Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Érezheti az ember, ha agykontr...

Érezheti az ember, ha agykontrollal próbálják manipulálni, vagy "meg akarják kötni"? (szerelmi).

Figyelt kérdés

Van egy szomszédom, aki kiszemelt magának, de ő nekem nem jön be, nem is foglalkoztam vele soha, csak köszönünk egymásnak, nagy ritkán váltunk pár szót, általános dolgokról, mint más szomszéddal.Látom, hogy tetszek neki, egyszer nagy virág csokorral is meglepett.De még arra sem volt se időm, se kedvem reagálni.Kedves, meg nem is mondanám hogy csúnya, csak nem érdekel...

Na szóval, már 1-2 éve itt lakik, de még soha életemben nem álmodtam róla, gondolni sem szoktam rá, szóval teljesen közömbös.Erre tegnap éjjel, többször is felébredtem álmomból és valahányszor vissza aludtam, mindegyik újabb álmomban ő szerepelt.Álmomban is udvarolt, közel akart kerülni hozzám és a fura az, hogy mikor felébredtem, első gondolatom az volt, egy nagyon határozott érzés, hogy ő tett valamit azért, hogy ezt álmodjam, fura befolyásoltságot éreztem.Aztán még kb 3-szor aludtam el újra és ébredtem fel és a következő álmok is hasonlóak voltak, tehát ezekkel a különös álmokkal és érzésekkel telt majdnem az egész éjszaka.Csodálkoztam is, mikor felkeltem.

Lehet hogy hülyeség, hogy megfordult a fejemben hogy próbálkozott ilyesmivel, de ott motoszkál ez a gyanú a fejemben...Még sosem volt rá példa, hogy egy bizonyos személyről álmodjak egész éjszaka, ráadásul ugyanazon témában...


2015. ápr. 11. 16:33
 1/10 mandula95 válasza:

Én végeztem agykontroll tanfolyamot, tanultunk ilyesmiket, de ezt nem manipulációnak hívnám. Emellett semmiféle hókuszpókuszról és elvarázsolásról nincs szó.

De lehetségesnek tartom, hogy így kommunikál veled, vannak ilyen "üzenési" technikák, már ha ő tényleg ért hozzá.

2015. ápr. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hát akkor lehet, hogy üzent és vettem az üzenetét?

Ez amúgy érdekes, én is örülnék, ha tudnék így üzeni.

2015. ápr. 11. 17:24
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Ha EZ nem manipuláció akkor mi?! Megmondani egy másik, független személynek hogy mire gondoljon? Bűn, ha agykontroll-tanfolyamon ilyet még viccből is tanítanak, ez esetben az elkövetőket fejbe kéne lőni, kár hogy itt csak 40 év börtön jár mások manipulálásáért akaratuk ellenére de még az sem mindig mert nem bizonyítható. De elárulhatnád az agyk. tanfolyam helyszínét és elérhetőségét, biztos utána tudok nézni ha privátba megírod.
2015. ápr. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Menjél egy te is egy tanfolyamra, és csapjanak össze az elmék Silva-féle szikrákat szórva.
2015. ápr. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Spilerke ***** válasza:

Sokan arra biztatnak, hogy menj el egy agykontroll tanfolyamra, de én azt mondom neked, hogy előtte légy tisztában az álmaid jelentésével. Szerinted miből fakadnak az álmok? Az álom képek, gondolatok, hangok és érzések

összessége, mely az agyon fut át alvás közben. Egy álmot az is előidézhet, ha az álmodó, (nem tudatosan), hanem tudat alatt gondol arra a bizonyos személyre, akiről álmodik. Nem kell semmilyen tudatbefolyásoló agykontrollt feltételezni elég, ha logikusan végiggondoljuk a dolgokat :P

2015. ápr. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 mandula95 válasza:

Meglep ez a nagy ellenségeskedés, mert szerintem egyáltalán nem egyre gondolunk. Relaxációt tanítanak (20perc után úgy érzed, mintha 2-3 órát aludtál volna), illetve olyan technikákat, amivel a saját döntéshozatalunkat könnyíthetjük meg. Ez az üzenés pedig nem olyan, hogy állandóan belemászok a másik álmába és zaklatom hogy akkor szeress belém mert addig nem hagylak békén, vagy mert jobban jársz ha megteszed, meg ilyenek. Üzenet, pl ebben az esetben hogy szeretne jelen lenni az életedben, tetszel neki, stb. és ezeket akár az álmodban is közölheti veled szóban.

Szerintem ti valami szektára gondoltok, ahol körbe ülnek és kántálnak meg megvuduznak embereket, hogy aszerint cselekedjenek, ahogy ők elvárják. Az agykontroll egy tanfolyam, csak megtanít dolgokra, amiket hasznosíthatsz az életben, de eldöntheted, hogy a tanfolyam után te használni akarod -e ezeket vagy sem.

És ezt csak egy lehetőségként vetettem fel, szerintem is valószínűbb, hogy a tudatalattid beleszól az álmaidba. Én is többször álmodtam már olyan személlyel, akinek nagyon bejöttem, pedig ő egyáltalán nem is tetszett...

2015. ápr. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%

Érezni érezheti. Csak olyan szinten, mintha Édesanyád "szólna" hozzád - hol van már ez a gyerek, kész az ebéd. Egyáltalán nem manipuláció ha "üzen" neked. Semmi olyat nem tud tenni ami másoknak árt, ez benne van meditációs szövegbe is. Ha valaki valamire nem hajlamos azt még hipnózissal sem lehet rákényszeríteni, pedig az már durvább.

Nagyobb veszély van a reklámokban, filmekben, de az ellen nem tiltakozik senki, -hogy ne befolyásolják. Azok a befolyásolásról többet tudnak.

Az sem lehetetlen, hogy Te magad befolyásoltad, és mivel nem tudod magadnak megmagyarázni, úgy gondolod, hogy az az a valaki más volt.

2015. ápr. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mandula95, saját döntéshozatalunk? Nem Silva írja le a repülőgépben ülők tevékenységét a felhők elűzésére? Nem Silva írt könyvet, amelynek magyar címe Gyógyíthatsz? Ezek mind mások testét és világát befolyásolják.
2015. ápr. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 mandula95 válasza:

Ez a tanfolyam a Silva-féle módszerekre épül, de minden ilyen dolgot nem tanítottak meg nekünk 3 nap alatt, csak az úgymond "humánusabb" dolgokat. A tanfolyam utolsó napján valóban volt egy ilyen gyógyításos gyakorlat, amiben én nem vettem részt, pont ezért, mert hiába elvileg jót cselekednék a "gyógyítással", egyrészt nem gondolom magam se hókuszpóknak se orvosnak, másrészt nem akartam részt venni más emberek működésének szabályozásában.

Szóval eldönthetem, hogy mit kérek ebből és mit nem. De abban igazad van, hogy vannak ilyen Silva-megszállottak akik ezzel akarnak más embereket irányítani.

Én csak a gond

2015. ápr. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 mandula95 válasza:

*olat erejében hiszek, hogy le tudom magam vinni alfába a puszta képzeletemmel, akár le tudom zsibbasztani a kezemet azzal, hogy elképzelem, hogy a kezem egy vödör jéghideg vízben van. Szóval hogy MAGAMAT tudom irányítani.

Nem akartam mániákusnak tűnni, de pl. ezekben én hiszek. :)

2015. ápr. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!