Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit jelent hogy mesterkristaly ?

Mit jelent hogy mesterkristaly ?

Figyelt kérdés
vettem ma egy ametiszt és azt olvastam hogy ez az egyik mesterkristaly a 12 közül, de nem tudok hogy ez pontosan mit jelent:(

#kristály #ametiszt #mesterkristàly
2022. jún. 13. 20:24
 1/2 Grimfox ***** válasza:
80%

A középkorban kevés kristályt ismertek, és kevésnek tulajdonítottak különös erőt. Az ametiszt az egyik ezek közül, de a kvarckristályok legtöbbje ide tartozik. De ennél régebbre nyúlik vissza a dolog, a bibliában a zsidó főpapok mellén egy arany lapba 12 kő volt foglalva a 12 törzs jelképeként, a kövekbe a törzsek nevei vésve. Az egyik ezek közül az ametiszt volt. Nem csak díszítő, de szakrális jelentéssel is bírt. A talizmantikában, és valamennyire a kabbalában is szerepel. Kevés olyan kő van, ami ennyi különböző forrásban jelen van, ezért "mester"-kő.

A new age, a mai ezotéria alapja. Ez az irányzat sokkal több erőt tulajdonít bizonyos köveknek, mint más köveknek. Ezek közül az egyik az ametiszt. Természetesen ezt az ősi hagyományokból emelték át, és egészítették ki a saját elképzeléseikkel. A mai mesterkristály megnevezés inkább ezt a new age tematikát rejti magában, mint a régi hagyományokat.

2022. jún. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy ez a kérdés még mennyire aktuális, de azért én is válaszolok.

Először is a 12 mesterkristály:

Ametiszt, hegyikristály, tigrisszem, rózsakvarc, szodalit, citrin, labradorit, pirit,szugilit, rodokrozit, csaroit és a tejkvarc.

Tehát ezek a kövek a 12 DNS szállal rezegnek együtt, viszont csak akkor van hatásuk ha ebben a sorrendben vannak.

2022. jún. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!