Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Aki öngyilkos lesz, azzal mi...

Aki öngyilkos lesz, azzal mi történik, hogy nem fél a haláltól?

Figyelt kérdés
2022. szept. 29. 08:37
1 2
 1/17 anonim válasza:
22%
Bekattan.
2022. szept. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Tehát az öngyilkosok nem reálisan gondolkodnak, és ez okozza náluk azt, hogy nincs bennük halálfélelem?
2022. szept. 29. 08:40
 3/17 anonim ***** válasza:
97%
A halálfélelem színte sose szűnik meg, csak az élettől való félelem, vagy maga az élet utálat elég erős lesz hogy az ember átlendűljön a holtponton és figyelmen kívűl hadja azt.
2022. szept. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
12%
Elmezavar.
2022. szept. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%
Az élettöl jobban fél, mint a haláltól. Mellékesen az öngyilkosok igenis félnek a haláltól, a legtöbb azért is évekig tervezi, mire lesz elég bátorsága megtenni.
2022. szept. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%
Voltam depressziós iszonyaterős halálvággyal. Olyan szintű lelki fájdalom gyötört, hogy meg akartam halni, hogy ne érezzem többé. Azért nem tettem meg, mert ott motoszkált bennem, hogy mi van, ha van ebből kiút? És végülis volt: elmentem pszichológushoz. Mára elmúlt a fájdalom, elvagyok. Nem mondom, hogy hűdeboldog vagyok, meg minden fasza, de azért történnek olyan kis jó dolgok, amikért megérte életbenmaradni. :)
2022. szept. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
69%
Azt mondják, hogy öngyilkosság előtt egy beszűkült tudatállapotban vannak. Ilyenkor csak azt érzik, hogy élni nem akarnak, és hogy ettől minden jobb, akár még a halál is. Tehát igen, az élettől félnek, undorodnak és inkább a halál, mivel azután már megszűnik a szenvedés.
2022. szept. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
98%
Látszik hogy nem tudod milyen érzés a depresszió… aki tudja az megérti ha valaki öngyilkos akar lenni
2022. szept. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
10%

Többféle öngyilkos van.

1.Menekül az élet elől mert a halál megváltás számára.

2.Öngyilkos merénylő.


Szerintem az 1. változattal kell foglalkozni.

Nos, ő gyenge lelkű, nem bír az életben elé gördülő nehézségekkel szembe nèzni. Mondhatbi őt legyűri az élet. Szerintem kissé gyáva cselekedet, de hozzá teszem nem minden esetben.

Az öngyilkosokat egyénenként kellene vizsgálni nem így általánosságban.

2022. szept. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%
#9 Egyáltalán nem gyávaság az öngyilkosság. 6-os vagyok egyébként. A gyerekkorom pokol volt, az egész életem arról szólt, hogy mászok ki a szarból minden erőmmel, miközben mások folyamatosan löknek vissza. Rohadt sokat küzdöttem, rohadt erős voltam, aztán már fiatal felnőttként kaptam megint egy jókora pofont az élettől, amit már nem bírtam el, összeomlottam. Nem vagyok gyenge lelkű, biztos vagyok abban, hogy minden embernél van egy pont, aminél már nem bír el többet. Gondolom te nem sokat szenvedtél, nem abuzáltak hosszú évekig egész gyerekkorodban úgy, hogy senkire sem számíthattál, senki nem segített. Nem bántalmaztak téged kamaszként is folyamatosan verbálisan és szexuálisan, ugye? Így könnyű ám nem "gyenge lelkű"-nek lenni. Soha az összeomlásom előtt nem volt jó időszak az életemben, soha nem voltam boldog, iszonyú lelki szenvedés volt minden napom. Kíváncsi lennék, hogy te mennyire lennél erős lelkű és bátor 24 év tömény szenvedéssel a hátad mögött.
2022. szept. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!