Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Akik ezotériával foglalkoznak,...

Akik ezotériával foglalkoznak, azok a szabad akaratban hisznek inkább, vagy a sorsban?

Figyelt kérdés
Sokat beszélnek a vonzás törvényéről, amit a szabad akarattal lehetne rokonítani (bármit bevonzhatsz), de szó esett a karmáról, reinkarnációról, horoszkópról, csillagok állásáról, amik "sorsszerűnek" hangzanak. Mindkettőről beszélnek azok, akik ezotériával foglalkoznak, őszintén nem értem a gondolkodásmódjukat, világosítsatok fel!

2021. szept. 12. 08:27
A kérdező szavazást indított:
Szabad akaratban hiszek, bármit bevonzhatok.
A csillagok állásában hiszek, nálam magasabbrendű dolgok befolyásolják az életemet
Köztes véleményen vagyok
Nem tudom
10 szavazat
 1/9 anonim válasza:
100%
Én magamban hiszek, amit akarok azt betudom vonzani és kis idővel meg is kaphatom.
2021. szept. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Grimfox ***** válasza:
100%
A karma nem sorsszerű. A karma a döntéseid következménye. Szabadon dönthetsz, de a következményeit vállalnod kell. Hogy hogyan viszonyulsz a következményekhez, az is a te döntésed.
2021. szept. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
"Akik ezotériával foglalkoznak" Aki hisz a vonzás törvényében, nem feltétlenül hisz a horoszkópokban, reinkarnációban. Összemosod szezont a fazonnal...
2021. szept. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy szabadon dönthetsz, de minden döntés következményekkel jár. Viszont, szerintem emellett van néhány esemény, dolog, amit egyszerűen nem kerülhetsz ki, meg kell tapasztalnod, bárhogy is döntesz. Nincs kibúvó. Volt, hogy mindent megtettem, hogy ne kelljen megismernem egy másik embert, mert idegesített, hogy mindenki körülrajongja, népszerű és én csakazértis utálom az ilyen embereket. Direkt másik csoportba kértem magam a munkában, más úton jártam boltba (egy településen laktunk). Aztán puff, kiraktak az albérletből, a másik főnök átrakta őt a csoportomba. Ahol hirtelen lakhattam, az egy munkásszálló lett, első este ő jött velem szembe a folyosón... mert hogy őt is kitették az ő lakásából. Olyan mély barátság lett belőle, hogy mikor meghalt, abba belebetegedtem, heteken át sírtam, mert néhány hét alatt mi már szavak nélkül is értettük egymást. Ezért taszított, annyira hasonlóak voltunk, ilyen dolog, kapcsolat soha mással nem volt.
2021. szept. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
3-as! Pont azért kérdezek, mert nem értem azt a világot, sokmindenről beszélnek és nekem nem áll össze a kép...
2021. szept. 12. 12:14
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem áll össze, mert az ezotéria nagyon tág fogalom. Az ezoterikus tanok, világnézetek, irányzatok, csoportok, amelyek ezoterikus tanokra építhetnek, nem mindenben értenek egyet és nem ugyanazt tanítják. Mint ahogy a vallások, tudomány, filozófiai irányzatok is különböznek egymástól.
2021. szept. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

6-os!

Mi az ezotériának a fogalma? Én olyat hallottam korábban, hogy titkos tanok megnevezése, de akkor viszont nem értem, hogy miben tér el az okkultizmustól. Vagy az ezotérikus és az okkult ugyanaz lenne?

2021. szept. 12. 20:56
 8/9 Grimfox ***** válasza:
100%
Az okkultizmus gyűjtőfogalom, csakúgy mint az ezotéria. Az ezotéria azt jelenti, belső tanítás, vagy belső út. Általában vallások, és szellemi, filozófiai irányzatok belső, mélyebb értelmét, tanításait jelenti. Nem azt, amire ma használják. Az okkultizmus a titkos tanok tanulmányozását jelenti, függetlenül attól, hogy ezek vallási, spirituális eredetűek e, vagy ezektől független tanok, irányzatok. Az okkultizmus magába foglalja az ezotériát, de egy tágabb kicsit tágabb tudomány.
2021. szept. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én abban hiszek, hogy az élet bizonyos törvények alapján megy itt a Földön. Ha felismerem a törvényeket és aszerint élek (persze szabad akaratomból döntve így, minden választási helyzetben), akkor megtörténhet velem a vágyott dolgok jó része. Ha meg vak vagyok ezekre, akkor csak "történnek" velem a dolgok anélkül, hogy azt érezném, van beleszólásom. Miközben egy - a törvényeket ismerő - számára egy ilyen hányattatott, "sorsszerű" élet is logikus és érthető, az illető döntéseiből, gondolkodásmódjából kristálytisztán levezethető.

Ezen felül még a pszichológiában hiszek, mert a tudományos meglátásokat rengeteg tapasztalatom is igazolja arról, mennyire számít az, hogy mit tudunk elhinni. Az agy a végtelenségig bekorlátozható ezáltal, de ugyanígy fel is szabadítható és bármi megtörténhet, amit el tudunk képzelni, csakúgy mint ahogy azok a dolgok meg nem történnek meg (vagy jóval nehezebben történnek meg), amiket nem tudunk elképzelni. Pl. láttam már fél órán át kerengeni valakit egy félig üres parkolóban, mert egyszerűen az a meggyőződése magáról, hogy sosem talál helyet, így aztán nem vette észre a helyeket. Először azt hittem, hogy csak finnyás, nem jó neki bármilyen hely, aztán már a sokadik után megkérdeztem, hogy mi alapján válogat és akkor derült ki, hogy ő úgy érzékeli, hogy egy teljesen csurig lévő parkolóban kering kilátástalanul...

2021. szept. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!