Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért hisztek a lélek létezésé...

Miért hisztek a lélek létezésében?

Figyelt kérdés
Milyen gondolatmenet vagy megtapasztalás eredményeként vontátok le azt a következtetést hogy létezik a lélek?

2022. febr. 25. 16:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/85 anonim ***** válasza:
60%

Mert kell lennie többnek, nem ilyen szimpla az élet.

Ha nem lélek, akkor tudat.

Naivitás azt hinni mindent tudunk, lásd kvantumfizika. Nem tudjuk megérteni, összeegyeztetni pláne az Einstein Newtoni fizikával.

És nem is akarjuk elfogadni h eltűnüni a semmiben. Talán nem is, majd kiderül.

Én pl azt se hiszem el, h a pókoktól kígyóktól magasságtól való félelem, nem egy közös emberi tudatból ered. Az agy genetika, a madarak un ösztönös viselkedése nem pl vándorlás, gondolatokat nem kódol a dns.

De ott van sok más is, mint halál utáni élmények, miért azonosak, miért írják le kívülről amiket pl nem láthatnak, nézz meg ilyen riportokat, doku filmeket.

Az első élet kérdése. Hogyan? Elhiszed h nyomás hő stb és megszületett? Miért nem lehet utánozni akkor?

Vagy tényleg egy mátrixban vagyunk. Erre utal az is, h nincs itt más értelmes létforma, pedig a tudomány biztos mára abban, h tele van vele a világunk. Nekünk az első dolgunk azondákat küldeni ahova csak tudunk, hamarosan a tejút lesz tele velük.

Ezeket hogy magyarázod meg?

2022. febr. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/85 anonim ***** válasza:
83%

Kezdődhet hittel, feltételezéssel, de inkább bizonyosságra kéne törekedni.

Érdemes Gautama megvilágosodásának, tapasztalatainak utána olvasni.

A lélekszó is félrevezető.


Illetve érdemes olyasfajta meditációt gyakorolni, ahol folyamatosan fenntartva a JELEN pillanatot úgy, hogy bármiféle kellemes, kellemetlen, közömbös gondolat, érzés, érzet jelenik meg, nem kötődsz.

Mintha agyhalál állapotában lennél, de itt folyamatosan tudatában vagy a történéseknek éntelenül.

2022. febr. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/85 anonim ***** válasza:
81%
Tudatos alvás közben tapasztaltam meg hogy a lélek és az agy által generált álmok két különböző dolog.
2022. febr. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/85 anonim ***** válasza:
81%

"Naivitás azt hinni mindent tudunk, lásd kvantumfizika"

a tudomany egyik aga se allitja hogy tudunk mindent, foleg a kvantumfizika nem

2022. febr. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/85 anonim ***** válasza:
88%

4 ezt írtam én is, h nem is értjük, és nem is tudjuk rendszerbe állítani a newtoni einsteini fizikával sem.

Sokan viszont abban a hitben élnek, h mindent tudunk a világról, és kizárt minden más, amit az általános oktatás nem tanít most.

Így gondoltak a távközlésre az indiánok is, amíg csak a füstjeleket ismerték.

2022. febr. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/85 anonim ***** válasza:
78%
#5 akkor teljesen felreertettelek, bocsanat
2022. febr. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/85 anonim ***** válasza:
62%

Én semmiben sem hiszek.


Azért tudom a lélek létezését, mert van hozzá elegendő tudásom.

2022. febr. 26. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/85 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
56%

Nem szuksegszeru hinni.

Es meg tudni sem szuksegszeru.

Nincs is olyan hogy szuksegszeru sajnos.

Csak önáltatás van. Az erzekek kielegitese.

2022. febr. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/85 SZücsöm ***** válasza:
65%
3 A tapasztalás nem jár megértéssel.
2022. febr. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/85 anonim ***** válasza:
24%

Lélek nélkül hogyan lennél képes gondolkodni, érezni, szeretni, vagy megalkotni egy gyönyörű festményt?


Lélek nélkül csupán egy holttest lennél, mindenféle magasabb funkció nélkül.


Szerinted mi változik meg a halállal? Miért nem funkcionál már tovább a test, ami addig olyan tökéletesen működött? A válasz elég egyértelmű: A lélek, amely addig tartalommal töltötte fel az hústokot, elhagyja azt. Már nincs, ami tovább működtesse, így az lassan bomlásnak indul, majd fokozatosan megsemmisül... 🙂

2022. márc. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!