Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Buddhista nirvanába elvileg...

Buddhista nirvanába elvileg 100 év egy napnak tűnik és x idő múlva ott is elfogy a jó karma és vége lesz, akkor utána mi van szerintük?

Figyelt kérdés
2021. szept. 10. 18:13
 1/6 Grimfox ***** válasza:
100%

Aki eléri a nirvanát, az feloldódik benne, megszűnik személynek lenni, nem lesz többé egy, hanem egység. Csak azután lehetséges ez, hogy minden karma megszűnt az adott ember számára. A rossz, és a jó karma is. Azaz a nirvanában nem halmozódik fel újra karma, és nincs jó karmája annak, aki feloldódik benne(mivel nem is személy többé).

A buddhizmus tibeti irányzata szerint lehetséges félistenként is újjászületni, ha valakinek nagyon jó karmája van. Amikor ez "elfogy" egy csekélyebb szinten fog megszületni. De aki eléri a nirvanát, többé semmilyen formában nem születik meg.

2021. szept. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Valami dokumentum filmbe láttam, bár ellenbe már olvastam azt is, hogy a nirvana földi létben is elérhető. De ebbe a doc filmben valami ilyenről volt szó, hogy az is véges.


[link]


asszem ebbe valahol

2021. szept. 10. 18:32
 3/6 A kérdező kommentje:
2021. szept. 10. 18:33
 4/6 Grimfox ***** válasza:
Nem tudom, én nem nézek dokumentumfilmeket, én csak vallásfilozófiát olvasok. A nirvana megtapasztalható a földi létben, de ha nem szabadultál meg a karma kötelékeitől, nem maradsz meg benne. Azaz nem éred el a megvilágosodást. És nem is éred el mindazt, ami a megvilágosodással jár. Aki eléri, meditáció útján éri el, és tapasztalja meg. De megmaradni benne csak az fog, aki eléri a Buddha létet. A buddhisták szerint emberként a legkönnyebb elérni a megvilágosodást. Aki az alacsonyabb síkokon születik(buddhistáknál is vannak pokolszerű síkok), az a szenvedés miatt nehezebben tud felemelkedni, aki a félisteni, és isteni síkokra születik, az pedig túlzottan az ottani örömöknek, a jó karma gyümölcseinek adja át magát, nem foglalkozik a szellemi felemelkedéssel. Az ember a kettő között félúton él. Ezek mind ki vannak téve a samsara körforgásának, mindet fedi a maya leple. A nirvana kívül esik a samsara-n, és az összes létsíkon, amit a samsara érint.
2021. szept. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A bodhisattva-k hogy csinálják akkor, hogy lent tudnak maradni?
2021. szept. 10. 18:50
 6/6 Grimfox ***** válasza:
Úgy, hogy szándékosan nem oldódnak fel a nirvanában. Egy lépéssel a teljes feloldódás előtt úgy döntenek, visszatérnek tanítani. Nem érik el a tökéletes, és teljes megvilágosodást, és megszabadulást, de nem azért, mert nem képesek rá, hanem mert az teremtmények iránti szánalom erre sarkallja őket. Egy ilyen döntés elég karma, hogy a samsara-ban tartsa az illetőt. Bár nem minden buddhista irányzat ismeri a bodhisattvákat.
2021. szept. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!