Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogy is működik ez az ahimsa?

Hogy is működik ez az ahimsa?

Figyelt kérdés

Ha nekem valaki kárt okoz (jelentős anyagit), akkor tilos őt följelenteni, törvény elé állítani, börtönbe juttatni, mert "ne ártsak"?

És különben is...biztosan karma volt, megérdemeltem, lakjak a híd alatt, éhezzek és fázzak?

Valaki elmagyarázná ezt nekem, hogy meddig tart az ahimsa, és hol kezdődik az, hogy igenis kiállok magamért?



2022. jún. 30. 11:42
 1/3 Grimfox ***** válasza:
100%
Ha a megkárosításod miatt börtönbe kerül, az is a tettei következménye. Azaz karma. Jogodban áll megvédeni magad, nem vagy zen szerzetes, vagy ilyesmi. Az számít, hogy ne bosszúból csináld, ne gyűlöletből, vagy haragból, hanem mert a bűnt büntetni kell, különben elharapódzik, és mások is kárt szenvednek. Amit teszel, legyen jogos, és igazságos.
2022. jún. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat.

Nem az bánt, amit elsődlegesen csinált velem, hanem az, hogy még mindig nem bírt leállni, és az egyik gyerekünket használta fel arra, hogy egy újabbat rúgjon belém.

A normális kommunikáció - mediátor előtt - nem/sem működött.

A dühön még dolgoznom kell :-(

2022. jún. 30. 11:56
 3/3 Grimfox ***** válasza:
Érezhetsz dühöt, főleg ha jogos. Csak ne az motiváljon arra, hogy törvény elé vidd a dolgot. Sajnos a dühöddel csak magadnak ártasz, ezért érdemes minél előbb leszámolni vele, de én is tudom, mennyire nem könnyű ez. Ezért érdemes a döntést, és az érzéseidet elkülöníteni.
2022. jún. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!