Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Valaki aki ért hozzá esetleg...

Valaki aki ért hozzá esetleg tudna segíteni? A telekinézist szeretném gyakorolni úgy, hogy látványosabb eredménye is legyen. Viszont nem tudom milyen feltételei vannak. Nagyon örülnék tanácsoknak.

Figyelt kérdés
Telekinézist szeretnék tanulni. De nem tudom hol kezdjem

2022. aug. 6. 12:16
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
59%

Mielőtt komoly gyakorlatokat szeretnél végezni, próbáljad ki, hogy egyáltalán alkalmas vagy-e rá!

Tesztelésedre kiváló módszer:

forgalmas helyen leteszel a járdára egy db. kétezer forintost, aztán legalább 50 méterre eltávolodsz tőle úgy, hogy legalább 5 percig hátat fordítasz.

Közben koncentrálsz, hogy tűnjön el a bankjegy.

5 perc után visszatérve nem találod ott, akkor sikeres volt a koncentrációd okozta telekinézis.

Magad megnyugtatására megismételheted nagyobb bankóval is.

Siker után már érdemes a neten keresgélned a telekinézis magas fokú elsajátítására.

2022. aug. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 SZücsöm ***** válasza:
75%

Grimfox ha pusztán az akaratával valaki bármikor képes lenne önszántából pár kg tömegű tárgyakat mozgatni és ezt előadná többször kutatóknak kontrollált környezetben, akkor lényegtelen lenne hogy még a működési elv nem ismert. Amint bizonyítanák a jelenség hitelességét/létezését (nem a működési folyamatát) azonnal kikerülne az ezotéria témából a jelenség.


A kísértetes témához: Azt is lehet feltételezni hogy csak simán nem értették az emberek (akkor se) hogy mi az a halál, miért történik meg és mi történik utána. Ehhez hozzátársul a félelem az ismeretlentől, és az hogy régen is hallucináltak/álmodtak emberek régen is létezett az alvási paralízis és rengeteg valós észlelést félremagyaráztak,értettek akkor is az emberek úgy mint ma is. + biztos voltak akkor is olyanok akik rájöttek hogy mások félelmeit könnyen ki lehet használni, és meg is tették.

2022. aug. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Grimfox ***** válasza:

Ez egy feltételezés, hogy csak a puszta akarat mozgat valamit. Mivel ez a feltételezés az alapja a telekinézisnek, nem is jutnak sehova, mert itt megrekednek, hogy na és akkor azt hogyan. Nem keresnek közvetítő közeget, tudati mechanizmusokat, semmit. Történt tárgymozgatás kutatók jelenlétében, kamerák előtt, bár nem több kilós, de mégis makro léptékű tárgyakkal. Persze ezeket a felvételeket, és kísérleteket is sokan magyarázzák csalással, de hát melyiket nem a témában. (Nina Kulagina esetéről van szó)

A kísértetes témánál az az érdekes, hogy az észlelések nem változtak az idők folyamán. A magyarázatuk persze igen, mivel ahogy mondtad, nem értették a jelenséget, de maga a jelenség észlelése ugyanolyan ma, mint mondjuk 3000 éve, holott a kultúra már teljesen más. Ha egy jelenség gyökere külső manipuláció, akkor a jelenség is változik, ahogy a külső behatás megváltozik az idő teltével.

Az alvási paralízis során észlelt dolgok nem csak az idővel változtak, hanem kultúránként is eltérnek. Démon európában, öregasszony a távol-keleten, manapság meg gyakran földönkívüliek, vagy árnnyemberek a nyugati világban.

2022. aug. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
5ös vagyok. Megkérdezhetem miért pontoztatok le?
2022. aug. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 SZücsöm ***** válasza:
100%

Nina Kulagina esetében tudtommal nem állnak meg az általam felvetett tényezők (legalábbis nem az összes).


A súly amit a videó alapján képes volt megmozgatni szerintem(nekem) még elegendő is lenne ha letakarják a száját és valóban kontrollált körülmények között zajlik a vizsgálat.


A probléma csak az hogy tudtommal a töbszöri bizonyítás és ami még fontosabb (mert a hidegháború ideji szovjetúnióról beszélünk) különböző nemzetiségű kutatók által történő bizonyítás elmaradt.


Ha csak egy kutatócsapat állít valamit az még sajnos ma is kevés.


Biztos hogy annyira érdekes hogy nem változtak az észlelések?Továbbá biztos hogy nem változtak? Csak mert az emberek se változtak olyan nagyot ennyi időn belül, legalábbis tudtommal fiziológiailag nem nagyon. És az észlelés szempontjából szerintem ez eléggé fontos.

Továbbá az észlelések bizonyos értelemben a kultúrával/hittel együtt minimálisan változtak. Hisz ma már inkább "jelenik meg" Jézus vagy Buddha valakinek mint mondjuk Zeusz.


És mivel ha jól tudom tényleg nem nagyon változott az emberiség fizikailag olyan értelemben hogy arra kéne következtetnünk hogy az észleléseknek is változnia kéne + most se változtak meg a félelmeink, most se tudunk többet "spirituális értelemben" a halálról, viszont az egyetlen dolog ami minimálisan változtathatna az érzékelésen (ha az csak a fejben történik)azaz a "kultúrális referenciák" valóban változtattak minimálisan az érzékelésen pont ugyan annyira mint azt te az alvási paralízissel kapcsolatban említetted.

2022. aug. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Grimfox ***** válasza:

Az tény, hogy Kulaginát csak a szovjetek vizsgálták. Akkoriban nem nagyon volt tudományos csereprogram. Főleg hogy az ilyen kutatások célja is az volt, hogy katonai céllal bevessék őket.

Kulagina esetén nem csak a mozgatást figyelték, hanem azt, hogy tárgyakat tudott eltorzítani. Tipikus fémhajlítgatás érintés nélkül.

Fiziológiailag viszonylag kevés változás történt, bár 40000 év alatt létrejöttek például a nagyrasszok. A kultúra, és ez által a külvilág szemlélése hatalmas változásokon ment keresztül. Az észlelés szempontjából inkább az emberi psziché a fontos, mint a fiziológia. Az érzékszervek jóval tompábbak most, mint régen, mert nincs akkora szükség rájuk, de az észlelések száma nem különösebben változott. Ugyanúgy látnak szellemet parasztok, városi polgárok, és magasan képzett ilyen-olyan emberek. A vallási környezetet ebbe nem érdemes belekeverni, mert kísértetészlelésnek beállítani egy isteni jelenést elég erős lenne. A híveknek az jelenik meg, amiben hisznek, mert eleve azt keresik. Egy kereszténynek miért jelenne meg Buddha, ha sosem kereste, és eleve elutasítja a létezését, vagy a tanításait? A kísértet viszont független a kultúráktól, mindenhol jelen van. És igazábóül függetlenek attól is, hogy ki, hol, és mikor észlelte őket. Az sem számít, hogy változott e, vagy sem az ember fiziológiailag. És a kultúrális változás is csak annyiban befolyásolja, hogy utólag miként értelmezi az észlelését. Az ősök szellemének tekinti e a kísértetet, nyughatatlan léleknek, egy búcsúzkodó halottnak, vagy bosszúállónak, amitől félnie kell. A kísérteteket attól függetlenül észlelik világszerte, hogy ki mit gondol a halálról, vagy arról, ami utána van.

2022. aug. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
#14 Én felpontoztalak, szerintem éppen a tiéd a legjobb, leglényegretörőbb válasz.
2022. aug. 7. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Én azért pontoztam le mindenkit, mert engem is lepontozott valaki.
2022. aug. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

#18

Te vagy az, aki rugdossa a kősziklát, mert ahányszor belerúgsz, mindig visszarúg - és erről le akarod szoktatni?

2022. aug. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 SZücsöm ***** válasza:

Én inkább az agy felépítésére, működésére gondoltam fiziológia kapcsán. Hisz ha (ilyen) hallucinációról van szó akkor valószínűbb hogy nem az érzékszerveknél kezdődik a folyamat. Ezért nem csodálkoznék azon ha egyáltalán nem változtak volna a statisztikák. Azon a felvetésen már inkább csodálkozok hogy szerinted nem változott az észlelések száma, mert nehezen tudom elképzelni hogy 40000 éves távlatból léteznének erről statisztikák amikor a jelenünkbe sincs tudtommal igazán megbízható adat a témával kapcsolatban.


Psziché szempontjából se látom a lényegi változást (a téma szempontjából).

Hisz ugyan úgy fél az emberiség az ismeretlentől(még mindig létezik a félelem a sötéttől stb), még mindig rengeteg kulturális,popkulturális stb utalás,behatás,hiedelem létezik szellemekről stb. Még mindig halandóak az emberek, és még mindig benne van a tudatalattinkban a félelem az elmúlástól, még mindig gyászoljuk a már elhunytakat, és még mindig rengeteg fajta hiedelem él bennünk a halál utáni létezésről.


Félelem, hit szempontjából (is) szerintem tök lényegtelen hogy a társadalmi ranglétrán hol állsz. Rossz, jó,okos,buta,hívő,hitetlen,beteg,egészséges,tehetséges,tehetségtelen, stb stb. mind előfordul minden emberi/társadalmi csoportban.


Annyira nagyon nem különbözünk egymástól.


Észlelés és a téma szempontjából nem látom a különbséget egy kísértetészlelés és egy isteni,démoni,láthatatlan palacsintaemberi jelenés között. Mind 2 esetben egy mások által megfigyelhetetlen jelenséget észlel a megfigyelőnk. Azt hogy ezt milyen alkategóriába soroljuk szerintem a beszélgetésünk témájából adandóan lényegtelen.


A keresztény Jézust keresi. A gyászoló az elhunyt a szerettét. A szimplán spirituális hívő keresheti a túlvilági jelenségeket,lelkeket,szellemeket.A beteg,sérült,vagy valamiféle anyag vagy "extrém elmeállapot" hatása alatt álló elme bármilyen félelmet,vágyat,múltbéli behatást stb-t. "feldobhat".


Ember minden kultúrában létezik. Az emberek minden kultúrában meghalnak. Mint írtam (szerintem) az emberek egyáltalán nem különböznek egymástól túlságosan. Különböző hatásokra,jelenségekre,történésekre lesz pár fajta emberi reakció amik közül az egyik végbemegy az emberen.Itt a jelenség hogy egyes emberek valamiért nem mozdulnak lélegeznek többé és erre különböző magyarázatok,hiedelmek,értetlenség,bánat és félelem a reakció.


Az se különösebben különleges hogy egy ember egy másik embert észlel aki amúgy nincs ott. Nekem régi kollégám halluzta a még élő családját maga mellé bánatában(No alkohol vagy drog). Na ha ilyen eset történik 4000 évvel ezelőtt méghozzá már elhunyt emberekkel kapcsolatban és ez szájhagyomány útján elterjed... elég valószínű mi lesz a vége.


A hallucináció,téves észlelés nem válogat aszerint hogy miben hiszel. Régi munkámból adódóan találkoztam már olyan emberekkel akiknek a valóságérzete teljesen torz volt csak nem szellemeket láttak hanem olyat hogy a szomszéd radioaktív port fúj rá a hallucináló saját klímájából, vagy 1 másik akit az fbi megfigyel, 1 másik aki csillagkapukat keres a hősökterén stb-stb.


És mint írtam még a mentális betegség se feltétlenül szükséges ahhoz hogy az észlelés torzuljon. Volt olyan munkatársam akinek elég volt bekapnia egy fájdalomcsillapítót.+ Hányan észlelték a chupakabrát,bigfootot, és mit tudom én mi mást. Tudom hogy ezek lokális észlelések de a kísértet észlelések emberekről,halálról és emberi lelkekről,kísértetekről szólnak és ezek a koncepciók nem tudnak nem mindenhol elterjedni mert bennünk élnek a koncepciók.

2022. aug. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!