Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi lehet ez a fura időnként...

Mi lehet ez a fura időnként jelentkező érzés?

Figyelt kérdés
Időnként hirtelen úgy érzem, hogy a tenyeremből elkezd valami energia áramlani, talán ilyen hőféle. Ha elkezdem nézni, koncentrálni a tenyereimre ez az áramló, bizsergő érzés erősödik, illetve mintha a testhőm is emelkedne ilyenkor belülről, bár lázas nem vagyok.

2021. szept. 16. 22:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Dohányzol?
2021. szept. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem.
2021. szept. 16. 23:01
 3/7 Grimfox ***** válasza:
100%

Egyszerű életerő. A természetes áramláson kívül két dolgot követ. A lélegzetet, és az összpontosítást. Esetedben a másodikat. A tenyereken létezik egy pont, amit a kínaiak Laogong néven emlegetnek, nagyjából a munka palotája a szó fordítása. Ez egyike az öt pontnak a testeden, ami kifejezetten aktívan cserél életerőt a külvilággal. A másik kettő a talpon van, egy pedig a fejtetőn. Az, hogy önmagától elkezd bizseregni, melegedni, jelentheti, hogy aktív életerő csere történik a külvilággal. Mivel azt mondod, hogy a tested is felmelegszik, valószínűbb, hogy túltengés van a szervezetedben, illetve a szervezeted egy bizonyos részén. A laogong pont a szívburok meridiánon helyezkedik el. Ez a meridián tűz fázisú, ezért a túltengés ebben a meridiánban melegedést, melegségérzetet okoz. Ilyen túltengést sok dolog okozhat. Nem vagyok különösebben járatos a kínai orvoslásban, de okozhat ilyet túlzott koffeinfogyasztás, "tüzes" jellegű élelmiszerek túlfogyasztása, vagy éppen a vese alulműködése. A talpakon lévő fontos pontok, amiket említettem a vese meridiánján vannak, és víz fázisúak, ezért kiegyensúlyozzák a tűz fázisú meridiánokat. Ha alulműködnek, gátolva vannak, erre nem képesek.

Javaslom, próbálj ki valamit. Mezitláb ülj le, és szorítsd "ökölbe" a talpad néhányszor. Ezután ugyanúgy, ahogy a tenyeredre összpontosítasz, összpontosíts a talpad közepére. Ha ott nem sikerül érezni ugyanazt, mint amit a tenyereden, akkor valószínű a túltengés a probléma. Ha ott is sikerül, és ugyanolyan könnyedén, akkor azt jelenti, hogy egyszerűen életerő csere történik a tenyereiden keresztül a külvilág, és a tested között.

Ha nehezen, vagy sehogy sem sikerül a talpadon is érezni, akkor masszírozd a talpad közepét rendszeresen, és összpontosíts rá, mintha azon keresztül "lélegeznél be". Ezzel elhárítod az akadályt, és egyben kiegyensúlyozod a belső felmelegedést(ha egyensúlyhiányból fakad a melegség, akkor nem egészséges).

Bocs, hogy ilyen hosszúra sikerült.

2021. szept. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Laylah ***** válasza:
Grimfox szépen leírta, én ennyire elméleti szempontból nem ismertem, de az érzés megvan, és imádom, meg azt is, amit érzelmileg, hangulatilag kivált belőlem. :) Kísérletezhetsz vele, ha akarsz, próbáld meg irányítani.
2021. szept. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Grimfox ***** válasza:

Van egy nagyon egyszerű, és érdekes kísérlet, amit, ahogy Laylah is mondja, az irányítás megszerzéséért kipróbálhatsz. Koncentrálj a tenyereidre, amíg nem érzed ezt az érzést. Utána állj fel úgy, mintha valami nagy, és nehéz tárgyat tolnál. Vesd meg úgy a lábad, mintha tényleg nekifeszülnél, és a kezeidet is támaszd neki a képzeletbeli nagy tárgynak. Ezután vegyél egy mély levegőt, és amikor kifújod az orrodon át, tény úgy, mintha tényleg egy nehéz tárgyat tolnál. Ne csak elképzeld, hanem ténylegesen tegyél úgy, mintha a tárgy súlya ellenállna az erőkifejtésnek. Ha ezt nehéz elképzelni, elsőre csinálj úgy, mintha el akarnád tolni a falat, támaszkodj neki, és told. Amíg friss az érzés, a fenti gyakorlatot próbáld újra. Figyeld meg, mi történik a tenyereid közepén az áramlással.

Másik kísérlet. Tégy úgy, mintha egy kézilabda méretű gömböt tartanál, miután összpontosítással előidézted a melegségérzetet a tenyereiden. Amikor érzed a két kezed közt a meleget, tégy úgy, mintha össze akarnád nyomni a képzeletbeli labdát. Figyeld meg az új érzetet, ami fellép a gyakorlat során. Ezek igazából csak kísérletek, sok haszna nem lesz azon kívül, hogy új érzeteket tapasztalsz meg, és javítod az irányító képességedet. De ettől még érdekes.

2021. szept. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Laylah ***** válasza:
A Grimfox által írt második kísérlettel szoktam szórakozni, de azt szerintem hozzá kell tenni, hogy ha végeztél, akkor jobb lenne, ha megpróbálnád valahová irányítni az energiát, akár vissza a testedbe, akár valami más felé, vagy csak szabadon a világba, de annyira nem jó érzés, ha ott marad szerintem.
2021. szept. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Grimfox ***** válasza:
Általában azt szokták csinálni, hogy a köldök alatti pontba vezetik. Az összpontosítás helyét a tenyerekről az alhasra kell áttenni, és mélyen belélegezni, mintha oda szívnád be az életerőt, ami eddig a tenyereidben áramlott.
2021. szept. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!