Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért keltenek bennem rossz...

Miért keltenek bennem rossz érzést a vallásos dolgok?

Figyelt kérdés

A családomban az anyukám ágáról mindenki vallásos,régen amikor kicsi voltam jártunk sokat istentiszteletre és mindig ilyen idegen,furcsa rossz érzésem volt amikor ott voltam illetve amikor rá gondolok és beszélünk az ilyen vallásos témákról,mint kb 10perce az asztalnál pont szóba jött..akkor is megvolt ez az érzés és úgy gondoltam megkérdezem mitől lehet ez. Illetve ha ilyen angyalos kis figurát látok vagy képet az is rendesen rossz érzést kelt bennem..Egyébként,nem mondanám magamat hívőnek már..


Válaszokat előre is köszi!



2021. nov. 17. 20:50
 1/9 Grimfox ***** válasza:
92%
Valószínűleg nem emlékszel rá, de vagy valamilyen kellemetlen élmény kapcsolódik számodra a valláshoz(leírás alapján kereszténységhez), vagy pedig a légkört találtad kiskorod óta nyomasztónak, és ezzel kapcsolódott össze a vallás fogalma tudattalanul. A pap beszádei, bibliai idézetei is okozhatnak hasonlót, főleg ha kisgyerekként olyan részletet hallasz, ami nem gyerekfülnek való. Valljuk be, a biblia eléggé sok ilyet tartalmaz, és ezeket előszeretettel használják példázatnak, tanító jellegű történetnek. Ha egy ilyen tudattalan kapcsolódás létrejön, az adott vallás legtöbb, vagy akár minden eleme, szimbóluma kiválthatja ezt az érzést.
2021. nov. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
Benned van az 👿 ördög, gyermekem.
2021. nov. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Velem is volt hasonló, bár a családom egyáltalán nem vallásos (sőt anyám és a bátyám kimondottan vallás ellenes), de az apai ágról való nagymamám igen vallásos.

Mikor kiskoromban a nagymamámnál töltöttem pár napot, mindig el kellet vele mennem este misére, amit nagyon nem szerettem. Azt gondoltam azért visz el, mert elég kicsi voltam és nem akart otthon hagyni egyedül, ezért mondtam is neki, hogy hagyjon itthon nyugodtan, én el leszek, nem fogok randalírozni vagy ilyesmi. De mennem kellet. Felpattantam a bicikli hátuljára és robogtunk is a templomba. Mindig nagyon nyomasztó érzés fogott el a misén és csak azt vártam mikor lesz már vége. Mikor nagyobbacska lettem, akkor bizonyos alkalmakor kellet templomba mennem, a suli miatt (egyházi suliba voltam általánosba), és akkor mindig valamilyen enyhe rosszullét jött rám (szédülés, hányinger). Nem tudom miért lehetett. Anyám mesélte, hogy az édesanyja is mindig rosszul lett fiatalabb korába a templomba. Szóval családi örökség. Vagy valóban az ördög bújt belém. XD

2021. nov. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló élményeim vannak, mint az elhangzottak. Mise, ijesztő, nyomasztó történetek, Pokol, Purgatórium, fenyegetőzések, képmutató, egoista emberek... Valahogy nem tud összekapcsolódni az egész a való élettel. Még a templomok kinézete is olyan nyomasztó. Régies, sötét, elavult. Szenvedő alakok ábrázolása. Ugyanakkor minden díszes, aranyozott, te meg ott ülsz a lyukas gyatyádban, és add oda az utolsó 20 Ft-odat. De ha ők adnak valami könyöradományt, belenyomják az orrodat 100x, hogy mennyire legyél hálás. Szóval bár most is vallásos vagyok a magam módján, az egyházakat nem bírom. (A fentieket a Katolikus Egyház ihlette, de a többitől is irtózom. :D)
2021. nov. 18. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%

Talán, az egyik előző életedben volt valamilyen egyházzal kapcsolatos, negatív élményed és ennek a tapasztalatnak az energiamintázata rögzült a lelkedben.


Ez most megmagyarázhatatlan ellenszenvként nyilvánul meg számodra. Az sem kizárt, hogy ez a rossz érzés csak a keresztény vallásokhoz kapcsolódik.

2021. nov. 18. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4-es, szerintem inkább hívő vagy, nem vallásos, de értem, mire gondolsz. :)
2021. nov. 18. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%
Előző életedben kemény sátánista voltál, lehet ördög is
2021. nov. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
"Jó" látni ,hogy nem én vagyok az egyetlen akinek ilyen érzése van..elég érdekes egyébként amit írtok
2021. nov. 19. 01:17
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert most olyan életszakaszban vagy, amiben más feladatod van a világban. A dolog amit tenned kell nem fér össze. Az evangélium úgy ír hogy akinek van füle az hallja meg, a szívüket bezárják stb.


A kisgyerek kornak van egy olyan szakasza amikor nyitott a szív mindent elhisz. Idővel ez a csalodások miatt bezárul és naivnak ítéli azt a gyermekkorát. Pedig egy nagyon értékes időszak, hiszen a naivitással együtt egy boldog időszak volt.

2021. nov. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!