Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a legőrültebb pszeudotudomá...

LeonScottKennedy kérdése:

Mi a legőrültebb pszeudotudományos összeesküvés-elmélet, amelyet valaha hallottál?

Figyelt kérdés

Az enyém az, hogy a Jupiter szülte meg a Naprendszer bolygóit a vagináján (Vörös Foltján) keresztül. Annyira elvetemült, hogy gondoltam megosztom veletek is.


https://www.youtube.com/watch?v=1hYXIZ9V4y8


2022. szept. 21. 06:10
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
71%

Ó, én tudnék mesélni, amihez képest mind kispályások amiket itt írtatok. De nem fogok hehe


1Fizikus

2022. szept. 22. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

20, nem kötelessége, de mi gondolkodó, öntudattal rendelkező lények vagyunk és nekünk ezt felfogni lehetetlen, illetve ahogy már irtam logikátlan hogy ilyen formátumban létezhessen a mindenség


Ha idehozol nekem egy nálam és persze itt mindekinel sokkal okosabb tudóst, aki elmagyarázza hogy miért pont olyan a világ amilyen és hogy miért van minden úgy, ahogy akkor megemelem a kalapom

A legokosabbak pont azt mondjak hogy “the more you know the more you know you dont know” …

Nincs az univerzum keletkezésére egyetemesen elfogadott magyarázat, nem is lesz


“Értelmetlen filozófiai kérdések”

Az emberi lét gyereken fikarcnyi értelme hogy filozofiáljunk. Egyébként nem lenne értelme az öntudatnak

Szóval ha valamire már nem tudsz válaszolni, akkor jön az hogy a kérdés értelmetlen…


“Azért élünk mert megtörténhetett”

Na ennél nagyobb nesze semmi fogd meg jól választ nem is adhattal volna. Ez nem magyarázat.

2022. szept. 22. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

#22


Még mindig csak számodra logikátlan. Mi a logikátlan? Melyik része? Én is rengeteg tudományos csatornát nézek, és hallgatok okos embereket beszélni a szakterületükről, de még soha nem hallottam, hogy a világ logikátlan.

2022. szept. 22. 05:55
 24/30 anonim ***** válasza:
60%

Lesarkítva, eleve az hogy elfogadjuk hogy minden úgy van amit a tudomány mond és szinte senki nem gondolja tovább

Pl számomra az emberek egészségi állapota is egy hatalmas nagy rejtély és logikátlan.

Kisgyerekek 5 évesen elmennek súlyos betegségben, van aki dohányzik, nagyvárosban él és 85 évesen megy el, más meg 28 évesen egészséges életmód után… persze persze tudom, ez több tényezős

Te elintézed azzal hogy “felesleges filozófiálás”, én meg nem

Pláne hogy az ezoteria és a tudomány egyszerre van jelen a világban, ami számomra eléggé Összeegyeztethetetlen

Eleve miért univerzum van, miért galaxisok, bolygók, és miért nem egy alumínium lapon élnek kis pálcikák mondjuk… erre sem tud válaszolni a tudomány…

Erre lett pl kitalálva a vallás is, hogy “választ” adjon azzal hogy Isten mindent megteremtett oszt’ jóvan az úgy, ezzel majd elhallgattatjuk a parasztot.

Leginkább a karma elmélet is emiatt jöhetett létre.

2022. szept. 22. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
41%

#24

Arról ne is beszéljünk k, hogy a vallás és tudomán ugyan azon motivációra épül.

Arra a motivációja, hogy keveset tudunk és félünk az ismeretlentől.


Amíg a vallás dogmatikus és kitalált vagy félig sztorik, addig a tudomány számításokat és kézzel fogható dolgokat produkál.



Plusz a vallások is filozófia alá tartoznak, szóval mit filozofálsz itt feleslegesen kérdező? :)

2022. szept. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

"Pláne hogy az ezoteria és a tudomány egyszerre van jelen a világban, ami számomra eléggé Összeegyeztethetetlen"


Akkor segítek. Az ezotéria mind hülyeség. Ha kivonod az egyenletből, már nem lesz olyan logikátlan a világ, mint előtte. Szívesen.


"Eleve miért univerzum van, miért galaxisok, bolygók, és miért nem egy alumínium lapon élnek kis pálcikák mondjuk… erre sem tud válaszolni a tudomány…"


A tudományt nem is foglalkoztatja ez egyáltalán. Az megint csak filozófia. De még annak is abszurd.


"Erre lett pl kitalálva a vallás is, hogy “választ” adjon azzal hogy Isten mindent megteremtett oszt’ jóvan"


Azért az ennél jóval komplexebb kérdés. Nem ezotérián fogjuk ezt megvitatni.


"Arra a motivációja, hogy keveset tudunk és félünk az ismeretlentől."


Ennél nagyobb baromságot nem is mondhattál volna.


"Plusz a vallások is filozófia alá tartoznak, szóval mit filozofálsz itt feleslegesen kérdező? :)"


Én ugyan nem. Te voltál az első, a 24#-essel karöltve, aki felhozta itt a vallást :).

2022. szept. 22. 11:16
 27/30 anonim ***** válasza:
67%
De ilyet ne ezotéria témakörben kérdezz, hanem tudományban xd ott tuti több választ kapnál.
2022. szept. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Ezt légy szíves az adminoknak üzend meg. Segítek is ebben, hogy lássák ezt az agyament threadet, hogy mennyire jó munkát végeztek.
2022. szept. 22. 21:49
 29/30 A kérdező kommentje:
Jelentsétek már a kérdést rossz kategória miatt pls. Szeretnék visszamenni tudományba.
2022. szept. 22. 21:53
 30/30 anonim ***** válasza:
53%
Akkor írd ki oda a kérdést. Ezt már nem teszik vissza
2022. szept. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!