Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ez normális meditáció közben?...

Ez normális meditáció közben? Rosszul lettem.

Figyelt kérdés

Sziasztok, autogen tréninget hallgatok pár hete, mert nagyon stresszes időszakom van és ez ráment a gyomromra is. Eddig mindig nagyszerűen éreztem magam utána, most azonban valami fura történt. A testem elnehezult, a lelkem viszont mintha "kiszállt" volna a testembol és meghaltam volna. Nem éreztem a testemet egyáltalán. Nem melyre süllyedtem, hanem kiszállt a lelkem és lebegett valami fura helyen. Mikor visszatértem, nagyon rosszul voltam, szedultem, hányingerem lett, azóta is furán érzem magam. Nagyon megijedtem. Mi lehetett ez? Semmi extra nincs a tréningben, rengetegen pozitívat írnak róla youtubeon és eddig én is mindig ellazultam tőle. Nem vagyok jartas a meditációkban, nemrég kezdtem! Félek, valami "rossz" történt velem.

25L


2022. okt. 17. 14:53
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzátennék, hogy panikbeteg vagyok és meditáció után nagyon szorongtam. Lehet, hogy most "sikerült" a meditáció és eddig nem tudtam ellazulni ilyen szinten? De akkor miért lettem fizikailag is rosszul?
2022. okt. 17. 14:58
 2/11 Grimfox ***** válasza:
74%

Amit leírtál, az nem meditációs élmény. Én is használok autogén tréninget, de nekem mindig csak az elvárható hatás jelentkezik. Ugyanígy pánikbetegség miatt kezdtem el. Én azt javasolnám, hogy ne vezetett gyakorlatot hallgass, hanem saját magadnak végezd a gyakorlatot. Önszuggesztióval. Érdemes lenne elolvasnod a hivatalos könyvet erről. a címe: Az autogén tréning gyakorlata.

Ha te magad csinálod, akkor te irányítod, és nem lesznek váratlan élményeid. Ha elolvasod a könyvet, akkor a gyakorlatot személyre is szabhatod, szükség szerint.

2022. okt. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Eléggé félek, hogy valami spirituális hulyesegbe keveredtem. Nem hiszek ilyen dolgokban, de olyan volt, mintha a testemtol leváltam volna, azóta is kevés a testtudatom és rosszul érzem magam, meg alig vagyok tudatomnal, el-elbambulok. Nagyszerű..:/
2022. okt. 17. 15:39
 4/11 Grimfox ***** válasza:
77%

Ezért lenne jobb áttérni az eredeti, önszuggesztiós módszerre. Annak pont az a célja, hogy irányítás alá vond magad, ezáltal a nem kívánt dolgoknak nem marad hely.

[link]

Itt el tudod olvasni ingyen a könyvet.

Belelapoztam, és pont ott sikerült megállni a görgetéssel, ahol azt írta, hogy az autogén tréninget nem jó felvételről hallgatni, mert ez egy csöndes gyakorlat, csendben kell végezni, minél kevesebb külső hatás mellett.

2022. okt. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, nagyon kedves tőled!


Arra esetleg tudsz valamit tanácsolni, hogy most mit tudok ezzel az állapottal kezdeni? Elég ijesztő, még mindig kicsit olyan, mintha nem lennék önmagam. Remélem, nem vonzottam be valami gonoszt vagy ilyesmit a testembe:D (Tényleg nem hiszek ilyesmiben, de miután volt ez a rossz élményem, olvasgattam elég sok mindent..)

2022. okt. 17. 15:59
 6/11 anonim ***** válasza:
61%

Amit leírtál, az egy olyan élmény, amit egyes spirituális rendszerek magasabb szintjein gyakorolnak. Ilyenkor a tudatosság a fizika testből egy másik, egy sokkal finomabb hordozóba költözik, és elhagyja a fizikai testet.

Nem tudom milyen az autogen tréning, de nyilván ez nem az.

Maga a kilépés nem hordoz veszélyt, de gyakran előfordul utána, hogy már nem tartod azonosnak magad a testeddel, mert megértettél valamit. Ez azonban elhalványul, elmúlik, ha nem gyakorolsz külön a lelkeddel.

Viszont amikor "kint" vagy, ki vagy téve negatív támadásoknak, ha ilyesmit gyakorolsz érdemes valamilyen rendszerben ezt tenni, ahol ezt tanítják, és az iskola jelenlegi és korábbi szellemi vezetői védelmet biztosítanak.

A Te esetedben "az első alkalom ingyenes" volt, ezt ajándékba kaptad önmagadtól, de ha rendszeresen meditálsz könnyen elérheted ezt a szintet.

Sok sikert 🙏

2022. okt. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Testen kivuli élményed volt... bár csak álmodtad
2022. okt. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem aludtam el, tudatomnal voltam. Ijesztő élmény volt, főleg az utána lévő rosszullét, úgyhogy most egy ideig nem merek újra meditálni, inkább csak relaxalok.
2022. okt. 17. 18:47
 9/11 Grimfox ***** válasza:
Pont a relaxáció a legjobb, amit tehetsz. Próbálj meg közben egyenletes ütemben, mélyen a hasadba lélegezni, és engedni, hogy a sok kavargás a lélegzeteddel együtt leülepedjen a hasadban, a köldök alatt. Igyekezz fokozatosan lassítani a légzéseden, és csak a köldököd alatti területre figyelni. A légzés ritmusossága, lassítása, és az egy pontra való összpontosítás összetereli a figyelmedet, a testedre irányítja, és megnyugtatja. Az ilyen gyakorlat közben nem ritka a melegség, és bizsergés a köldök alatti részen, de ez természetes jelenség, és mutatja, hogy megfelelő a koncentrációd.
2022. okt. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
59%
Ez valami testi diszfunkcio. Szerintem legzessel fugg ossze. Lehet oxigenhianyos allapotba kerultel. Legalabbis nalam igy szokott lenni
2022. okt. 18. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!