Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Atlantisz létezett?

Atlantisz létezett?

Figyelt kérdés
Milyen lehetett, ha volt? Milyenek voltak az atlantisziak?

2022. aug. 16. 23:01
 1/8 anonim válasza:
31%

Sok bizonyított dolgot nem tudni de ez érdekes lehet

https://www.youtube.com/watch?v=1kPNaAaeGGM

2022. aug. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

Nope. Fiktív hely.

Az állami berendezkedése Egyiptomot idézi (de akár Perzsiát is), több tartományon uralkodnak királyok, de egy király (Atlasz, Poszeidón fia) uralkodik a többi király felett. Imperialisták, akik meghódítanak és rabszolgasorsba taszítanak más népeket.

Ez pedig szintén Perzsiát idézi, ami ekkoriban terjeszkedik a görög városok felé és bekebelezi őket.

Platónból rabszolgát csinál egy szicíliai uralkodó, Dionüsziosz és egy másik filozófusnak kell megvennie a szabadságát. Mivel maga is ilyen helyzetbe kerül, ezért valószínűleg elítéli a rabszolgaság intézményét.

Platón írásában Athén szembeszáll a terjeszkedő Atlantisszal és megállítja a hódítókat. A rabszolgákat pedig felszabadítják. Később az istenek is megbüntetik az atlantisziakat.

Ugye Athén a demokrácia bölcsője, Platón maga is athéni, ezért nem véletlen, hogy ők hozzák el a szabadságot másoknak, ebben az esetben az Atlantisz által leigázottaknak.

De ez is egy elem egy sokkal régebbi történetből, amiben az athéni király fia, Thészeusz arra vállalkozik, hogy felszabadítja Athént a zsarnok Mínosz király hatalmából és Krétára utazik megölni a Minotauruszt. (Ugye addig sarcot fizetnek Krétának.)


Szóval Atlantisz egy több létező/létezett dologból összeollózott fiktív hely. Platón összegyúrta benne mindazt, amit megvetett.


Tudom sok konteó szereti valós helyként megjeleníteni. De szerintem ezotérián belül is célszerű a realitás talaján maradni. Hamis információkkal senki sem lesz előrébb.


A történelem során azért valószínűleg voltak szárazföldek, amiket elnyelt a tenger, ahol emberek éltek jólétben (pl. Dogger-föld) vagy városok, amik valamiért megsemmisültek.

De semmi sem utal arra, hogy Atlantisz valós hely volt. Akik ismerték Platónt, pl. Arisztotelész, azok soha nem gondolták, hogy ez több egy leckénél.

2022. aug. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Nem kizárt.

Annyi dokumentumfilm meg társai keringenek róla, de nem hiszem, hogy olyan formában létezett, ahogy ott be van mutatva.

Ami részt én el tudok képzelni, hogy volt anno a Földön egy nagyon fejlett civilizáció (meg talán hozzánk képest is)

2022. aug. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2022. aug. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
A filozófiában és irodalomban mindenképpen. Kézzelfogható nyoma nincs.
2022. aug. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 fersk ***** válasza:
18%

Kedves 3-as válaszoló:

"Annyi dokumentumfilm meg társai keringenek róla"

Talán előbb tisztázni kellene a 'dokumentum' fogalmát... :D

2022. aug. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 fersk ***** válasza:
0%
Ezek szerint én ismerem rosszul a 'dokumentum(film)' jelentését... :((
2022. aug. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
67%
Nagyon jó a kérdés. Szerintem létezett, viszont ez hosszú, tág téma, nagyon sok mindent lehetne róla írni.
2022. aug. 20. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!