Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi az a lemuria és hogy lett...

Mi az a lemuria és hogy lett vége? Magyarázzátok el, legyetek szívesek.

Figyelt kérdés

2022. aug. 8. 17:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Youtube -> spiritverse
2022. aug. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2022. aug. 9. 22:48
 13/18 anonim ***** válasza:
53%

Szívesen, az összes válaszoló nevében.

Ez egy kiváló kérdés, érdekel ez a téma, emiatt még én is leírok erről néhány gondolatot. Valóban van egy ilyen elmélet egyes tudósok körében, hogy egyes főemlősökről kapta a nevét, az egyes hozzászóló által leírt módon. Amikre viszont a 10-es utalt, azokról a dolgokról eddig nem is tudtam.


Nem tudom, nincsen róla egyértelmű álláspontom, hogy Lemúria és a fentebb említett Mu földrész ugyanazok voltak-e vagy nem. Általában, nagyrészt úgy látom, hogy ugyanannak vélik, de vannak ellenvélemények is ezt illetően. Én tehát bizonytalan vagyok ebben, az viszont biztos, hogyha Mu létezett, akkor a mai Csendes-Óceánban volt, ahogyan fentebb utalt rá valaki, és az ottani mai szigetvilág ennek a maradványai. Egyesek szerint ez, tehát Lemúria vagy Mu volt az emberiség bölcsője, bár volt még állítólag korábban egy Hiperborea nevű földrész is, de ebbe most nem megyek bele, és nem is lehet erről sokat tudni. Az egyik hozzászóló által említett dimenzióesés jelensége, folyamata számomra rendkívül érdekes, de ebbe sem akarok belemenni, mert ez egy külön téma is lehetne akár.


Lemúria vagy Mu egyesek szerint egy darabig egy időben létezett Atlantisszal, és állítólag háborúztak is egymással. Az is lehetséges, hogy voltak olyanok, akik Atlantiszra mentek innen. Valószínűleg ez a háború is okozott süllyedéseket, ha valóban megtörtént, de erről sincsen egyértelmű véleményem, hogy csak emiatt süllyedt-e el, vagy egyébként is megtörtént volna ez. Állítólag nagyon hosszú idő alatt süllyedt el különböző a geológiai katasztrófák által előidézett árvizek miatt, amikre talán még az általam fentebb említett atlantisziakkal vívott háborúk is rátettek. A természettel összhangban éltek nagyon magas lelki szinten sok évezreden keresztül. Sokak szerint a mi őseink is éltek Mu egyik maradványszigetén. Ahogyan az egyik hozzászóló utalt rá, több irányba is elvándoroltak az emberek, ahogyan fokozatosan süllyedt és széttöredezett az idők folyamán.


Viszont ezek az eddig leírt dolgok természetesen nem számítanak hivatalosan elfogadott tudományos elméleteknek. Lehetne még néhány dolgot írni erről a témáról, de úgy gondoltam, hogy ide most ennyi is elég.

2022. aug. 11. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
Az előző vagyok. Valaki fentebb említette a hüllőlényeket is. Szerintem is lehetett egy hüllők általi beszivárgás vagy invázió, nem tudom mi a helyes kifejezés erre. Az tény, hogy sok legendában szerepelnek. Viszont ez a hüllő téma olyan sokrétű, olyan sok elmélet van ezzel kapcsolatban, hogy véleményem szerint nem érdemes most ezzel részletesen foglalkozni az elveszett civilizációkkal kapcsolatban.
2022. aug. 11. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 TinaBet ***** válasza:
26%

10-es vagyok, de ki van írva a nevem, nem gond ha megszólítotok.

amiket írtam azt egy misztikus lényes enciklopédiából másoltam be. Sok paranormális lényes oldalon is megemlítik, de nem nagyon foglalkoznak vele. A fekete árnyas szellemeket nevezik így, de azonban nem minden fekete árnyas szellemet vagy entitást kellene így megnevezni.

Amiket ti írtatok azikról pedig a szellemtudomány foglalkozik. A kereszténység nagyon tagadta ezeket, de mára ebbe is hisznek úgymond. Legalábbis a Kolpingos pap tanárok kezdenek róluk beszélni és ezt több diák mondta nekem, mert sokakkal vagyok jóban.

Rendben van h foglalkoznak vele és nem kell vitatkozni velük, de érdekes h eddig tagadták és most a modern civilizációnk alatg pedig má mégsem és ráadásúl tanítják is.

2022. aug. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
31%

Nekem sokszor a csúsztatások, a hamis információk tűnnek fel, persze sokan sok eltérő "tudással" rendelkeznek.

Nem furcsa, hogy egy hatalmas, kb "üres" bolygón felbukkan egyidejűleg két nagy civilizáció, és máris egymással háborúzni kezdenek?!?


Atlantiszt és Lemúriát egymástól 20 ezer év választotta el, ahogy én tudom.


A gyíkemberek teória - teóriák számomra nagyon fura koncepciók, azokban az anyagokban amikben erről van szó, rengeteg hamis infó is van más dolgokkal kapcsolatban, szóval bizonytalan vagyok mennyire valós, vagy csak egy képzeletbeli ellenség " tudatos elterjesztése" van mögötte.

2022. aug. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 TinaBet ***** válasza:
én is így gondolom.
2022. aug. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

#16 A 13-as és a 14-es válaszoló vagyok. Én úgy tudom, hogy egy darabig együtt létezett Atlantisz és Lemúria, vagy Mu. Nem kezdtek el rögtön háborúzni, ha tényleg háborúztak egymással, hanem az történt minden valószínűség szerint, hogy Atlantisz a késői időszakában elkezdett hanyatlani, mert valamilyen módon beszivárgások történtek, és úrrá lett rajtuk az önzés, a hatalomvágy. Végül ez vezetett el a háborúkhoz és katasztrófákhoz. De több nagy katasztrófa is történt.


Utaltál többször is a hamis információkra. Azt szeretném megkérdezni, hogy mi alapján döntöd el egy adott információról, hogy hamis-e, vagy pedig nem az? Ebben a témában gyakran nem könnyű a döntés.

2022. aug. 13. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!