Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért ilyen igazságtalan az...

Miért ilyen igazságtalan az élet, hogy az egyik gyerek gazdag családba születik, mindene megvan, a másik gyerek meg Afrikában éhen hal, mi erre a spirituális magyarázat?

Figyelt kérdés
2022. máj. 11. 10:49
1 2
 11/15 Grimfox ***** válasza:

A jutalom, és büntetés előfeltétele, hogy jót, vagy rosszat tegyél. Aki egész életében szerencsétlen, már kiskorától kezdve, az nem csinálhatott még olyat, ami miatt büntetve lehetne.

A szerencse véletlen, mert egyszerűen csak megtörténik, nem valami kiszabja rád. De azt is írtam, hogy véletlenek nincsenek. Azaz egyetértünk valamilyen szinten, mert az, amit szerencsének tekintünk, az szerintem sem random következik be.

2022. máj. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem büntető, hanem kiegyensúlyozó a "rendszer". Ezt a hatást amúgy látjuk működni a fizikai valóságban is. Kb. mintha az energiaminimum elve működne. A rendszer a kiegyenlítődésre törekszik, és aki sok negatív hatást halmoz fel, az megszívja.


Amúgy ide születni – úgy tűnik – még sanyarúbb sors esetén is sokkal kisebb szívás, mint ami a földlakók óriási részének kijut.

2022. máj. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

De előző életében csinálhatott olyat. Pedig én nem is vagyok nagy reinkarnáció hívő, csak valamilyen magyarázat kell hogy legyen a dolgokra

De ha valami nem random következik be, az már akkor megint irányított.

A szerencse véletlen, de véletlenek nincsenek :D az ígéretes

12, a földlakók nagy részének nincs is emberi élete. Akkor nem eleve szenvedni születnek az emberek?

Bár nézőpont kérdése, szerintem ha valaki Magyarországon dolgozik valami gyárban és teljesen egyszerű életet él, az sem túl jó karma lehet…

2022. máj. 13. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Grimfox ***** válasza:
Ez attól függ, hogyan éli meg az életét valaki. Egy egyszerű embernek nem feltétlen szenvedés, ha nem kell nagy kihívások elé állnia, hogy "kiteljesedjen" az életben, és csak akkor kezd el többre vágyni, ha a tévéből azt öntik a fejére, hogy vásároljon, fogyasszon, égesse a gyertyát két végéről. Az szenved, aki többre vágyik, vagy aki ellenséges környezetbe kerül. Aki elégedett az egyszerű, de békés életével, annak nem szenvedés az élete.
2022. máj. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Valóban, én kiskorom óta tudom hogy bármit, csak az egyszerű hétköznapi mókuskerekes életet nem akarom.

Ha csak meglátok egy kisboltban egy átlag pénztárost, egyből elmegy a saját életemtől is a kedvem.

Egy indiai 3 lábbal született éhező meg gondolom mindent megadna ha pénztáros lehetne itthon

Én csak saját magamból tudok kiindulni, nekem nagyon az extra kell(ett) volna, eléggé megbonyolította az élet. Ezért is érdekel a karma-ezo téma.

Meg eléggé életellenes vagyok, lehet ez sem tetszik az “igazságtevőknek”. Legyen az bárki/bármi

2022. máj. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!