Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Tudatos jelenlét meditációval?...

Tudatos jelenlét meditációval? Egyáltalán hogy lehet tudatosan nem jelen lenni meditáció nélkül?

Figyelt kérdés
Ha csak így vagyok akkor a jelenbe vagyok, de egy meditációba lehet elspekulálgatni pont aminek az lenne a célja hogy ne a múltba meg a jelenbe éljek, nálam meg ez pont fordítva van.
2021. okt. 27. 17:40
 1/3 anonim ***** válasza:
80%
Kicsit zavaros amit írtál, szerintem nem vagy tisztában sok fogalommal.
2021. okt. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
89%

Valódi meditáció az amikor eggyé válsz az univerzum csendjével és látod hogy minden ami körül vesz (fák bokrok, állatok) ebben a csendben létezik, ami a te csended és az univerzumcsendje is egyben.


Ez az állapot a jelenlét. A meditáció állapota maga a jelenlét!!!!

Nem választhatod el a kettőt mert a jelenlét a meditációnak csak egy másik elnevezése de attól még a kettő ugyanaz.

2021. okt. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kicsit fogalmazd meg pontosabban a kérdést, elég nehéz értelmezni.


Az én nézőpontom ezzel kapcsolatban, hogy az igazi meditációnak a lényege, hogy nem képzelsz el semmit, nem koncentrálsz semmire, csak a jelenlét a lényeg, minden más gondolatmenetet igyekszel elengedni, amint észreveszed hogy zajlanak benned. Ezt pedig gyakorlat szinten évek, évtizedek alatt tudod teljesen kimaxolni, és egyre jobb leszel benne, és ahogy egyre jobb leszel benne, úgy lesznek egyre mélyebb élményeid, megvilágosodásaid, istenélmények és belátások ( a belső lelki működésedbe, traumák elengedése stb). Hajrá

2021. okt. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!