Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi okból, miért jelennek meg...

Mi okból, miért jelennek meg különféle képek a fejemben meditáció alatt, mit jelenthetnek?

Figyelt kérdés
Például legutóbb egy ismeretlen lengén öltözött, eléggé erotikus pózban, nekem alárendelt, kiszolgáltatott pózban lévő lány jelent meg. Mintha felkinálta volna magát nekem, enyhén barna bőre volt, talán arab származasú lány lehetett vagy indiai. Az biztos, hogy nem ismerem. Legalábbis ebben az életemben biztos nem. Sokszor előfordul, hogy meditálásaim alatt különféle idegen emberek arcai vagy ismeretlen tájak, emberi szituációk jelennek meg. A legtöbbet úgy elfelejtem mint az álmaimat ébredés után. Érdekes milyen nyugodt, higgadt állapotban nézem ezeket vegig, úgy pörögnek le előttem, mint egy film.

2021. aug. 27. 01:47
 1/10 anonim válasza:
50%
Nem tudom, miért, de velem is ugyanez van. Én is nagyon kíváncsi lennék ennek az okára.
2021. aug. 27. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Én semmit nem láttam még meditáció alatt, csak szembe jutnak emlékek, vagy vegigjátszodnak lehetséges párbeszédek amik még nem történtek meg.

Hogyan éred el ezt az állapotot, most kíváncsivá tettél.

2021. aug. 27. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%
Fantázia.
2021. aug. 27. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Mert teljesen kiüríteni az elmét nem megy egyről a kettőre. A meditáció alatt is dolgozik az agyad, és ha nem irányítod, elszórakoztatja magát. Random gondolatok, képek, színek,vágyak stb jöhetnek fel ilyenkor. Valószínűleg az a helyzet, amit láttál, egy tudattalan vagy tudatos vágyad, az ismeretlen lány (ahogy akármelyik ismeretlen arc) vagy random jelenik meg, kb az agyad felépíti a meglévő tudásodból és a fejedben lévő arcszerkezetekből, vagy valójában láttadmár, csak nem vetted észre (a tömegben pl rá sem néztél, de a perifériás látóteredben benne volt, így valójában már találkoztál vele, csak nem fontos infóként nem tudatosult stb)
2021. aug. 27. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
Pont, ahogy a 4-es mondja. 99%-ban nincs nagy jelentőségük. Belső mozi, mint ahogy a belső hang is folyamatosan magyaráz, csak eddig nem figyeltél oda.
2021. aug. 27. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Mivel nem tudjuk, milyen meditációs módszert használsz, annak mi a technikája és mik a deklarált céljai, ezért nem lehet adekvát választ adni a kérdésedre. A találgatásokat fent olvashatod. Ha több, releváns információt osztasz meg velünk, főleg a technikáról, akkor tudunk korrekt választ adni.
2021. aug. 27. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Om mantrás meditációs hanganyagot hallgattam.
2021. aug. 27. 09:35
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

06:51-es vagyok


Köszönöm a kiegészítést. Valószínűsíthetően a stressz oldódása az, ami a képeket feldobta az elmédben. Sem a tartalmukkal, sem az okokkal nem érdemes foglalkozni. Hadd menjen csak a maga útján a sok-sok kis gondolatbuborék.


Jó gyakorlást kívánok!

2021. aug. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. aug. 27. 09:42
 10/10 Grimfox ***** válasza:
90%
A tudattalanból előtörő tartalom ölt alakot képek formájában. Általában olyankor történik ilyen, ha elmélkedő meditáció során egy kérdésre keresel válaszokat. Ilyenkor irányítottan, szándékosan. Ha nem szándékosan történik, az azt jelenti, hogy csökkent a koncentrációd, a meditáció felett félig, vagy teljesen elvesztetted a kontrollt.
2021. aug. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!