Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Aki tapasztalt meditàló,...

Aki tapasztalt meditàló, pszichológus, ezoterikus, miért nem fogadja el, hogy ő is ember és hibàzhat?

Figyelt kérdés
Nem pont az ilyen embernek kellene elgondolkozni, hogy az ember csak ember, és hibàzhat? Hogy a hiàinkból tanulunk, és ha a tanulàs egy fiatalabb embertàrsàtól jön, akkor az egója mégis közbeszól, pedig miért ne lehetne így? Attól, hogy valaki nem annyira spirituàlis, nem tud annyira figyelni mindenre, és mert fiatalabb, és nem pszichológus, még lehet tisztelettudó, még tudhat szeretni, és taníthat újat a tapasztaltnak. Nem? Ehelyett az én tapasztaltabb tanítóm inkàbb megsértődött és úgy gondolja, még nekem kell bocsànatot kérni. Merthogy ő előtte nyitva àll az ajtó. Naés? Én előttem is...
2022. szept. 16. 19:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
És ha Te hibáztál a sztoriban?
2022. szept. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Grimfox ***** válasza:
100%
Aki tapasztalt meditáló, pszichológus, és ezoterikus, az pontosan tudja, hogy ember, és hibázhat, és hogy bárkitől tanulhat. Aki nem tapasztalt, csak azt hiszi, vagy állítja, az nem képes ezt belátni.
2022. szept. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Itt nem az a kérdés, hogy én hibàztam e, hanem komolyan, ha ő hibàzott, beismerné e?
2022. szept. 16. 20:41
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennek valahogy úgy kéne mennie, hogy mindkét fél megvizsgálja a saját részét.

Ha azt látod, hogy valahol hibáztál, akkor magadtól is bocsánatot kérsz, nem kell erre külön kérni. Ha úgy látod nem volt részed a dologban, akkor hagyod a helyzetet, a másik meg majd egyszer rájön.


Nekem itt leginkább az szúrja a szemem, hogy elvárja a bocsánatkérést.

Még ha esetleg neki is van igaza, akkor akárkiről is van szó (pszichológus,tanító nemtom mi a sztori), megvárja amíg te rájössz, és abban segít, hogy erre rágyere magadtól. Pszichológus esetleg mondhat olyat, hogy nem tud vállalni xyz ok miatt, átajánl máshoz, és ha esetleg valami sértőt mondott a páciens, egyrészt tudja hogy az betegségből adódóan is lehet, de ha meg is sérti valami, nem hiszem hogy elvárna bocsánatkérést.

Ez az én meglátásom.

2022. szept. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

#3 Ha a pszichológus rendes szerintem beismerné. Már csak azért is, hogy a páciens bizalma ne törjön meg.

Tanítókkal nincs tapasztalatom, arról nem tudok nyilatkozni.

2022. szept. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
63%

Hát nekem a pszichológus meg az ezoterikus nem igazán összeegyeztethető, de hát kinek mi.


Amúgy rébuszokban feltett kérdés, nem tudom, milyen választ vársz.


Lehet, hogy ő tévedett és egyszerűen makacs beismerni, lehet, hogy te, csak neked fel se tűnik. Mindegy, ki milyen tapasztalt, meg miben hisz, mi a munkája, személyiségtől függ, hogy képes-e beismerni a tévedést. Ha ő nem, mert ez neki megalázó, vagy valami ilyen, akkor ez van. Ha nem te hibáztál, ne kérj bocsánatot.

2022. szept. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#5 folyt.


Bár páciensfüggő is lehet meg betegségfüggő...

2022. szept. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%

"meditàló, pszichológus, ezoterikus"

Ezek eléggé könnyen elkülö íthető foglalkozások amelyeknek semmi köze sincs egymáshoz vagy minimális.


Szóval szeretném tudni kérdező, hogy miért pont ezeket emelted ki?

2022. szept. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%

Ezoterikus “tanító” emberrel még nem volt dolgom, pszichológussal viszont már igen és ez nem is az ezotériához tartozó válasz lesz, de sajnos csak rossz tapasztalom van velük…

Sajnos ha azt érzem hogy értelmesebb vagyok mint maga a szakember akihez megyek, akkor eleve halott úgy hogy mármint tudjon segíteni

Hihetetlen hogy milyen emberekből lesznek pszichológusok, tanárok, orvosok

És sajnos azért mert elvégezték a főiskolát, egyetemet azt gondoljak hogy ők kollektíven rendkívül okosak. Pedig egy iskola elvégzése még nem feltétlenül jelenti hogy értelmes valaki

Sőt legutóbb egy konkrétan bántalmazó pszichiáterrel találkoztam, aki miatt csak még rosszabbul vagyok, még inkább torzult a valosagerzetem és még inkább elmentem az ezoteria irányába, sajnos nem a jó oldalról

Mivel mentális betegségek vannak, ezért egyértelmű hogy a megoldásnak, orvosoknak, gyógyszereknek is léteznie kellene, sajnos én kizárólag a rosszat tapasztaltam és nem hiszek bennük már.

Ezért is szerettem volna egy ezoteriaban jártas tanítót, meditálót(ahogy te is írtad) vagy bármi ilyesmit találni, de sajnos azt sem sikerült…

Érdekes hogy amint segítséget kértem csak a rosszal találkoztam és emiatt csak még inkább démoni irányítás alatt érzem magam

Képzeld el ha azt kell mondanod a pszichiátrián az orvosnak hogy pont maga miatt érzem azt hogy el vagyok átkozva… nem szerencsés helyzet…

2022. szept. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9

Érdekes az én pszichológusom egy nagyon kedves hölgy volt.

Mit kell általánosítani?


Ha valakinek nagy az arca, akkor azért van mert ember, nem azért mert ez a szakmája.

2022. szept. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!