Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Állítólag vannak olyan buddhis...

Állítólag vannak olyan buddhista mesterek, akik például képesek lebegni meg egyéb hihetetlen, a fizikai törvényeket meghazudtoló dolgokra, akkor ezekről miért nincs hiteles videóanyag, illetve komoly vizsgálatok, amik igazolnák, hogy ezek nem csalók?

Figyelt kérdés

2022. aug. 25. 23:10
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
69%
Na tessék :D most mi ez a reakció? Nem vagyok ezós, Zenes vagyok ha már nagyon rá kell húzni valamit. Kolostori és közösségi tapasztalatok alapján láttam, hogyan állnak hozzá a buddhisták a sziddhik kérdéséhez. Nem azért gyakoroljuk a szívszutrát, hogy jó legyen a hangulat. “Avalokitéshvara Bódhiszattva a mély, meghaladó bölcsességben időközben látja, az öt alkotórész mindegyike üres és ezzel minden szenvedést meghalad.” A hangsúly a meghaladón. A sziddhik a szamszára része. Ezáltal múlandók. A Buddha sosem tanította a ragaszkodást, éppen ellenkezőleg, a ragaszkodás elengedését tanította. Milyen bölcsesség az ami múlandó dolgokhoz ragaszkodik? Azzal, hogy a szerzetesek természet feletti képességeiket megmutatják nyílvános csatornákon keresztül ártanak annak a tanításnak amit követnek. Mivel az emberek szemléletét nem jó irányba vezetik. Nem képességekért járjuk az utat, ez gyerekes és hamar kialvó láng. A törvény miatt járjuk az utat: Szenvedés van, elmúlás és halál, de van úgy is, hogy nincs szenvedés, nincs elmúlás és nincs halál. Ezt tudom mondani, ezt láttam. Nálam tapasztaltabb biztosan sokkal jobban fogalmazna és csiszoltabb értékrenddel tudna hozzá állni de ebben a kérdésben biztos vagyok. A többi gyakorló bizonyosan egyetértene velem.
2023. szept. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
75%

Ezzel nincs is olyan nagy baj.

Az ember nagyon sok mindenen tud változtatni. Kellő gyakorlás után szabályozhatod a hőmérsékletet, a szívritmust, a fájdalmat... sok mindent. A gyógyulást is.

A súlyodat azt nem. Lebegés nem lesz.

Ezzel azt akarom mondani, hogy a fizikai törvények IS igazak, és ezeket nem lehet áthágni semmiféle módszerrel.

2023. szept. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
69%
#22 nem tudom, engem a tudomány ennél nyitottabbá tesz. Quantum számítógépek… Quantum fizika… a Hubble és a James Webb űrtávcsővel felfedezett dolgok. Szerintem alábecsüljük a létezést.
2023. szept. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
69%

Na, EZÉRT vagy ezotériás.

A tudomány nem erről szól. Nem azt mondja, hogy akármit, akárhogy meg tudunk csinálni. A tudomány arról szól, hogy megismerjük a létezés szabályait, és ezeket tudjuk használni.

2023. szept. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
54%
#24 dehát ha megismered akkor tudod formálni…
2023. szept. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de nem akárhogyan. Arra is vannak szabályok, hogyan lehet formálni.

Úgy nem lehet, hogy a súlyod változik.

2023. szept. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 NTBS ***** válasza:
Mert úgy nem működik?
2023. szept. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

14# "Láttam régebben Shaolin kung fut gyakorló szerzetesekről videót, ők fiatal koruk óta kolostorban élnek és nagyon szigorú napirendet tartanak, edzenek minden szinten...Mindent beletesznek a gyakorlásba, nagyon elhivatottak"


Ok, de ettől még nem fognak lebegni.

2023. szept. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
37%

Volt az a muki, aki az éj leple alatt építgetett valami korall kastélyt, teljesen egyedül, nagyobb, igen nehéz kövekből, elvileg fizikai képtelenség lett volna főleg egyedül összehordania, felemelnie a köveket. Állítólag lebegtette valami technikával.

Hallani néha a piramisokkal kapcsolatbanbis ilyesmiről, hogy lebegés segítette helyére a köveket.

Na lényeg, hogy ha a kő lebeghet, akkor miért ne lebeghetne az ember is? Csak a többség ma nem ismeri ennek technikáját, hiába van a fránya tudomány.

2023. szept. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
47%

#29

Szerintem te összekevered a valóságot és az Asterix és Obelix meséket.

2023. szept. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!