Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » ☮️ Béke jel?! Vagy mégsem?...

☮️ Béke jel?! Vagy mégsem? Hallottál már erről? Sok évvel ezelőtt azt hallottam, hogy a manapság a BÉKE jelképeként használt szimbólum valójában éppen a háború jele!

Figyelt kérdés

Valaki régen (szándékosan) elterjesztette, hogy az a béke szimbóluma, de állítólag nem az. Ez benne a csel.

Az emberek pedig ezt rajzolják, ezt formálják és azt sem tudják, hogy pont egy olyan szimbólumot alkotnak, ami az ellenkezőjét jelenti annak, amit szeretnének.


Ha valaki más is hallott már erről, kérem írjon.

Illetve érdemes jól megfontolni, hogy mit rajzolunk.


Inkább csak írjuk le, hogy béke, szeretet, nyugalom, mintsem hogy olyan szimbólumokat rajzoljunk, amikről nem is tudjuk, hogy mit jelentenek valójában.



2022. márc. 30. 08:18
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
A jeleknek az emberek adnak értelmet, ők találják ki őket.
2022. márc. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akit érdekel: 2004. körül hallottam arról, hogy nem jól használja az emberiség a jelet.

A rúnákkal van kapcsolatban.

Most találtam egy cikket, amelyben le van írva nagyjából.


[link]


Szerintem fontos. Olyan ez, mint a kereszt és a fordított kereszt.

2022. márc. 30. 09:08
 3/5 Grimfox ***** válasza:
100%

A régi futhark rúnakészletből származik a jel(ha onnan emelték ki, és nem valaki csak úgy kitalálta). A rúna neve algiz, és védelem, védelmezés a jelentése. Azt viszont nehéz megállapítani, hogy fejjel lefelé ellentétére fordul e a jelentése, mert írás közben nem voltak teljesen következetesek a skandináv népek sem az írás irányát, sem a jelek állását illetően.

Arról nem is beszélve, hogy a fiatalabb futharkban már a hangértéke sem volt ugyanaz, és mindkét állásban szerepelt, mindkét állásban más hangértékkel.

Arról, hogy a völvák hogy használták, és értelmezték a rúnákat elég kevés maradt fent, a modern értelmezés csak félig-meddig megbízható.

2022. márc. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, tudom - a rúna téma ott van leírva a cikkben.


A most Béke jelként használt jelet más találta ki, szerintem ő nem is tudott a rúnákról.


Egész más miatt hozta létre a szimbólumot - úgy értve, hogy nem a rúnák miatt.


[link]


Jó lenne szerintem, hogyha mindenki tudna ezekről a fontos részletekről.

2022. márc. 30. 10:48
 5/5 anonim ***** válasza:
A háború jele a Z betű
2022. márc. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!