Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Elrontott meditáció! Mit...

Elrontott meditáció! Mit tudtok erről? Hogyan lehet helyrehozni? Helyre lehet hozni? Ha igen, HOGYAN? Bővebben lent. Olvasd el a cikket is, légy szíves.

Figyelt kérdés

Sajnos a cikket csak pár napja találtam.


[link]


Nálam is jelentkezett az óriási fájdalom, stb.



2022. szept. 18. 19:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
0%
Írj rám ha szeretnél segítséget.
2022. szept. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Szeretnék. Leírod itt? Biztosan másnak is segítene.
2022. szept. 18. 19:42
 3/23 anonim ***** válasza:

A fájdalom hol jelentkezett, a szívközpontban?

Nem igazán értem ezt az "elrontott meditáció" dolgot.

Más utak a köldök mögé viszik a tudatosságot, "oda meditálnak" különböző módokon, és csak később nyitják a szívközpontot. Ezek is helyesek, de az is helyes lehet ha egy másik út rögtön ezt a központot nyitja.

Probléma mindig lehetséges, ezt a tanár, mester, guru, stb segít értelmezni, orvosolni.

A fájdalom elakadások, blokkok jele általában, ilyenkor tovább kell dolgozni a központtal, és lassan oldódik a blokk, megnyílik idővel a központ.

Sokszor karmikus blokkok is vannak, amiknek a lebontásáért meg kell dolgozni.

2022. szept. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Nem lehet elrontani a meditációt olyan módon, ahogy leírtad. A meditáció lényege az anyagból való végleges kiszakadás, így is kéne kezelni. Nem, mint félelem tárgya, de illúzióinktól és mindentől megfoszt minket, amivel leláncoljuk magunkat és a függés tárgyává válunk. Arra jövünk rá, hogy mindentől függetlenek vagyunk. Az érzelmeinktől, vágyainktól, gondolatainktól. Ha egységesen haladsz meditációdban, nem kéne, hogy probléma legyen ilyen módon. Az a lényeg, hogy ne erősíts fel külön részeket, mert akkor az egyensúlytól távol kerülsz. Ilyen pl az a meditáció fajta, ahol egyből lejutsz nagyon mélyre, és itt egyedül az elme nem képes felfogni a történéseket, mert rövid idő áll rendelkezésre ez esetben neki, és túl sok információ. A meditáció egy hullámvasút, ahogy kezdesz ébredni, felfeded azt az éned, amellyel nem álltál kapcsolatban, de ott lapult benned. Ebből következik az, hogy különböző betegségek jelentkezhetnek blokkok formájában akár. Hogyan szüntetheted meg ezt? További meditációval. De ilyen esetben az új tagadása, az új információ ellen való tiltakozása zajlik.
2022. szept. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Én továbbra is szeretnék meditálni mindenképpen.

De nem tudjátok elképzelni, hogy milyen az a fájdalom.

Nagyon nagyon erős.

És azokon a napokon soha nem fáj semmim, amikor nem ülök le meditálni, csak amikor leülök meditálni, akkor kezdődik el a fájdalom, de ez nem zsibbadás, hanem valami nagyon éles, semmi köze a pózhoz, mert amúgy hajlékony vagyok és nagyon sokáig tudok ülni.

Tehát ez valami más.

Nem tudom, hogy elolvastátok-e a cikket.

2022. szept. 24. 18:13
 6/23 anonim ***** válasza:
Hol jelentkezik a fájdalom? A szív mögött a háton?
2022. szept. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

6. Nem. A lábakban. Először a lábfej külső részén éreztem.


Egy ideje nem meditálok, legalábbis ezt a fajtát nem.


A legtöbben azt mondták, hogy most hagyjam abba a meditációt egy időre, 1-3 hónapra.


Mit csináljak, hogy tudjam folytatni a meditációt???

2022. szept. 24. 19:00
 8/23 anonim ***** válasza:
Lehet nem fog segíteni, amit írok, de nekem is volt ilyen időszakom. Volt olyan, hogy alvás után amikor felkeltem, egyik lábamban azt éreztem, mintha tele lenne energiával és külön életet élne, de ez mégis olyan volt mintha erőteljesen zsibbadna , ez azért volt, mert az új energia ellen szerintem tiltakoztam és így fejezte ki a testem ezt. Olyan is volt, hogy egy hétig nem tudtam aludni semmit, mert annyira szúrt a szívem környékén meg nyugtalan voltam, hogy nem voltam képes rá. Abbahagytam kis időre, de rá kellett jönnöm, hogy ebből a helyzetből csak a meditáció lesz képes kiszedni, így is lett végül. Az utóbbi eset remek kifejezése annak a sokk-élménynek, amikor valami olyasmivel szembeszülsz meditációdban, amit elnyomtál magadban, vagy addig a pontig nem is tudtál, hogy van ilyen részed. Írtam fentebb, hogy nem kéne hogy baj legyen, ha a tempód szerint haladsz és nem külön-külön a meditációt tekintve, hanem egybe. De a meditációs technikát megnézve a legnehezebb másnak segíteni. Csak meditációban jelentkezik a fájdalom, vagy már egy ideig fent állt, mondjuk két napig? Vagy azóta is állandó?
2022. szept. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, tényleg. Igazán rendes és segítőkész vagy.


De sajnos szerintem nálam nem az a probléma.


Akkor fáj, amikor a meditációs ülésben vagyok, de nem egyből. És ez nem zsibbadás. Inkább egy óriási, kibírhatatlan fájdalom.

Amúgy nincs ilyen napközben.


Nem állandó a fájdalom.

De azt észleltem (meditációban), hogy lehet, hogy sokkal rosszabb is lesz... Le sem írom, hogy milyen betegség(ek).


Azért azt a cikket adtam meg, mert ott le van írva, amin keresztül megyek.


Csak nem tudom, hogy ki -e még javítani.


Nagyon szeretném kijavítani, de nem tudom, hogy hogyan.


Nagyon szeretnék meditálni.

2022. szept. 25. 18:30
 10/23 A kérdező kommentje:
Egyébként nagyon jó, hogy írtál és még újra el fogom olvasni.
2022. szept. 25. 18:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!