Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan szerezhet az ember...

Hogyan szerezhet az ember valamiféle tanúbizonyságot?

Figyelt kérdés
Gyermekkorom óta mindig is érdekelt az ezotéria vonzott az ismeretlen. Viszont eléggé racionális embernek tartom magam. Ha történik valami elsőnek megmagyarázhatatlannak tűnő dolog igyekszem megvizsgalni több szempontból, nem az az ember vagyok aki mindenáron elakarja hinni és ezért bárminek bedől. Namost a kérdésem igazából az, hogy akikkel történt már megmagyarázhatatlan dolog illetve van jártasságuk a témában tudnak-e tanácsot, javaslatot adni,hogy hogyan lehetne bármiféle bizonyitékot találni önmagam számára, hogy ezeknek a dolgoknak van alapja. ( tágabb körben gondolkodom "varázslat" "szellemek" reinkarnáció stb. gyakorlatilag bármi érdekel) Illetve van-e olyan irodalom amivel mélyithetem a tudásom és nem csak sarlatánok agymenése? A válaszokat előre is köszönöm

2022. márc. 19. 19:26
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
9-es Köszönöm szépen a válaszod nagyon hasznos volt.
2022. márc. 19. 22:15
 12/22 A kérdező kommentje:
10-es neked is köszönöm a választ! :)
2022. márc. 19. 22:16
 13/22 anonim ***** válasza:
2022. márc. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
8. Amiről beszélsz az a vallással kapcsolatban vakhit. Ahogy értelmeztem te konkrét bizonyítékot, tapasztalatot szeretnél. Ehhez kell egy minimális hit, nyitottság kezdésnek. Plusz vagy valami váratlan megtapasztalás amit az élet hozott, vagy valamilyen spirituális technika elsajátítása. Ha valaki túlságosan materiális akkor, először azon kell felülemelkednie mert ez nehezíti a dolgokat.
2022. márc. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem van benned egy bizonyos mértékű blokk. A szóhasználatban látszani szoktak az ilyesmik. Mindkét válaszlehetőséged tagadással kezdődik például.

Ne érts félre, nem kell mindent azonnal elhinni. A legtöbb ember akkor hisz, ha lát, tapasztal.

A meditáció például abszolút jót tesz az egészségnek, bármelyik fajtája. Ehhez nem kell semmilyen ezo dologban hinni.

Ha könnyű tapasztalatot akarsz, akkor próbáld ki az ingát. Nem kell professzionálisnak lennie. Vékony lánc végén mondjuk gyűrű vagy szív alakú medál, nagyjából kiegyensúlyozott medál legyen. A domináns kezedben tartsd, a láncot, kb. 10-15 cm szabadon lógó lánc elég. Tudjon az inga bármely irányba, körbe ingani. A szabad tenyeredet tedd az inga alá. Ne mozgasd a kezeid, támaszd ki az ingát tartó könyököd, az a biztos. Koncentrálj igenre vagy nemre, egyszerre az egyikre. Figyeld közben az ingád. El fog mozdulni valamerre, először csak gyengén; ha ráérzel, akkor már egészen hirtelen és erősen mozdul nyugalmi állapotból. Nem tudom ennek van-e tudományos magyarázata. Azt tudom, hogy működik, mert tapasztaltam. Az már más kérdés, hogy lehet-e ezzel információt szerezni a saját tudatalattinkon kívülről bárhonnan.

2022. márc. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem szavaztam.


Meditáljál.

2022. márc. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban nyitottság szükséges, de a "tudatos megfigyelő" nézőpontjából könnyebben észreveszed az élet által neked felkínált bizonyítékokat. Az analógiás gondolkodás sem hátrány, ezáltal könnyebben elvonatkoztathatsz és megértheted az események közötti (ok-okozati) összefüggéseket is.


A bizonyítékok gyakran nem egyértelműek, vagy éppen közvetettek, ezért úgy tekints az életre, mint egy hatalmas kirakós játékra, ahol minden-mindennel összefügghet. Ha így teszel, akkor nem utasítasz majd el élből egy, az adott pillanatban esetleg még jelentéktelennek tűnő mozzanatot, amely a későbbiekben nagy valószínűséggel értelmet nyer majd és kielégítő bizonyítékkal szolgál neked. 🙂

2022. márc. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
64%
Mindennek van logikája, csak felszínesen olvasva mondjuk az érzelem illúzió, félredobot, ez hülye első ránézésre.
2022. márc. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Tudsz angolul? Mert akkor ajánlanék pár videót, akiknek tapasztalataik vannak.
2022. márc. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az összes választ!

Kedves 19-es beszélek angolul. :)

2022. márc. 20. 19:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!