Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a legőrültebb pszeudotudomá...

LeonScottKennedy kérdése:

Mi a legőrültebb pszeudotudományos összeesküvés-elmélet, amelyet valaha hallottál?

Figyelt kérdés

Az enyém az, hogy a Jupiter szülte meg a Naprendszer bolygóit a vagináján (Vörös Foltján) keresztül. Annyira elvetemült, hogy gondoltam megosztom veletek is.


https://www.youtube.com/watch?v=1hYXIZ9V4y8


2022. szept. 21. 06:10
1 2 3
 11/30 NTBS ***** válasza:
100%
Szcientológia.
2022. szept. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 Miss Endzsi ***** válasza:
74%
Laposföldesek és, hogy azt hiszik nanorobotok vannak a covid oltásban.
2022. szept. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
95%
Nekem a Balaton nem létezik teória is elég elvetemült.
2022. szept. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Nálam az is kiverte a biztosítékot nyáron, hogy a dél felé tartó földgáz-/kőolajvezetékeken igazából kivezetik az ásványvizet az országból Afrikába, és ezért megy annyira a Szentkirályi ásványvíznek, mert ő a legnagyobb főkolompos. Plusz ezért van aszály és belvízhiány.
2022. szept. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
A szappant zsidókból csinálják és Hitler a Balatonban él.
2022. szept. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem az eleve a legelvetemültebb amit az egyetemes tudomány állít a létezésről…

Én pont arra vagyok kiváncsi hogy mikor jön el az az idő, amikor az emberiség rájön, hogy gyakorlatilag lehetetlen hogy olyan alapokon létezzen az élet, az univerzum, amit állítanak

Sokkal logikusabb lenne, ha egy group project lennénk egy másik faj számára.

Egy teljesen paradox helyzet hogy úgy kell élnünk hogy létezik a lehetetlen, hiszen emberi elmével felfogni az örökké létező táguló univerzum fogalmát szerintem eleve lehetetlen.

2022. szept. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

#5-ös vagyok


itt a videó, nyilván angolul

[link]

2022. szept. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

#17


Láttam már én is :) És írtam is erről a 3-mas kommentemben.


#16


Mit állít az egyetemes tudomány a létezésről, ami lehetetlen? Szerintem egyáltalán nem légbölkapott gondolat, hogy az univerzum időben mindig is végtelen volt, azaz nem volt "kezdete", ezzel teljesen kivonhatóak a képletből az olyan természetfeletti dolgok, mint teremtés, vagy felsőbb intelligens hatalom, vagy intelligens design. És ez egy hipotézis, egyetlen tudós sem állítja, hogy ez biztosan így van, tehát azt sem mondhatnád, hogy muszáj lenne elfogadni, és nem lehet saját gondolatod a témában. Szóval miről is beszélünk?

2022. szept. 21. 22:23
 19/30 anonim ***** válasza:
75%

18, “időben mindig is végtelen volt”

Na ez az amit te emberként soha nem fogsz tudni elfogadni, megérteni…

Plusz ugye ez is csak hipotézis, tehát soha senki nem tudott bizonyítani semmit… meg maga Einstein sem.

Mi az hogy időben végtelen? Hiszen az idő egyértelműen létezik, mivel telik.

Egyszerűen nincs arra épeszű magyarázat, hogy van egy “időben és térben végtelen” univerzum, ahol véletlenszerűen kialakult pl ez a típusú élet is amit mi élünk…

Ha belegondolsz, akkor mondjuk az univerzum 100 milliárd év múlva is létezni fog… hogy lehet ezt emberi elmével felfogni? Sehogy

Egyáltalán miért létezik bármi is és az miért biológiai, kémiai és fizika alapú? Én már nagyon sok nagyon okos embert meghallgattam ilyen témákkal kapcsolatban(amig nem lett egzisztenciális szorongasom is tőle) de amig hozzánk képest ők zsenik, mégsem tudnak semmit a világról…

“Kivonhatóak a képletből a természetfeletti dolgok”

Akkor miért az ezotéria témakörben kérdezel?

Meg egyszer mondom hogy teljesen logikátlan ahogy mi itt pl a földön vagyunk és csodálkozom hogy ez több embernek nem tűnik fel

2022. szept. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

#19


"Akkor miért az ezotéria témakörben kérdezel?"


Lol. Nem ott kérdeztem. Valamiért ide került a kérdés. Szánalom, hogy a GYIK adminok nem tudják felfogni egy kérdés értelmét.


"Na ez az amit te emberként soha nem fogsz tudni elfogadni, megérteni…"


Az univerzumnak nem kötelessége, hogy megértesse magát veled. Viszont elfogadni, teljes mértékben elfogadom.


"meg maga Einstein sem."


A relativitás elmélet már maga Einstein idejében teljesen elfogadott volt, azóta pedig csak erősödött. Az elmélet főbb állításai mind bizonyítottak, szóval itt megint félrebeszélsz. Einstein még véletlenül a fekete lyukat is felfedezte matematikai úton, de annyira abszurdnak bizonyult az a koncepció akkor még, hogy ő maga nem is hitt a létezésükben. De a matematika nem hazudik, ugyebár.


"Mi az hogy időben végtelen? Hiszen az idő egyértelműen létezik, mivel telik."


A téridő nem telik, csak történik. Az általad elképzelt idő emberi absztrakció. Annak semmi köze a téridő "idő" részéhez. A relativitásban megfogalmazott idő inkább a téridő egyfajta tulajdonsága: idődilatáció. Ha azt a koncepciót megérted, akkor talán azt is megérted, hogy miért nem létezik / létezhet abszolút idő, avagy olyan idő, amely telik.


"Egyszerűen nincs arra épeszű magyarázat, hogy van egy “időben és térben végtelen” univerzum"


Szerinted. Nálad sokkal okosabb emberek szerint pedig van. Ők valószínűleg jártasabbak is fizikában, kémiában, biológiában, matematikában, mint te, és jobban átlátják a világot.


"Ha belegondolsz, akkor mondjuk az univerzum 100 milliárd év múlva is létezni fog… hogy lehet ezt emberi elmével felfogni? Sehogy"


Pedig ezt még nem is olyan nehéz elképzelni. Az időintervallumot igen, de hogy az univerzum létezni fog nagyon-nagyon hosszú idő múlva, könnyű.


"Egyáltalán miért létezik bármi is és az miért biológiai, kémiai és fizika alapú?"


Értelmetlen filozófiai kérdések.


"de amig hozzánk képest ők zsenik, mégsem tudnak semmit a világról…"


Valószínűleg inkább csak alázatosak. Általánosságában megfigyelhető pszichológiai jelenség (úgy is nevezik, hogy a Dunning-Kruger effekt), hogy minél kevesebbet tud valaki egy adott témakörben, de azt hiszi magáról, hogy sokat tud, annál nagyobb lesz az önbizalma a hülyeség terjesztésében. Minél többet tud valaki, és tudja, hogy még sokkal több dolog van, amiről nem tud, annál alázatosabb lesz. Ez az általános tanulási görbe. De attól még elhiheted, hogy a tudósok rengeteg dolgot tudnak az univerzumról, és azt mondani, hogy nem tudnak semmit, óriási ignoranciára vall az elért tudományos eredmények iránt.


"Meg egyszer mondom hogy teljesen logikátlan ahogy mi itt pl a földön vagyunk és csodálkozom hogy ez több embernek nem tűnik fel"


Egyáltalán nem logikátlan. Azért élünk, mert megtörténhetett.

2022. szept. 21. 23:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!