Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért ilyen igazságtalan az...

Miért ilyen igazságtalan az élet, hogy az egyik gyerek gazdag családba születik, mindene megvan, a másik gyerek meg Afrikában éhen hal, mi erre a spirituális magyarázat?

Figyelt kérdés
2022. máj. 11. 10:49
1 2
 1/15 Grimfox ***** válasza:
100%

A keresztények erre olyasmit mondanak, hogy ez része isten tervének, isten akarata.

Keleten azt mondják, hogy ez a karmája, az előző életeinek cselekedetei, döntései határozzák meg, ki milyen helyre, és körülmények közé születik.

Sok new age "tanítás" szerint a lélek dönti el születés előtt, mit szeretne megtapasztalni, és úgy születik le.

Hogy ki melyiket tartja hihetőnek, elfogadhatónak, az a személyes ízlése, teljesen biztosra senki sem tudja, mint ahogy semmit, ami az élet előtt, vagy élet után van.

2022. máj. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A "new age" tanítás szerint miért döntene úgy a lélek, hogy éhen akar halni egy 5 éves gyerek testében? Hátborzongató.
2022. máj. 11. 11:09
 3/15 Grimfox ***** válasza:
100%

Úgy gondolják, hogy a lélek attól fejlődik, hogy különböző dolgokat tapasztal, és különböző nehézségeket vállal. Én sem egészen értem, mit használna a léleknek, ha egy gyűlölettel teli környezetbe születik, és ő maga is gyűlölködővé válik ez által.

Ez személyes vélemény, de nekem a karma, mint magyarázat tűnik logikusnak. Előző életekben valaki rengeteg negatív dolgot tett, és ennek valahol, valamikor következménye kell hogy legyen. Nem mint büntetés, hanem mint egyszerű történés.

2022. máj. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
Miért ilyen igazságtalan az élet, hogy az egyik kecskegida vacsora lesz, a másik kisoroszlán meg vacsorázik?
2022. máj. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%
az elet "igazsagtalansagat" csak emberi szempontbol lehet ertelmezni. egy csirke vagy egy gazella nem fogja azt gondolni hogy de jo annak akit nem daralnak be a gyarban/nem tekeri ki az oroszlan a nyakat. csak az embernek van arra kapacitasa hogy ertelmezze a jo-rosszt, igazsagos-igazsagtalant. minden mas elolenynek az elet olyan amilyen, mindenki ugy el tul ahogy tud, es nem hasonlitjak magukat mashoz
2022. máj. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%

Ez eleve nem kérdés, hanem egy tartalmatlan állítás. Mi az, hogy "az élet", és mi az, hogy "igazságtalan"?


Ezeket csak világnézeti kontextusban lehet megválaszolni, miközben bátran mondhatjuk, hogy "az élet igazságtalan" kijelentés semmilyen kontextusban nem igaz.


Ha materialista vagy, a születés véletlen, azaz szerencse dolga, aminek nincs köze semmilyen igazsághoz.


Ha nem vagy materialista, akkor a hitrendszeredben ott a válasz ezekre a fogalmakra és a kérdésre is, ld. #1.

2022. máj. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
56%

6, ha valaki hisz a szerencsében, az már eleve nem lehet materialista

A szerencse az már bőven egy ezo dolog

2022. máj. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
A materialista szerencse csak annyit jelent, hogy "kedvező véletlen".
2022. máj. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Grimfox ***** válasza:
100%
Igazából az a valódi "ezo dolog" ha valaki nem hisz a szerencsében. A szerencse véletlen. A spiritualitásban nincsenek véletlenek, csak olyan események, amiknek (még) nem ismerjük a kiváltó okát.
2022. máj. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

9, igen akkor itt nem értünk egyet, szerintem a szerencse nagyon nem véletlen.

Vannak akik extra mega szerencsésnek születnek, tapasztalataim szerint őket egész életükben körülvesz legalább 100 őrangyal és mesébe illő lehetetlen életük van.

Vannak semlegesek, a legtöbb ember ilyen és nyilván vannak az extra szerencsétlenek, akik bármit csinálnak csak a sz.r ömlik rájuk és egy horrorfilmet megszégyenítő életük van

Bár én nagyon nem vagyok ezo szakértő, csak sajnos illik rám a fent leírtak közül az egyik élet, ezért biztos vagyok benne hogy egy jutalmazó-büntető rendszerben élünk

2022. máj. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!