Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az ember szerepe különleges/ki...

Az ember szerepe különleges/kiemelkedő a létezésben?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok? Az emberi faj létezése nagyobb jelentőséggel bír bármilyen létező anyagi dolognál, vagy csak mi érezzük így azért hogy értelmet adjunk az életünknek?
2022. aug. 17. 06:38
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Nem tudom
Nem tartom relevánsnak
17 szavazat
1 2 3
 1/28 Kólauborkával ***** válasza:
71%

Csak te érzed így, meg néhány hatalommániás aki szereti más élölényel fölé helyezni magát.

Biológiai szempontból ugyan úgy emlös állat vagy, mint egy kutya vagy tehén…

2022. aug. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
13%
Semmi jelentősége nincs semminek szerintem, ha a legfontosabb ember meghalna holnap annak sem lenne jelentősége, de azért valami oka csak lehet hogy ember vagy és nem mondjuk egy légy vagy akár tehén
2022. aug. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 Kólauborkával ***** válasza:
28%
Van oka, a szüleid emberek és nem legyek, kb.: ennyi…
2022. aug. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
11%
Te minek vagy itt ebben a rovatban ha szerinted minden ennyire fekete és fehér?
2022. aug. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
24%
Nem kell privi köszi
2022. aug. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
39%
Az ember egy nagyon fontos szellemi fejlődési szint a lélek szempontjából, viszont a legrövidebb is. Míg a növényi és állati fejlődési szint (a legkisebb sejtekben megjelenő tudatosság/lélektől a fejlett főemlősök vagy fák szintjének eléréséig) milliárd évekig tart az út,addig az emberi szint elvégzésére 25 ezer év - 75 ezer év is elegendő (elméletben), a magasabb szintek pedig 100 ezer évtől sokmillió évig is tart.
2022. aug. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
0%

Amúgy én a növények, amőbák, meg nagyon egyszerű lények létezése miatt nem hiszek a lélek létezésében.

Azt meg megérteném hogy az embernek van lelke, sőt logikus is lenne meg azt is hogy a karmája miatt születik annak aki, de most egy fának, egy amőbának nem tökmindegy hogy hova születik?

Mert ugye minden élőlénynek van lelke elvileg, na most egy tulipánnak minek legyen lelke? Vagy honnan szedi össze szegény a karmáját?

Emiatt nem hiszek én a lélekben, pedig amúgy logikus lenne hogy van..

2022. aug. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
14%

A lélek akkor jön létre, amikor az állati vagy növényi élet felfedezi a növekedést és a fény felé fordulást. Ez persze még nagyon "kezdeti", milliárd évekre, és számtalan életre van szükség, mire a lélek az első emberi leszületését elérheti.


A növényi, állati (és kristályi ami szintén képes a növekedésre, de egy egészen más fajta "élet") életnek még más a fejlődési célja mint az emberinek, szerintem a karma ott nem is igazán alakul ki, hiába ad enni az egyik növény, vagy adja a húsát az állat, de ezt nem tudom, ezen még nem meditálatam.

2022. aug. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 SZücsöm ***** válasza:
78%
6 Amikor hasonlóakat olvasok mindig vakarom a fejem hogy honnan van valakinek ilyen hatalmas egoja hogy hasonló kaliberű állításokat megeresszen ebben a témában. Főleg amikor fenekükből előhúzott számokkal (adatokkal) vagdalkoznak.
2022. aug. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
23%

Miért gondolod hogy a fenekemben tárolom a számokat?! 😳

Ez valami rejtett homofób dolog?!?

2022. aug. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!