Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Valaki aki ért hozzá esetleg...

Valaki aki ért hozzá esetleg tudna segíteni? A telekinézist szeretném gyakorolni úgy, hogy látványosabb eredménye is legyen. Viszont nem tudom milyen feltételei vannak. Nagyon örülnék tanácsoknak.

Figyelt kérdés
Telekinézist szeretnék tanulni. De nem tudom hol kezdjem

2022. aug. 6. 12:16
1 2 3
 21/21 Grimfox ***** válasza:

Az utóbbi ezer évben is változott az agy, nemhogy az utóbbi negyvenezer évben(csökkent az agytérfogat ezer év alatt). Ha feltételezzük, hogy az agy teremti a tudatot, akkor pedig mindenképp változnia kellett az agy szerkezetének, főképp homloklebeny táján. Statisztika mondjuk valóban csak az írott történelemből van, de a szájhagyomány, amit említesz messzebbre nyúlik, és a halálkultusz, régészeti leletek, és más fennmaradt bizonyítékok alapján annyi bizonyos, hogy az őseink sem csak egyszer látták a dolgot, hanem elég gyakran ahhoz, hogy a szertartásos életükbe beépüljön. A neandervölgyiről is vannak feljegyzések, miszerint a halottakat úgy temették el egyes esetekben, hogy ne tudjon kikelni a sírból. Azaz már az az emberfaj is rendelkezett hasonló észlelésekkel, holott az ő agya elég jelentős eltéréseket mutatott a mai emberéhez képest. Nagyobb agytérfogat, az agyterületek méretének aránybeli eltérése, és még pár dolog, amit a koponyák alapján meg lehet tudni. Ebből annyi azért kikövetkeztethető, hogy például a kísértetjelenségek nem köthetők az agyszerkezethez.

A psziché rengeteget változott, még akkor is, ha a félelem a haláltól megmaradt. Nem csak a tudatos személyiség tér el jelentősen a pár évszázaddal ezelőttitől, hanem a tudattalan is. (ez jobbára csak a "fejlett" nyugati emberre érvényes) A kísértetjelenségek mégsem csökkentek. Pedig egyre kevesebben hisznek benne. Mégis van, hogy olyan észlel kísérteteket, aki nem is hisz bennük. Már van rá magyarázata, biztos fáradt volt, hallucinált, vagy ilyesmi. Ez egy új pszichés önvédelmi folyamat, amivel az ismeretlentől védi magát.

A vizsgálat szempontjából mindenképpen kell különbséget tenni emberi kísértetek, és más jelenések között. Az emberi kísértet függetlenül attól jelenik meg, hogy az észlelő miben hisz, vagy hisz e egyáltalán valamiben. A kísértetjelenségeket nem kell keresni, nem kell hozzá mesterségesen, vagy természetesen megváltoztatott tudatállapot, de még csak extrém érzelmi állapot sem. El tudom képzelni, hogy egy gyászoló, vagy haldokló hallucinál. De rengeteg olyan észlelés van, ahol teljesen nyugodt észlelők látnak kísértetet(utána már nem biztos, hogy nyugodtak), ami pedig még lényegesebb a téma szempontjáából, hogy sok olyan esetleírás van, ahol nem egyetlen észlelő van, hanem több, akik egyszerre észlelik ugyanazt. Ez már kívülesik a pszichopatológia témakörén, mert józan, egészséges emberek nem hallucinálják ugyanazt, ugyanazon időben.

Én is csak addig megyek el, hogy a jelenség létét sokkal valószínűbbnek tekintem, mint azt, hogy az emberiség történelme során ugyanazok a tévképzetek, és hallucinációk következtek be millió esetben, sok ezer év alatt. Hogy mi maga a kísértet, ami megjelenik, arról csak magánvéleményem van, az meg nem része a kérdésnek.

Bár a kérdésnek a kísértetek sem voltak részei, csak példaként merült fel, jól el is kanyarodtunk a fő témától.

2022. aug. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!