Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Legyen adott egy lakás 32...

Legyen adott egy lakás 32 amperes egyfázisú hálózattal. Ha megigénylem a H tarifát a klímára, akkor is marad a 32 amperes megszakító, amin osztozik az összes elektromos berendezés a klímával együtt?

Figyelt kérdés

Tehát ha a klíma ki lesz kapcsolva, akkor igénybe tudom venni a teljes ampermennyiséget?

Vagy szét kell bontani a 32 ampert két külön megszakítóra?



#klíma #htarifa
2021. nov. 9. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:
19%

Óra utáni főbiztoséknak biztosan marad.Aztán majd a villanyszerelő a biztositék táblára tesz ennek külön.

Ha H tarifát akarsz,annak lehet hogy húznak új vezetéket,mert ezt külön óra méri,ha az óra bekapcsolja az áramot.

Az áramszolgáltató nem adja a kedvezmények halmazát,gondolom én.

2021. nov. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%

Minden tarifához külön mérőóra. A mérőóra után kismegszakító a szerződés szerinti amper értékkel.

Ha a lakás bejövő kábele elbírja az együttes amperszámot akkor egy kábelen jön be az áram és erre kötik rá mindkét mérőórát.

Mérőóra után már külön független kábelezés kell.

2021. nov. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%
Ha H tarifához külön órád lesz, külön kismegszakítóval
2021. nov. 10. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia,nekem pont ilyen hálózatom van 32A,1fazis.2db klímát raktak fel,kértem H-tarifás órat. Külön órat szerelnek fel,ahhoz plusz xxA kismegszakito jár függetlenül a meglevő 32A-től. Nekem 25A lett,egy 3.5kWh,és egy 5.3kWh-s klimakkal.
2021. nov. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!