Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan szerezhet az ember...

Hogyan szerezhet az ember valamiféle tanúbizonyságot?

Figyelt kérdés
Gyermekkorom óta mindig is érdekelt az ezotéria vonzott az ismeretlen. Viszont eléggé racionális embernek tartom magam. Ha történik valami elsőnek megmagyarázhatatlannak tűnő dolog igyekszem megvizsgalni több szempontból, nem az az ember vagyok aki mindenáron elakarja hinni és ezért bárminek bedől. Namost a kérdésem igazából az, hogy akikkel történt már megmagyarázhatatlan dolog illetve van jártasságuk a témában tudnak-e tanácsot, javaslatot adni,hogy hogyan lehetne bármiféle bizonyitékot találni önmagam számára, hogy ezeknek a dolgoknak van alapja. ( tágabb körben gondolkodom "varázslat" "szellemek" reinkarnáció stb. gyakorlatilag bármi érdekel) Illetve van-e olyan irodalom amivel mélyithetem a tudásom és nem csak sarlatánok agymenése? A válaszokat előre is köszönöm

2022. márc. 19. 19:26
A kérdező szavazást indított:
Nem létezik ezért sehogy
Nincs tuti módszer, magától jön
13 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
15%
Nem tudsz bizonyítékot szerezni, ha lehetne akkor mindenki hinn az ezotériába és nem lennének lenézve a benne hívők. De mivel nincs bizonyíték és nem is lesz, szar lehet nektek:)
2022. márc. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Te nagy eséllyel, soha nem fogsz bizonyítékot találni önmagad számára, mert görcsösen a cáfolatokat keresed. Egy alap hit kell hozzá hogy egyáltalán legyen esélyed találni "bizonyítékot"
2022. márc. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elsőre indulj tiszta lappal és nyitottan.

Tehát ne legyenek előre elvárásaid, előítéleteid a témában, mert azok megnehezíthetik hogy észrevedd, ha valami ott van.

Próbálj meg kicsit több időt egyedül tölteni, ahol a figyelmed nem görcsösen a külvilàgra, vagy annak dolgaira irányul - pl hogy még ki kell ma vasalnom holnap megfőzöm az ebédet de még ide is megyek meg oda is. Ezeket rakd félre arra az időre és csak így sodródj a gondolataiddal.

Bármilyen relaxációs vagy meditációs technika, akár agykontroll is jó, lényeg, hogy kicsit "leválaszt" arról hogy csak a rideg matézis van és semmi más, és kinyit a nem-fizikai dolgok felé.

2022. márc. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Valószínűleg igazad van, hogy ha lenne rá bizonyiték akkor mindenki hinne benne, de szerintem még akkor is lennének emberek (nem is kevesen :) ) akik nem hinnék el. Nem érzem úgy, hogy ez miatt szar lenne nekem mert próbálom bővíteni a nézőpontomat. Maximum mi az ami történik? Olvasok kicsit, tájékozodom és levonom a megfelelő következtetés. Aki pedig megrendithetetlenül hisz benne az szerintem nem szarnak érzi hanem pont az ellenkezőjének. Sokaknak meg egy megnyugvás is lehet ( reinkarnáció, túlvilág, feltámadás stb. ) Köszönöm a véleményed és a válaszodat.
2022. márc. 19. 21:06
 5/22 A kérdező kommentje:
2-es lehet, hogy igazad van, de azért remélem nem. Megprobálok neki adni 1 esélyt . Igyekszem nyitott lenn, én inkább úgy érzem, hogy nem cáfolatokat keresek hanem nem szeretnék mindennek bedölni, de lehet ezzel akaratlanul is szabdtam/szabok magamnak egy gátat. Köszönöm a válaszod
2022. márc. 19. 21:11
 6/22 A kérdező kommentje:

3-as köszönöm a válaszod a meditációval próbálkozom, de még nem igazán sikerült elsajátitani. Nem igazán tudom mi az a fajta ami megfelelne. Esetleg van valami tipp? :)

Köszönöm a válaszod

2022. márc. 19. 21:14
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem úgy működik hogy húú most a reinkarnációban fogok hinni, hanem pl. lesz valakinek egy komolyabb halálközeli élménye és ott visszaellenőrizhető dolgokat tapasztal meg. Vagy elkezd valamilyen jellegű technikát ami visszaigazolja hogy a materiális világ egy része annak amit érzékelünk. Emberek nagy részének konkrét tapasztalata van és azután hisz, és nem fordítva.
2022. márc. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Személyes véleményem szerint ez nem feltétlenül van igy. Pl.

a keresztények nagyrésze élete során nem feltétlenül tapasztal meg ilyesmit. Csak a hit van számukra és mégis, elég erős sokuknál, hogy egy életen át kitartsanak. A konkrét tapasztalat érdekelne egyébként amihez mondjuk nem szükséges egy halálközeli élmény lehetőleg :D

Igy nyilván nem az derülne ki számomra, hogy mi vár ránk ha vége mindennek.

Csak ezen az oldalon annyi érdekes dolgot olvastam (angyalok, démonok, mágia, hiedelmek stb. ) gondoltam hátha valaki tud valami tippet a tapasztalásra.

2022. márc. 19. 21:23
 9/22 anonim ***** válasza:
72%

A válasz az, hogy nem kell elhinni semmit, és nem kell mindenre külső bizonyíték sem. A világnézetünk jelentős részét eleve "elhisszük", hisz nem láttunk sose hidrogénatomot, mégsem kételkedünk benne.


A meggyőződés a kulcsszó: meg vagyok győzve arról, hogy van hidrogénatom, és ezzel nincs is baj.


Namármost: van külső tapasztalati meggyőződés, és van belső tapasztalati meggyőződés. Utóbbira jó példa az én-élményünk: a legtöbb ember meg van győződve a saját énje létezéséről.


A kérdésedben rejlő dilemma abban áll, hogy az igazi spirituális meggyőződés az belső típusú meggyőződés. Tehát nem a gyk-n olvasod, hogy mások szerint van lélek, hanem a belső tapasztalataid útján alakul ki ez a meggyőződésed (vagy nem).


A meggyőződésben az a jó, hogy mindig gondolkodással is jár, azaz nem vakhit. Emiatt akár meg is lehet változtatni, ahogy fejlődsz.


Innentől fogva válik feleslegessé a külvilág babonái és tévhitei között keresni a spirituális bizonyosságokat. Ha látsz egy kísértetvideót, akkor mi van? Gondolom, a halálcsillagot is láttad videón, tehát...? :)

2022. márc. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
47%

A meditáció és az agykontroll működik. A normális része.

A fizikai háttér az agyad működése.


A többi ezoterikus jelenség nincsen bizonyítva.

Létezik róluk tudományos kutatás, de gyakorlatilag eredmény nélkül.

2022. márc. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!