Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha nem bírja a hátam (térdem)...

Ha nem bírja a hátam (térdem) a napi több órás meditációkat, akkor érdemes átváltani fekvő meditációra?

Figyelt kérdés
A fekvő meditációban viszont könnyen álmos leszek, és bealszom. Viszont alvás után (reggel, délelőtt) még egész jól megy. Jó ötlet lehet délelőtt fekvő meditációkat gyakorolni, délután pedig az üléseket? Vajon a fekvő meditáció is van olyan eredményes, mint az ülő?
2022. okt. 10. 07:41
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Érdemes. Fö elönye, hogy megvilágosultan ébredsz néhány ora mulva.
2022. okt. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%
A töröküléssel vigyázz, egy ember a vonaton beült törökülésbe a kupéban, elaludt így, és megszakadt a lábában a vérkeringés mire felébredt.
2022. okt. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%

A fekvő meditáció is jó, hiszen valójában nincs fent -és lent, a bolygó mindig forog, és a naprendszer is mozgásban van.

Fekve tényleg könnyebb belealudni, ez az egy "nehezítése van".

Csináld felváltva, ahogy írtad.


2# Gondolom a thai boxos A. János balesetére gondolsz, ő lotusz ülésben, éjszakázásoktól kimerülten zuhant álomba, és félig eldőlve aludt abban a pozicióban, sok órán keresztül. Persze a lotusz sem való mindenkinek, lassan kell haladni.

2022. okt. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Èn az èletben nem meditàltam törökülèsben. Próbàltam,de nekem sem ment .Egy kènyelmes dönthető tàmlàjù szèk is elèg nekem ,de fekve is szoktam . Volt hogy èn is elaludtam ,de ìgy sok èv utàn azt mondhatom,hogy igen fekve is lehet. Ha ülve meditàlsz ,hagyd a làbad a talajon ès pròbàlj meg egyenes gerincel ülni. Mikor fàradtabb vagyok akkor szoktam eldönteni a hàttàmlàt ,vagy lefekszek, mondjuk èn soha nem azèrt meditàltam ,hogy valami nagy guru legyek. Lehet törökülèsben gyorsabb ès hatèkonyabb eredmênyt lehet elèrni,ezt nem tudom megmondani,de az èn tapasztalatom az ,hogy lehet ülve ès fekve is.
2022. okt. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Elfekvő meditáció a legjobb
2022. okt. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Grimfox ***** válasza:
Ha jól megy, akkor az ülő meditációba is simán be lehet aludni. Csak a kényelmetlenség akadályoz benne nagy eséllye. Nekem sem bírja a hátam az ülő meditációt. Néha a zen által használt "seiza" térdelő ülést használom, de ott meg elzsibbad a lábad. Jobbára fekve meditálok. Ha hozzászoksz, nem alszol bele. Álmosan, fáradtan meg amúgy sem jó ötlet meditálni.
2022. okt. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Érdekes hogy a legtöbb meditáló, agykontroll hívő bealszik a gyakorlat közben

Engem is rá akart venni valaki az agykontrollra hogy azzal aztán bármit el lehet érni, 5 perc múlva már ülve aludt…

Van ezeknek bármi értelme azon kívül hogy mindenki bealszik?

2022. okt. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Grimfox ***** válasza:
100%
Amíg nem alszol el, addig van értelme. Persze bármit nem lehet elérni egyikkel sem.
2022. okt. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

7# Lassan 30 ève kezdtem,ha nem lenne èrtelme, màr règ abba hagytam volna az meg ,hogy nèha elaszom engem nem zavar.

Bàrmit elèrni,azt azèrt egy kicsit erősnek tartom,de tènyleg sokmindenre jò a meditàció.

2022. okt. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Arra jó a meditáció, hogy unatkozzak közben. Amúgy sétáló meditációt is hallottam valahol, az bejövős lenne, az már nem unalmas. Vagy pl meditálás egy szép tárgyon, ez automatikusan is megy.
2023. júl. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!