egy édesanya szoptatja a gyerekét, attól jobban fog kötődni a gyerek? És miért gondolják, hogy a szoptátás elhagyás után már nem tudnak szeretetben összebújni?

Figyelt kérdés

Először is: a kérdésemmel nem provokálni akarok, csupán érdekel a gondolatmenet. Másodszor: én is úgy gondolom, hogy fontos az anyatej, a legegészségesebb, amit adhatunk egy babának, bár a tápszer se ördögtől való.


Nagyon sokan úgy tekintenek a szoptatásra, mint valami lelki köldökzsinórra, pedig csak a táplálás eszköze, más funkciója nincs. Nagyon sok fórumon olvasom, hogy anyák már ki vannak borulva idegileg, hogy "Jaj, 3 éves a gyerek, nem szoptathatom tovább, megszűnt a szövetségünk, és nem tudunk már úgy összebújni." Hát most nem azért, de miután abbahagyja valaki a szoptatást, már nem simogathatja meg a gyerekét? Már nem ölelheti meg a gyerekét?

Meg azt nem értem, hogy miért akarnak sokan belehalni a szoptatásba? Folyamatos mellgyulladás, rosszabb esetben melltályog, tejsziget, műtét. Van nem egy és nem olyan anyuka, aki annyira bele van b.zulva a szoptatásba, hogy kívülről fújja az összes ezzel kapcsolatos oldalt. Miért kell ez? Kinek bizonyít azzal, hogy bele akar dögleni a szoptatásba? Ettől érzi magát jó anyának? Mert szoptat? Ráadásul kirakják instagramra, meg facebookra. Kinek bizonyítanak ezzel? Mert biztos nem saját maguknak.


2020. dec. 18. 22:00
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
80%
Én férfi vagyok, és én is úgy gondolom, hogy a szoptatás egy csoda, de alapvetően nem ez határozza meg hosszú éveken át az anya-gyermek kapcsolatot.
2020. dec. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
63%

Azt nem tudod jól, hogy csak a táplálkozás a funkciója. Meg a kötődő nevelésről se tudsz sokat. És de, provokálni akarsz.


Viszont mindettől függetlenül a véleményem elég megosztott a kérdésben. Nem vagyok szoptatásnáci, de nem tartom helyesnek, ha valaki önző módon megtagadja a gyerektől az anyatejet (pl nem akarja, h lógjon a melle, vagy szexuális segédeszköznek tartja a mellét vagy undorodik tőle). Viszont azt se tartom helyesnek, ha valaki még az ovis gyerekét is szoptatja, meg kiakad, ha szól az óvónéni érte. (Szerintem ez már az anya kötődési zavarára utal, nem fogadja el, hogy ők már két ember). Meg azt se, ha valaki folyamatos mellgyulladással meg vérző mellbimbóval szenved.


Mindezt összevetve mindenki úgy csinálja felőlem, ahogy neki jó. Én sem akarok megfelelni senkinek, mert hiába is tenném, valaki, valamiért úgyis megszólna, mert a gyermekneveléshez mindenki jobban ért.

2020. dec. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Nem! Félreértetted. És rosszul is írtam, mert kihagytam a kort. Itt igen 3+ éves gyerekekről van szó, és anyucikák bele vannak betegedve. Le lett írva, hogy nem provokálni akarok, csupán érdekel, hogy mi játszódhat le az ilyen nők fejében.
2020. dec. 18. 22:14
 4/33 anonim ***** válasza:
85%
Sokan maguknak, sokan másoknak akarnak bizonyítani szerintem. Sok olyan anyatejes babáról tudok akik milliószor kelnek éjjel, nem azért, mert éhesek, hanem mert kell a cici, komfortszopizni akarnak. Ez jó a babának, bizonyos mértekig az anyanak is, de.. hát.. azért kisbaba mellett az alvás igencsak lényeges. Az, hogy valaki szenved tőle, sajnos természetes. Van, akinek nagyon fáj, ismerek nem egy olyan nőt, aki végigszenvedte az egész szoptatást, poklokat élt át, annyira fájt neki pedig tanácsolták a tápszert. Világgá mondjuk nem kürtölném a bajaimat...Hát, nekem nem fájt, de ha ennyire fájt volna, mint sokan írják, tuti más alternatívával próbálkozom. Szerintem ilyen szinten nem éri meg, hogy én fizikailag és lelkileg rámenjek. Én 3 hónapig szoptattam a babámat, nem fájt, egyszerűen elapadt a tejem. Az elején nagyon ódzkodtam a tápszeres táplálástól, de inkább a külső benyomások miatt. Hogy jajj lenéznek, megszólnak, mi az hogy nincs tejed stb..(első baba). Aztán elengedtem, mert láttam, hogy így kiegyensúlyozott, boldog a babám, és k.vára nem érdekelt senki véleménye. Engem is a hideg ráz némelyik anyától, hozzáallástól, de én magunkkal foglalkozom, és pont le.arom, ki mit gondol, ki mit tanácsol, ki mit mond...igen, sokan közhírré teszik folyamatosan a bajaikat, fájdalmaikat, ami bizobyos mértékig elfogadott, de nagyon sokan túlzásba esnek...Nekem egy iszonyat jó alvó tápszeres babám van, aki most lesz 10 hónapos, és ami körtünk van kapocs... hát.. az nem a tej miatt van, lett :)
2020. dec. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

2-es:

Nem értem, miért kell ide belekeverni azokat a nőket, akik nem akarnak szoptatni. Kiírtam egy kérdést, erre leírod, hogy te kiket ítélsz el.

Meg már nem azért, de az a kisbaba pont lekkkantja, hogy ő most kötődően van-e nevelve, vagy sem. Azért, mert valaki magára köti a babáját, meg a szoptatásra úgy tekint, mint valami lelki köldökzsinórra, attól még a gyerek nem fog jobban kötődni hozzá. (Már ha a beteges dolgokat, mint 7-8 éves gyerekek szoptatását, meg sok más eyéb dolgot kötődésnek lehet nevezni.)

2020. dec. 18. 22:21
 6/33 A kérdező kommentje:

4-es:

Köszi, hogy leírtad és köszi, hogy normálisan válaszoltál!

2020. dec. 18. 22:22
 7/33 anonim ***** válasza:
85%

"Itt igen 3+ éves gyerekekről van szó, és anyucikák bele vannak betegedve"

na azért ez igencsak megváltoztatja a kérdést. az ilyeneket én se értem

2020. dec. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Nem a pár hónapos babákra írtam.
2020. dec. 18. 22:27
 9/33 anonim ***** válasza:
37%
5: csak azt árnyaltam, hogy ez egy összetett kérdés. De látom, csak hisztizel.
2020. dec. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
57%

"Nagyon sokan úgy tekintenek a szoptatásra, mint valami lelki köldökzsinórra, pedig csak a táplálás eszköze, más funkciója nincs."


Idáig bírtam olvasni, de ez akkora marhaság, hogy nincs értelme tovább folytatni.

Kérdező, te azt gondolsz, amit akarsz, a tények meg tények. A szoptatás egyáltalán nem csak a táplálás eszköze, hanem az anya-gyerek kötődés kialakításában is fontos szerepe van. Nem akarom ezt hosszan magyarázni, olvass utána gyerekpszichológusoknál (Mérei Ferenc, Ranschburg Jenő, Vekerdy Tamás).

2020. dec. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!