Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Biblia említi, hogy Jézus...

Biblia említi, hogy Jézus Lázárt és Jánost szereti, miért voltak ők kiemelkedően különlegesek számára?

Figyelt kérdés

2018. nov. 15. 22:45
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Miért lettek volna "kiemelkedően különlegesek"? Illetve miért csak e két személyt emelted ki?

"Jézus szerette Mártát, meg a nővérét, és Lázárt."

"Ahogy engem szeretett az Atya, úgy szerettelek én is titeket." Mondta tanítványainak.

2018. nov. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
9%

Nem volt meleg, ha arra akarsz kilyukadni!

Nőket szerette, Máriamagdolna volt a kedvence.

2018. nov. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jézus oda született, ahol a legnagyobb szükség volt rá. Ha melegnek, színesbőrünek, vagy bármilyen kisebbségbe születik, akkor is Isten fia, a mi megváltónk!
2018. nov. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindegyik tanítványát, barátját szerette, és szereti.

Azonban, ahogy nálunk embereknél is van, a sok szeretett barát között, még is van aki közelebb áll hozzánk, a többiekhez képest.

Ettől, nem kevésbé értékesek a többiek.

Egyike volt a három apostolnak, akik a legközelebb álltak Jézushoz, hiszen Jakab és Péter voltak azok, akiket magával vitt Jánossal különleges alkalmakkor.

Jézus és János minden bizonnyal különleges kapcsolatban voltak egymással, bizalmasabb barátság volt, ami biztos nem véletlen, János alaposabban biznyította a hűségét.


A görög phi·liʹa szó gyengéd vonzalmat jelent barátok között, szexuális hangsúly nélkül.

Ennek szép példáját látjuk Dávid és Jonatán egymás iránt érzett szeretetében. Amikor Jonatánt megölték a csatában, Dávid így gyászolta meg: „Szomorú vagyok miattad, testvérem, Jonatán; nagyon kedves voltál nekem. Irántam való szereteted csodálatosabb volt az asszonyok szerelménél...

2018. nov. 16. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Meleg volt talán. Vagy bi. Talán.
2018. nov. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!