Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Létezett Atlantisz?

Létezett Atlantisz?

Figyelt kérdés
Van valamilyen tudományosan is elfogadott érv Atlantisz létezése mellett?

2012. aug. 6. 12:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%

Ha jó emlékszem nemrég mutattak be is egy élőszereplős filmet ezzel kapcsolatban a mínoszi kultúráról, amit egy vulkán pusztított el.


De ha Atlantiszra gondolsz, nem kell szuperfejlett technológiájú civilizációra gondolni, van egy könyv. Frank Joseph Atlantisz és más elveszett világok. Néhány bizonyítékot ír az antropológia keretein belül, pl. feltételezi hogy egyes indánok ilyen kultúrák leszármazottai és európai vonásokat keres bennünk, azonkívül leír pár sztorit a mitológiájukból.

Ahm nem voltak sokkal fejlettebben ezek a kultúrák, viszont jóval minden más nép előtt ismerték a hajózás, óceánjárás tudományát és repülő szerkezeteket (egyszerűeket!!! nem csézsealjakat meg hasonlók) építettek.

2012. aug. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 x) ***** válasza:
100%
Még nem tudjuk.. szerintem nem elképzelhetetlen hogy valahol a tengeri üledék alatt kilométerekkel van egy város ami valami természeti katasztrófa miatt elsüllyedt (akár Atlantisz volt a neve akár nem). Talán majd egyszer megtalálják. De még most nincs semmilyen tudományos bizonyíték a létezésére.
2012. aug. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg létezett.

Ami bizonyíték van, azok nagy része Platón részletes, és elég terjedelmes feljegyzései, illetve ismeretlen "szerzők" feljegyzései, az atlantiszi-görög élénk kereskedelmi kapcsolatokról.

2012. aug. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Alex Fly ***** válasza:
100%
SZERINTEM igen -habár nem olyan formában, ahogy azt általában emlegetik.
2012. aug. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Lilith1994 ***** válasza:
100%
olvastam valahol hogy kutatják ...nem tudom hogy mennyi igaz belőle. Én valamennyire hiszek abban hogy léteztek és hogy az akkori embernél valamivel fejlettebbek voltak.
2012. aug. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Igen.
2012. aug. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen létezett, sőt az elődje is Lemuria.

Atlantiszról a tudást, 3 helyre mentették ki. Keress utána, ne itt kérdezősködj.

2012. aug. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem létezett... persze mindenki azt hisz amit akar, mert én sem lehetek benne 100%-ig biztos.
2012. aug. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Alex Fly ***** válasza:
100%

Azt ugye tudjuk, hogy az Atlantisz-legendát mai formájában Platón művéből. a Kritiász-ból ismerjük. Platón saját bevallása szerint a legenda Egyiptomból származik, ő csak kissé átdolgozta és továbbadta. Nézzük a főbb pontjait:

- létezett egy, az ismerteknél jóval fejlettebb állam/civilizáció

- ez már évszázadokkal/évezredekkel azelőtt elpusztult

- pusztulását az okozta, hogy víz alá került

- civilizációja/kultúrája maradványai az ókori kultúrák alapja.

Ez a történet a világ minden pontján ismert volt. Csak épp annyi különbséggel, hogy nem egy szigetországot, hanem az egész Földet érintette -ez a vízözön. Tudjuk, hogy az ókori Egyiptom léte a Nílus évenkénti áradásától függött, ezért az árvíz náluk nem a pusztulást, hanem az életet jelentette -így a mindent elborító árvíz átalakult egy víz alá merült szigetté, ami megfelelt az ottani felfogásnak.

Ebből következik, hogy az Atlantisz-legenda nem más, mint az egész Földet elborító, mindenhol ismert özönvíz történetének egyiptomi verziója. Természetesen az "Atlantisz" név sem eredeti, egyértelműen görög elnevezés -valószínűleg Platón alkotása az általa lejegyzett állam elnevezésére.

Kb. ennyi az, amit mindenhol el lehet fogadni, a többi már vitatható...

Ez a történet a világ minden pontján ismert volt

2012. aug. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Alex Fly ***** válasza:
Ami még kimaradt: a mínószi kultúra pusztulása a Szantoríni kitörése miatt, ami mind Egyiptomban, mind Platónnál befolyásolhatta a történetet...
2012. aug. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!