Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sokan a...

Miért van az, hogy sokan a kicsapongó élettel bölcsebbek és jobban megértik a dolgokat, mit akik valamit megfeszülve mantráznak?

Figyelt kérdés
2021. okt. 25. 18:38
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Akárhogy is, de a kicsapongó élettel több személyes tapasztalathoz (megtapasztaláshoz) lehet jutni, mint az erkölcsös, szigorú szabályokhoz igazodóval.
2021. okt. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Grimfox ***** válasza:
72%
Tapasztaltabbat láttam már kicsapongó életmódú emberek között, bölcsebbet még nem. Azt pedig nem tudni, mennyire hasznos az olyan tapasztalat, amit így szerez az ember. Eddig csak kétféle emberben láttam valódi bölcsességet. Az egyik típus általában nyugodt, visszafogott, de nem magába forduló emberek közül kerül ki, a másik pedig a különc, de feltűnési viszketegségtől mentes emberek közül. Az első kategóriába tartozók az embereket, és az emberek közötti kapcsolatokat értik meg jobban, a második csoportból valók a világ nagyobb léptékű működését. Biztosan van olyan is, aki kicsapongó életet él, mégis jó rálátással rendelkezik a világ dolgaira, de személy szerint ilyet még nem láttam. A fent leírt másik két verzióból voszont nem is egy példával találkoztam.
2021. okt. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azért mondjuk Csernust megnézve elég érdekes életúton ment át és mondhatni elég bölcs (szerintem) sok olyan dologra rá tudott mutatni amire más nem, bár én úgy látom még jelenleg is fejlődik, hasonlóan mint mondjuk Feldmár, bár tudom elég szabadszájú mindkettő, de szerintem a formaitás és illem önmagában nem tesz bölcsé valakit, mint ahogy a szabadelvűség sem tesz nem bölccsé.
2021. okt. 25. 20:32
 4/10 Grimfox ***** válasza:
58%
Csernust inkább a tanult, és tapasztalt kategóriába sorolnám, mint a bölcs kategóriába. Tanult pszichológiát, megtapasztalta azt, amit jelenleg gyógyít, így van rálátása a dologra, ismeri az emberek motivációit. De ez nem teszi bölccsé. Valóban nem kell udvariaskodni, a formalitásokhoz ragaszkodni, hogy valakiben legyen bölcsesség. Ebben én is egyet tudok érteni.
2021. okt. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
Csernus nem bölcs, csak feltűnő gesztusokat használ. Feldmár meg baromira mellétalál sok megállapításában.
2021. okt. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%
Mert a való élet, valóságos tapasztalatokkal sokkal többet ér mint az elméleti filozofálgatás. Ez olyan mint a szex vagy megtapasztalod minden árnyalatát, vagy maradsz egy elméleti szexguru aki soha az életében nem szeretkezett... Nagy része a guruknak az utóbbi kategória, zéró élet tapasztalattal osztják a tudást.
2021. okt. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
5. Hát nekem mindegy, én annyit tudok, ha félremegy az életem vagy magányos vagyok az ő könyveiket felhasználva pár hét alatt sínre tudom tenni magam, csak meg is kell csinálni, nem csak olvasni.
2021. okt. 25. 21:08
 8/10 anonim ***** válasza:
36%

Az életet az ember vagy megéli, vagy megérti.


Vannak olyanok, akikben nincs olyasfajta vágy, hogy "nagy kanállal" falják az életet, viszont jól átlátják a világot működtető folyamatok, vagy akár az emberi kapcsolatok összefüggéseit és dinamikáját. Ők képesek mások hibáiból is tanulni és mély, belső átérzéssel magukévá tenni ezt a megértést.


Nem muszáj feltétlenül mélyen belefolyni az élet karmát okozó játszmáiba. Sok "bölcs" ember pl. (ösztönösen, vagy tudatosan) ezért nem vállal gyermeket, esetenként még párkapcsolatuk sincs.


Nyilván, ez csak az egyik lehetséges ösvénye a bölcsességnek, - a másik az általad is említett, gazdag élettapasztalattal megáldott bölcsek útja. :)

2021. okt. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%
8-as De muszáj, pont ez a lényeg. Tápos csirke vagy szabadon tartott. Kb. ekkora a különbség. Elméleti nagymágius akinek halvány gőze sincs a valós életről, vagy aki végigjárja az élet fokozatait csalódásokkal, sikerekkel, kudarcokkal, bánattal, sok örömömmel stb... Ezért van az aki végigmegy az összes skálán, sokkal objektívebb, bölcsebb, türelmesebb, elfogadóbb, szeret teljesebbé válik. Aki elméleti guru, sz@rt sem tud az életről...
2021. okt. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nincs összefüggés.
2021. nov. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!