Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Női pszichológusokra mennyire...

Női pszichológusokra mennyire jellemző, hogy fiatal, feltűnőbb nőkre féltékenyek és direkt beszólogatnak nekik? Volt már rossz tapasztalatom.

Figyelt kérdés

Az első pszichológus akinél voltam pont ilyen volt.

Sajnos ez engem iskolás korom óta elkísér, emiatt is vagyok frusztrált.

Mát általánosban, gimiben középkorú megkeseredett tanárok direkt szivoztak velem, év elején kinekztek.

Aztán munkám olyan volt, amihez a külső kellett, ott is több középkorú nő nyilván féltékenységből direkt meg akarta nehezítené a dolgomat. Ez egy séma, már ismerem a fajtájukat.

Csak női pszichológushoz tudnék menni, de mar előre felek hogy kifogok megint egy ilyet…

Ráadásul rengeteg rossz bántalmazó pszichologusrol olvastam itt is.

Valószínűleg be is kell majd fekudnom kórházba, nagyon felek hogy mi lesz… egesz életemben vonzottam az ilyen nőket sajnos


2022. jún. 20. 13:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

El se tudom képzelni. Eleve abban a viszonyban ő segít neked, nem egyenrangú a viszony. Alapesetben neki van párkapcsolata, vagy tudja, min kell dolgoznia, hogy legyen, vagy elfogadja önmagát úgy, hogy nem akar párkapcsolatot. Egyik esetben sem foglalkozik a te külsőddel.

Egy kicsit panaszkodva dicsekvőnek tűnik a kérdésed, hogy te olyan csinos vagy, hogy mindig mindenhol bajod lesz belőle. Még mielőtt meggyanúsítanál, leírom, hogy férfi vagyok.

2022. jún. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Nekem is panaszkodva dicsekvésnek tűnik. Az is lehet, hogy nem mindenhol a külsőd miatt kezdenek ki veled, csak azt hiszed mert kicsit beképzelt vagy.
2022. jún. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Ugyanakkor azért az elsőnek annyiban nincs igaza, hogy attól, hogy valaki pszichológus, még nem feltétlenül kezeli jól a saját életét. Sajnos.
2022. jún. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

1, és hogy kellett volna feltennem a kérdést, ha egyszer ez a helyzet és bajom van belőle az általános iskolától kezdve? Rengeteg nő nézett már ki magának… ez egy anonim fórum, mit érdekel itt bárkit a külső? Azért kérdezem, mert releváns a gondom. Férfiként meg nem tudhatod hogy milyen a női féltékenység, en meg erősen ki vagyok neki téve általánostól kezdve. Mikor a tanár gimiben az első iskolai napon beszól, miután meglátott, életében először, szerinted az nem készíti ki az embert?

Az első pszichológusnak sem voltam szimpatikus, láttam rajta…

Nagyon egyszerűek vagytok.

2022. jún. 21. 02:51
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Van ilyen, de nem jellemző, elszórt, egyedi esetek esetleg. Ez nem az a terület, ahol a szépség számít, lehet úgy is valaki kiváló szakember, hogy teljesen átlagos külső adottságokkal bír.

Sajnos te gondolkodsz egyszerűen, minden kevésbé szimpatikus nőt ugyanarra a kaptafára veszel. Dolgozni kellene a gyerekkori traumák feldolgozásán, hogy a körülötted lévők motivációit tisztábban lásd.

2022. jún. 21. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%

Általában a pszichológusok önelfogadása nagyon jó, elégedettek a külsejükkel, akkor is ha nem kiemelkedően szépek, csinosak. Öltözködésük is sokszor nagyon egyszerű, kényelmességre törekednek. Akár még gyűrött ruhában is jól érzik magukat. Ritkán van műkörmük, műszempillájuk. Számokra fontosabb dolgokra költözik a pénzt.

Így,nem is valószínű, hogy bármilyen negatív érzés jelenne meg bennük, ha egy átlagon felüli szépségű és megjelenésű nő jár hozzájuk.


Nekem az orvosom a pszichoterapeutám. Közel van az ötvenhez, de a teste olyan, mint egy fiatalé. Normál súlyú, izmos teste van. Öltözködése nagyon egyszerű, de különleges. Igazi egyéniség. Sokszor kissè gyűrött a ruhája, de láthatóan jól érzi magát benne. Sugárzik róla, hogy önmagát elfogadja, bár az arca nem tökéletes. Érezni rajta, hogy okosnak, jól képzettnek és egyéniségnek tartja magát, de tudja, hogy vannak hibái (pl dohányzik). Terápián nagyon laza, akár még káromkodik is (fos, menjenek a picsába). Ki meri mondani, hogy sok orvos bunkó, nárcisztikus.

Elképzelni sem tudom róla, hogy irigykedjen, ha egy igazán szép nő járna hozzá.

2022. jún. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Morzsi007 ***** válasza:
27%
Most már igazán mutathatnál egy képet magadról és akkor lesz nekünk is konkrét véleményünk. :))
2022. jún. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt hasonló érzésem az egyetemi tanácsadó pszichológussal, aki egy nem túl csinos, nálam 5-10 évvel idősebb csaj volt. A későbbi férfi terapeutáim egyértelműen szimpatizáltak velem, nàla viszont nem ez jött át. Persze lehet, hogy csak ilyen a személyisége.
2022. szept. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%

Hát ha ez séma, akkor simán lehet, hogy már paranoid nálad ez kicsit. Nem beszólásként írom ezeket egyébként. De van nekem is, hogy úgy érzem, hogy kipécézett a pszichológus, és úgy szánja. Ha valami nem tetszik, akkor élesben kérdezd meg a pszichológust nyugodtan.

De nézd kicsit úgy is a dolgokat, hogy ha ez sémás, és gyerekkorban okozott egy törést, akkor érzékenyebb vagy ezekre és lehet hogy olykor belelátod, vagy indokolatlanul is jobban magadra veszed. De biztos tudod te is ezeket, ha sémás megközelítés van nálad is.

Túlságosan a középpontba rakod a külsődet, ha társas szituációkról van szó. Persze nem úgy értem ezt, hogy direkt, egóból teszed, csak a berögzült korai szar élmények. :(

Aztán, hogy mi az igazság az az marad, amit te akarsz.

2022. szept. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%
Mért kell befeküdnöd kórházba? És mért akarsz pszichológushoz menni?
2023. szept. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!