Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogy hívják azt a jelenséget,...

Hogy hívják azt a jelenséget, mikor valakinek a közelében gyakran tönkremennek az elektromos berendezések? Az ilyen emerekben gyakoribb valami egyéb "extrém képesség" is?

Figyelt kérdés

Például ők könnyebben elérhetnék, hogy tárgyat mozdítsanak el gondolatuk által?

Vagy jobban vonzzák a parajelenségeket?


Aki nem ért hozzá, kíméljen meg. Normális válaszra lenne szükségem, hogy mit kezdjek ezzel, mert gáz, hogy már nem egy munkahelyemen keltett feltűnést a dolog.


És a parajelenségek sem szívderítőek, mivel egyedül lakok.


2022. jan. 13. 20:15
1 2
 1/14 Grimfox ***** válasza:

Ez az akaratlan pszichokinézis egyik megnyilvánulása, ha tényleg emberi eredetű, nem valós géphiba. Elég gyakori, és stressz hatására erősödik. Szerintem az akaratlagos telekinézishez nem visz közelebb. Nekem is vannak szakaszaim, amikor random dolgok, főképp elektromos, és digitális eszközök nem működnek rendesen, vagy elromlanak körülöttem, de ettől még nem jutottam közelebb a tárgymozgatáshoz, hiába kísérletezem vele. Különösebben sok parajelenség sem történik körülöttem sem ezekben az időszakokban, sem máskor. Ettől függetlenül, ha spontán produkálsz pszichokinézist, akaratlanul, valószínűleg menne akaratlagosan is, ha ismernéd a módját.

Mostanában előfordult, hogy "gremlin"-nek nevezik az ilyen embert. A gremlin egy második világháborús legenda. Főleg repülősök között. A hirtelen, látszólag ok nélkül meghibásodó repülőgépek esetén emlegettek gremlineket. Láthatatlan, manószerű lényeket, amik elrontják a gépeket. Innen ered, hogy náha gremlinnek nevezik az ilyen jelenségeket produkáló embereket. (Én sem sok helyen láttam még ezt a megnevezést)

2022. jan. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az nem telekinézis, hanem technopata képesség lenne ha tudná kezelni akkor nem tönkremenne körülötte az elektronikus kütyü. Volt egy ilyen regény abban olvastam.
2022. jan. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ó köszi igen, pszichokinézis, nem jutott eszembe ez a szó.

Szóval, ha az elektromos cuccok tönkremenéséről van szó, az itthon is és az említett munkahelyeken is akkor van, ha félek,vagy ha dühös vagyok, de mindkét esetben akkor, ha ezt magamba fojtom. Most kb egy éve vagyok ezen a munkahelyen és odakerülésem után egy két hónappal kezdtek leépülni az elektromos cuccok és szép lassan az összes behal, jönnek a szerelők és nem értik, mert semmi hibát nem találnak, nem derül ki, mi baja.

Mivel már több melóhelyen a többiek elmondása alapján rájöttem, hogy akkor kezdődtek ezek a bajok, nem sokkal azután, hogy odakerültem, akkor figyelni kezdtem az összefüggést és sajnos van alapja.

Emlékszem, egy régebbi melóhelyen mindig nagyon féltem a földszinti öltözők közelében de mellette volt az irodám és sokszor át kellett járnom más irodákba, mikor már az épületben csak néha bukkant fel valaki. Nos megfigyeltem, hogy a folyosói villany midig lekapcsolt, mikor arra mentem. Gondoltam, ez ilyen automata , hogy, hogy lekapcsolja magát. Mignem egyszer arra jött egy biztonsági őr és meglepetten kérdezte, mi van ezzel a világitássál? Régebben nem csinálta ezt. Hát kb frászt kaptam főleg, mikor kifigyeltem, hogy este bezzeg, mikor már nem azon a részlegen dolgozom, ég órákig gond nélkül, nem kapcsolgat le. Csak engem szivatott, pont azon a folyosón, amit utáltam.


Állítólag érzelmileg labilis tinikkel fordul elő ilyen, ritkán. Hát én joval túl vagyok a tinikroron....

2022. jan. 13. 21:18
 4/14 anonim ***** válasza:

Oh bocs lehet nem technopata hanem elektrokinézis inkább. De a telekinézis, pazihokinézis képességű tárgyakat mozgat nem elektromossággal van kapcsolatba. Voltak ilyen science fiction konyvek es filmek is ahol láttam es olvastam.


De szimplán lehet hogy nincs kozod hozza. Az is lehet hogy szolgaltato hiba vagy elektromos kabel ingadozas.

2022. jan. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Grimfox ***** válasza:
A poltergeist jelenség az, ami az instabil fiataloknál gyakori. Az erősebb ennél jó pár fokozattal, és nem csak tárgyak megrongálódásában nyilvánul meg. Ha tanulnál stresszkezelő, vagy levezető módszereket, csökkenne a dolog gyakorisága, és intenzitása is. Az is megoldás, ha nem fojtod el az érzelmeket, csak az meg a munkatársakkal való kapcsolatodat teszi tönkre. Mondanám, hogy tanuld meg irányítani, csak erre se embert, se könyvet nem tudok ajánlani, ami hiteles lenne.
2022. jan. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ha miattam ment tönkre, képes lehetek "megjavítani" is, gondolati úton?

Sajnálom, bánt a dolog, nem akarok rosszat.

2022. jan. 13. 22:27
 7/14 A kérdező kommentje:

Jelenlegi munkahelyemen amúgy kezdődött a kamerával (azt mellesleg utáltam is ). Kicserélték, de nem derült ki, mitől ment tönkre.

Azóta klíma, riasztó, nyomtató, számítógép, laptop, vezetékes telefon. Mindegyiket látta szerelő. Átvizsgálták teljesen és semmit soha nem találnak.

Óvatosan kipuhatoltam, mióta vanak ezek a. bajok. Nos, április óta kb . Március óta vagyok ott. Előtte nem voltak ilyen gondok.

2022. jan. 13. 22:45
 8/14 Grimfox ***** válasza:

Mivel stressz, szorongás, hasonló dolgok váltják ki a jelenséget, nem igazán tudsz vele javítani, vagy pozitív hatást elérni. Ha erős, pozitív érzések hatására jelentkezne, teljesen más jelenségek formájában történne, bár nagyobb rá az esély, hogy egyáltalán nem is jelentkezne. Ez aféle stresszlevezetés.

Valóban nem akarsz rosszat, és nem is a te hibád. Ez nincs az irányításod alatt. Nem vagy felelőssé tehető érte semmilyen módon. Ha mégis felelősnek érzed magad, keress hosszú távon ható, és azonnal alkalmazható stresszlevezető, és kontrolláló módszereket. Hosszú távra relaxációs, meditációs, és hasonló gyakorlatok jók, azonnal, helyben alkalmazható módszereket pedig légzéstechnikák között találsz. Semmi esetre se próbáld meg fejleszteni, mint képességet. Az csak erősebb jelenségeket okozna akaratlanul. Persze ha találnál módot a fejlesztésére.

2022. jan. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Csak ott volt ilyen? Tok uj epuletbe menj egyszer. Amugy azt is mérlegelned kell hogy mennyi éves az épület. Az is okozhat ingadozast magyaran a keszuleknek nincs baja es nem fog problemat talalni a szerelo azonban lehet egy villanyszerelo vagy egy elektronikai muszeresz elobb fenyt derítene a problemara vagy az aramszolgaltato. Ilyenkor mindig csekkolni kell hogy hol van karbantartas miatt kisebb nagyobb aramszunet lehet mindig akkor vagy ott mikor epp karbantartanak te meg azt hiszed hogy te okoztad kozbe meg dehogy.
2022. jan. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy milyen más extrém képességekre gondolsz, de én pl. Aspergeres vagyok, nehezen fejezem ki magam az élőbeszédben, illetve rendkívül nehezen szocializálódok. Viszont, volt egy barátom, aki küzdött azért, hogy jobban megértsem (megértése az érzéseimet, amiket nem tudok olyan magától értetődően kinyilvánítani, mint egy neurotipikus személy) és az évek alatt kialakult köztünk egyfajta beszéd nélküli kommunikáció (telepátia talán). Úgy ráhangolódtunk egymásra, hogy külön szobában ha rá gondoltam, hogy jöjjön ki a konyhába, kijött, ez csak egy egyszerűbb példa. Aztán meghalt és ez nagyon megvisel, mert mások nem értenek annyira meg. Szóval, nekem olyan, mintha mindig lenne egy fal köztem és a NT emberek közt, pedig nem akarom. A műszaki dolgok, számítógép stb. az én közelemben is kisültek régebben is, de azóta a villanykörték folyamatosan. Elsőre a lakást hibáztattam, hogy öreg, de nemrég voltam látogatóban egy ismerősömnél és ott is elkezdett pislogni. Meg is jegyeztem, hogy nahát, neked is szokta ezt csinálni a lámpa? De ő bosszankodok, hogy nem, és hogy most vette a körtét. Aztán a vasútállomáson is észrevettem, hogy a lámpa amelyik alá álltam, ugyanezt csinálta. Szóval, nem tudom hogy ez hogy működik, de az én "szuperképességem" az autizmus nem egyszerű dolog, szívesebben lennék csak olyan, mint mások, de sosem leszek, tiniként ez nehezebb volt, most már elfogadtam.
2022. jan. 14. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!