Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi miatt kaphattam ezt a...

Mi miatt kaphattam ezt a sorstól? Bevonzás, karma vagy murphy törvénye tényleg működik?

Figyelt kérdés

Ugye van a murphy törvénye, miszerint ha valamitől nagyon félünk, akkor bekövetkezik. Eleve én már ezt sem értem hogy miért de mindegy. Illetve, azt megértem ha pl. egy vizsga előtt nagyon izgulsz, akkor emiatt rosszul fog sikerülni, mert nem tudsz teljesíteni, de ha mondjuk amiatt izgulsz, hogy ne azt a tételt húzd amit nem tudsz és mégis azt húzod, az már nekem inkább valamilyen átoknak tűnik.

Velem rengeteg ilyen dolog történt. Az legutóbbi miatt kórházi kezelésre szorultam.

Évekig aggódtam amiatt hogy hogy alakul az életem és pl. munka terén mindig olyanokat kaptam meg, amit nem akartam.

Egy éve már feladtam az életem, nem érdekelt semmi és akkor zúdult rám több olyan lehetőség is, amiért évekkel ezelőtt öltem volna. Most meg már nem tudom csinálni, mert annyira rossz fizikai és mentális állapotban vagyok…

Ilyen véletlenek nincsenek. Tud itt erre valaki mondani valamit? Ez olyan mintha egy horrorfilm forgatókönyvét olvasnám, közben meg ez a valóság, az életem és velem történt mindez.

Eleve nagyon sok rossz dolog történt velem, de ez végleg betette a kaput


2022. márc. 29. 12:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen. Én kitanultam egy szakmát nagy nehézség árán, mindig közbe jött valami. A végén lábtörés, halasztották és újra kezdtem. Nem értettem az egészet. Ma már dolgoznék a szeretett szakmában, erre eltört a kezem. Lehet nem ez az utunk? Vagy a sors gördit újra és újra akadályokat.
2022. márc. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A boldogság hozzállás kérdése, ha mindíg azt nézed mi a sz.r, akkor meg is fogod találni mindenben, és végül màr a jó se fog létezni. Itt a hiba egyedül benned van, és ha átkok meg minden külső sz.rság helyett a saját hibáid kijavítására koncentrálnál, akkor máris javulna a dolog, mert hát ugye jelenleg mindenki hibás csak te nem, jól tippelek? Na ezért vacak az életed... Csak saját magad tudod kontrollálni, a világot nem, tégy magadért vagy így jártál.
2022. márc. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
a felsorotak kozul egyik se letezik. a bevonzas az uj divatok bulshit. a karma az regebbi. murphy torvenye pedig egy vicc csak, nem azert talaltak ki hogy az emberek komolyan vegyek
2022. márc. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%

3-asra ne hallgassál, ide jár trollkodni, senki se szereti.

Kérdésre visszatérve sok emberrel van ilyen, mikor valamilyen sorsfordító eseményhez közeledik, de ha akkor nincs sínen az élete a felsőbb én vagy mondhatod úgy, Univerzum utánanyúl.Ilyenkor szoktak fura vagy balszerencsés dolgok történni az életben, amik nem biztos hogy rosszak hosszútávon, csak az adott pillanatban nem jönnek jól.Később belegondolva, mikor elemzi valaki ezt a helyeztet, már látja mindezt azért volt hogy a másik lehetőséget válassza.

konkrét példát én is sokat tudnék írni életemből is.

Két nagyon jó melóra jelentkeztem, de az egyik inkább megalkuvás volt, igaz jobb fizuval,de valójában inkább a másik melót akartam volna.

A kevésbé jónak volt előbb a felvételi elbeszélgetése.Reggel a kocsim nem akart indulni.Mire beindult, egy km után eldurrant az üzemanyagcső,leállt újra az autó.Taxit hívtam, jött is, taxiba meg belementek hátulról.Már nem tudtam odaérni, felhívtam őket, hogy ez meg ez történt, kiröhögtek,azt mondták ezt nem akarják elhinni.Iszonyat dühös voltam, másik helyre másnap mentem, egyből felvettek.Középvezetői szintre vettek fel.De ami utána történt hihetetlen volt.Cég fél évente fizetést emelt, mindenféle plsusz juttatások voltak, akár egyéni munkaidőbeosztással.

5 év után oda jutottam hogy még feljebb léptettek, fizetésem már az eredeti majdnem duplája.

Ha akkor nem hallgatok az Univerzumra és mégis valahogy elmentem volna az előző felvételi elbeszélgetésre, lehet a rosszabbik melót választottam volna.

2022. márc. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
26%
nem trollkodok, a velemenyemet irtam le. szerintem osszekeversz valakivel
2022. márc. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%
4 Végülis nem hallgattál az Univerzumra, hanem valaki belédverte, hogy nem érhetsz oda valahova. Van ilyen.
2022. márc. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Nem arra kellett volna koncentrálnod, hogy mit nem szeretnél, hanem hogy mit szeretnél.
2022. márc. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Ez a vonzás, tényleg működik, pszichológia. Magadat átkozod, ha úgy tetszik. Az agyad tele van az xy tétellel, arra koncentrálsz, akkor is, ha mellé teszed a nem szót, ezért húzod ki.

Korábban arra koncentráltál inkább, hogy mit nem akarsz. Mind be is jött. Most arra koncentrálsz, hogy mit nem tudsz már csinálni. Látod is a sok lehetőséget, amiről úgy gondolod lecsúsztál.

Csak azért van, mert arra koncentrálsz, amit nem akarsz, vagy nem tudsz.

Hagyd el a nem szócska változatait, és koncentrálj arra, amit tudsz, amit akarsz. Amint el tudod sajátítani a pozitív gondolkodást és szóhasználatot megfordul körülötted a világ. Nehéz folyamat, a berögzült mintákat nehéz elhagyni sajnos, de megéri.

2022. márc. 30. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt Murphy törvénye a tárgyakról szól: "Ami elromolhat, az el is romlik." Másrészt az egy szatíra, egy vicc, nincs ezoterikus jelentése.


Harmadrészt viszont okozhatsz magadnak gondot, ha az élet negatív aspektusaira koncentrálsz. Én nem hiszek a bevonzásban, de azt tudom, hogy a lelkiállapotunk és a környező viszonyaink nagyban függenek a hozzáállásunktól, a mentális beállítottságunktól. Ha tehát mindenben mindig a negatívumot keresed és látod meg elsőnek, akkor úgy fogod érezni, hogy az életed csupa rossz esemény láncolata. Ezzel magadat hajszolod egy negatív spirálba, a kedved is rossz lesz tőle, és az emberek is negatívnak fognak látni, aki folyton a kudarcain, problémáin pörög.


Ugyanez fordítva is igaz. Aki képes nagyvonalúan túllépni a pillanatnyi nehézségeken, optimista és derűs, annak a környezete is ezt tükrözi vissza. Aki tudja, hogy az életben van mindenféle hatás, és az események nem önmagukban jók vagy rosszak, az képes jóra fordítani a kellemetlenségeket, meglátni a szépséget az életében.


Mindenkinek van ilyen-olyan baja, az élet tele van buktatókkal. Mindnyájan napestig tudnánk sorolni, de ez nem vezet sehová. Légy inkább pozitív, keresd a jót, örülj az apró szépségeknek, a jó ízeknek, a kellemes hangoknak, a pozitív visszajelzéseknek és mindennek, aminek lehet.

2022. máj. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!