Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Aki buddhista és öngyilkos...

Aki buddhista és öngyilkos lesz azzal mi történik a vallástan szerint?

Figyelt kérdés
2011. nov. 9. 18:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
24%
Aki hithű teljesen mindegy, hogy buddhista vagy keresztény nem lesz öngyilkos. Muzulmánoknál előfordul(öngyilkos merénylő)de az már nem vallásosság, hanem fanatizmus.
2011. nov. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

most nem arról van szó most komolyan japánok között meg máás országokban is vannak öngyilkosok és nem muzulmánok

meg én úgy értem hogy mi lesz a lelkével a vallás szerint nem az hogy öngyilkos lesz vagy sem

2011. nov. 9. 20:01
 3/14 anonim ***** válasza:

63-körül egy rakat vietnámi buddhista szerzetes gyújtotta fel magát és a közelmúltban is volt pár eset.


Egyébiránt helyzetfüggő de alapesetben gyilkossággal egyenrangú cselekedet és negatív karmát okoz vagy mifene.

2011. nov. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
úgy értem hogy a lélekkel mi lesz halál után újjá születik vagy nem vagy esztleg szarabb élete lesz a következő szal valami büntetés mint pl a pudvás keresztényeknél akik a pokol mit tudom én hanyadik bugyrába kerül a lelkük emiatt
2011. nov. 9. 21:07
 5/14 A kérdező kommentje:
http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2.. meg lett a válasz am köszi csak ez a kereső szar amióta megújult az oldal mindent kidob csak azt nem ami kéne
2011. nov. 9. 21:12
 6/14 anonim ***** válasza:
26%

Édesem lehetsz Te Buddhista, keresztény, akár iszlám vallású de akár ateista is, nem történik más, mint meghalsz édesem. Még pedig felkészületlenül egy éretlen, gyenge lélekkel ami egyenlő mindenképp a megsemmisüléssel.


Szóval ha már öngyilkos akarsz lenni, akkor várj amíg eléred legalább az 50-55 esztendőt rendben?


Nem igaz a mennyország nem igaz a reinkarnáció. És csak egyetlen életed van VIGYÁZZ RÁ!!!

2011. nov. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__onismereti-ker.. itt van amúgy hogy miért kérdezem ezt most
2011. nov. 9. 23:47
 8/14 anonim válasza:

Ne dobd el az életed ezért !

1-szer túl jutsz ezen és megtalálod azt aki igazán szeret!

Kitartás !!!!!

2011. nov. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

1. A buddhizmusban nincs lélek (csupán szkandhák konfigurációja, ez a különbség a hindu lélekvándorlás és a buddhista újjászületés tan között)


3. Valószínűleg a pokoli birodalmak egyikében tér magához az illető (valszeg nem a forró hanem a fagyos pokolban ez van az önmagunk irányában tanúsított agresszióval kapcsolatban, vagy préta lesz.

2011. nov. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

itt, hagyományos (értsd eredeti, nem állmisztikus nyugati kutyulék)bardo tanításokról olvashatsz röviden


[link]

2011. nov. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!