Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mooji, Rupert, Tolle, Francise...

Mooji, Rupert, Tolle, Francise, Shanti, Maharshi láttok "fantáziát" ezek tanításaiban?

Figyelt kérdés
Ugye sokkal többen vannak, esetleg megköszönöm az ajánlásokat, náluk arra megy ki hogy észrevegyük az elménk(ego, tárgyak, tapasztalatok) hiábavalóságát. Van itt olyan akit megfogott a mondanivalójuk?

#papaji #Rupert Spira #Mooji #Adyashanti #Ganga
2021. dec. 1. 20:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
100%
Van. Tolle nagyjából 20 éve fogott meg az első könyvével, azóta ismerkedtem meg Rupert Spira, Mooji, Adyashanti előadásaival/könyveivel is. De szerintem nem az a lényeg, hogy minél több ilyen tanítót ismerj meg. Egy is elég ezek közül, ha az ember megtapasztalja azt a közös dolgot, amiről amúgy mindannyian beszélnek (csak kicsit másképp).
2021. dec. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 A kérdező kommentje:
Ízlèsek és pofonok
2021. dec. 2. 03:13
 3/72 anonim ***** válasza:
100%
Én csak Tollét ismerem, és ő "megfogott" anno. Találónak éreztem több írását, és új ismereteket is szereztem. De pl. tavaly próbáltam meghallgatni újra hangoskönyvben, és nagyon untam, önismétlő volt.
2021. dec. 2. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
100%
#3 Mert az elméd folyton újabb és újabb ismeretekre áhítozik, valami csontra, amin rágódhat. Tolle is pont erről beszél.
2021. dec. 2. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
100%
4-es: ez igaz... Valóban nem annyira új információkra lenne szükségem, inkább az ismeretek átültetésére a gyakorlatba. Csak ez a "hogyan" néha hiányzik, vagy nem elég hatásos, amiket leírnak...
2021. dec. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
100%
Még pár név, ami eszembe jutott: Robert Adams, Bentinho Massaro, Nitya, Aaron Abke. Illetve van egy magyar hölgy is, akinek YouTube-on vannak fent előadásai, illetve egyiken voltam is: Horváth Mónika. De én ide sorolom Laár Andrást is.
2021. dec. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim ***** válasza:
100%

Igen, pl én egyénileg gyakorlok sok-sok éve meditációt. Szoktam nézni pl Mooji-t a youtubon, mert szeretem benne hogy egyből a lényegre tör. Más tanítókat is nézek. Viszont egy pont felett nem az számít hogy mi mindent tudunk, hanem hogy hogyan engedjük el a tudást :)

És nem a dolgok hiábavalóságát tanítják szerintem, hanem inkább azt, hogy meg tudjuk különböztetni a valódi önmagunkat, az elme kivetítéseitől.

2021. dec. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
100%
Az utobbi 100 evbol: Ramana Maharshi, Sadhu Om, Nisargadatta Maharaj, J. Krishnamurti.
2021. dec. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
0%
Kamu az összes, úgy, ahogy van. Arra mennek rá, hogy úgysem tudja senki sehogysem igazolni azt, amit prédikálnak, így nem is fogja senki lehazugozni őket. Pedig egy kis belátással könnyen fel lehet ismerni, mekkora hazugság van az összes mögött.
2021. dec. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
100%
#9 Az egyéni tapasztalás tudja igazolni. Számomra legalábbis.
2021. dec. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!