Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az ember érezheti, hogy meghal?

Az ember érezheti, hogy meghal?

Figyelt kérdés
Apukámék úgy éltek, hogy vagy 8-an voltak, nagyszülők többi rokon . Mesélte még régen, hogy valamelyik rokona, talán a nagyapja bement a kamrából a tiszta szobába és aztmondta minden előzmény nélkül, hogy elköszön mert itt a vég, meg fog halni, érzi.. Úgy is történt, aznap este elaludt.Idős volt már egyébként. Számomr ez hátborzongató.

2021. okt. 4. 00:42
 1/8 anonim válasza:
83%

Az én apukám daganatos volt. (Tüdő áttét, minden részén bőrébe már mindenhol volt neki)

Anya mondta hogy előtte talán max egy évvel egyszer csak meg szólalt “csomók vannak bennem mindenhol ” ( ekkor még nem is tudott a daganatról lehet még meg sem volt neki)“ meghalok mint anyu 48 évesen úgy érzem”


Így is lett majdnem hogy be töltötte a 48-at. Hamar szét terjedt neki a daganat sajnos nem tudták semmivel megmenteni. Azt hiszem maximum 6 hónapig élt azután hogy ki derült . És kb egy évvel előtte volt az a hirtelen szokásai valószínű akkor kezdődött a daganat. Legalábbis anyum erre gondolt. Azt mondta komolyan üres tekintettel mondta neki ezeket.

2021. okt. 4. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Lengyel Dénes: Régi magyar mondák. A krónikák szerint (igaz vagy sem) a királyok a középkorban tudták előre, pont mint ahogy a kérdező meséli. „Akkor Béla a végét érezte… még aznap meghalt” stb.
2021. okt. 4. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Grimfox ***** válasza:
91%
Igen, még ha nem is ennyire tudatosan, mint ahogy te leírtad. Nekem nagypapám köszönt el mindenkitől, bár telefonon, mert kórházban volt, és látogatási idő után beszéltünk vele. Elég demens volt, nehezen kommunikált, de többször ismételgette, hogy ő elmegy. Ami különös a dologban az, hogy nem természetes halála volt, hanem mert a demencia miatt nyugtalan, és sokszor agresszív, hangos volt, túlnyugtatózták éjszakára a nővérek. Így nehéz eldönteni, hogy előre érezte ezt, vagy amúgy is közel állt az elmúláshoz, a túlnyugtatózás pedig nem oszt, nem szoroz.
2021. okt. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

Érzek előre dolgokat, de nem szívesen beszélek róla, megtartom magamnak.

Hozzátartozóim halálát is előre megéreztem.Papámról szeretnék írni.

Anyám nem foglalkozott vele, megromlott a viszonyuk is.Kicsit húzta mindig pénzel, mert papám nagyon tehetős ember volt, kádár rendszerben a környékünkön komoly posztban volt.

Tudtam hogy beteg de éreztem hogy rosszabbodik az állapota.Én akkor az ország másik felében éltem.hazautaztam hogy a maradék időben ápoljam, tudjak neki segíteni.

Soha nem kértem tőle semmit.Dolgoztam is mellette otthon kellett keresnem egy másim állást, amelyik mellett tudok is ápolni.Egyik vasárnap a papám nagyon rosszul lett, kórházba került.Oda is jártam be látogatni.Egyik délután mentem be, egy fekete öltönyös ember volt benn nála, nagyon megijedtem.Ügyvédje volt.Azt mondta most figyelj rám.

Édesanyádra semmit sem hagyok.Rád szeretnék mindent hagyni, ez az úr az ügyvédem, a jogi dolgok aláírása miatt van itt, előzetesen már mindent megírt, csak alá kell írnom.

Ezután az ügyvéd kérte hogy hallgassam meg mit fogok papám után örökölni.Végighallgattam, de már sírtam közben.Nem akartam hogy elmenjen.Óriási teher volt, mindaz amit felsorolt az ügyvéd hogy rám marad.

Hazamentem aludni sem tudtam.Másnap még voltam benn látogatni, papa mondta hogy már nincs jól,érzi hogy nemsokára megy.

Hajnalban arra ébredtem valaki a nevemen szólított, és megsimogatott.Papám illata volt a szobában.Tudtam hogy elment, és jött elköszönni.Azonnal siettem a kórházba, ahol mondták hogy meghalt hajnalban.temetés után megvolt a hagyatéki tárgyalás, anyu megtámadta később valami ügyvéddel ezt az egészet, de semmit nem tudott tenni.

Végén könyörgött anyám, akivel nekem se volt annyira jó a viszonyom, hogy legalább 1-2 milliót adjak neki, ha már az apja kitagadta mindenből.

Én azóta is itt élek, papám házában, van egy külön szobája, ahol minden róla lévő dolog ott van, fénykép, ruha, minden ami hozzá köthető.

Halála napján szoktak fura dolgok történni a házban.Képek leesnek, ruhái reggelre a szoba közepén vannak, szék feldől a szobájában.

2021. okt. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Érezheti.

De ez lehet csalóka érzés is.

2021. okt. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Anyukám halála napján/idejében dolgoztam. Akkor már több napja kórházban volt. Volt előtte többször is, de mindig hazaengedték. Furcsa érzés fogott el munka közben. Mintha ott lett volna mellettem és mondta volna, hogy ne aggódjak minden rendben lesz. Ez délután volt, estig dolgoztam. Mikor hazaértem nővérem hívott, hogy anyum elment délután. Nem akart munka közben hívni.
2021. okt. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Az ember érezheti, hogy meghal?"

Túlzottan általános a kérdés.

Ha ez az érzés általános/általánosítható lenne, a később lezuhanó repülő utas és személyzet nélkül szállna fel.

Az autósok figyelmesebben vezetnének, kevesebb baleset történne.

.

Ám megérezheti halálát, vagy annak közeledtét az a beteg, aki már a gyógyulás reményét is feladta.

2021. okt. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Mielőtt mami meghalt körbetelefonálta a barátnőit, felhívta a testvérét, engem is. Olyan érzésem volt - utólag kiderült a többieknek is - mintha búcsúzkodna. Apu este 8 körül még átment hozzá, ekkor még a szőnyegek fel voltak tekerve nehogy megbotoljon bennük. Éjszaka fogta a szőnyegeket és kitekerte őket úgy ahogy azok régen voltak, mintha rendben akarta volna hagyni maga után a házat, érezve hogy nincs már szükség az akadálymentesítésre. Reggelre meghalt
2022. máj. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!