Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit jelent a karácsonyi légy?

Mit jelent a karácsonyi légy?

Figyelt kérdés
Bejött ma hozzánk egy légy este... Én mondjuk azt sem értem, hogy hogyan, mert van szúnyogháló.. de mindegy, ott volt egyszer csak a konyhában. A férjem szerint (az anyjától tudja ezt..) az jót jelent ha karácsonykor bejön egy légy a házba. Szóval valaki ismeri ezt a babonát? Létezik ilyen egyáltalán? Anyósom egyebkent szokott hajmeresztő babonákban hinni. A "kedvencem" az volt amikor terhes voltam a nagyfiammal sok éve, és megkért, hogy semmiképpen ne emeljem fel a kezem a fejem fölé, mert akkor a gyerek nyakára tekeredik a köldökzsinór...

2022. dec. 26. 22:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%
Télen nincs is légy mert megfagy. Az egy kémdrón volt.
2022. dec. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Hozzám is bejött egy légy karácsonykor, mert gondoltam, hogy biztonságosan lehet szellőztetni sokáig, úgyis tél van, nincsenek bogarak. Hát nem így volt... de erről a hiedelemről még nem hallottam, érdekes.
2022. dec. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag szerencsét hoz.

Igaz, most wnyhébb volt kint az idő, berepülhetett kintről is, de vannak legyek, amik szeretnek rongyok, meg egyebek között megbújni a házban es csendben áttelelnek. Esetleg a jo melegre előbújik.

Emlékszem, egyszer nagyon meglepődtem, mikor a kertesházunk padlásán pakolásztam és egy nagy autótakaró ponyva alatt egy rakás nagy légy pinent elégedetten. Éltek, csak le voltak lassulva. Gonndolom, ott teleltek.

2022. dec. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
Ha babonás vagy, minek tartod a karácsonyt?
2022. dec. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
ha nem tudod a választ minek írsz? na szia..
2022. dec. 28. 20:06
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

Ja elnézést.

A kérdésre a válasz:

A légy az eljövendő szerencse, és egyben az utána következő Világvége jele. Ha valaki karácsonykor legyet lát, az nem tud szabadulni az átoktól (miszerint a Világvége közben fog meghalni), csak úgy, ha felemeli a kezét és körbe-körbe forgás közben 5-ször ugrik egyet.


Válaszoltam a kérdésedre, most te válaszolj az enyimre.

2022. dec. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Azért tartjuk a karácsonyt, mert azzal készülünk fel a következő Világvégére.


Esténként meggyújtunk egy oriasi csillagszórót, közben hadarva, visszafelé elszavaljuk a Mennyből az angyalt, majd a bal lábunkkal dobbantunk egy piros felfordított lavóron hetet, majd eltörünk 2 színes üveg karacsonyafadíszt (lehetőleg egy gombát és egy csillagot vagy szökőévben lehet gömb és szivecske) aztán eszünk egy kis kocsonyát, amit a Mikulás rénszarvasábol főzött a nagymamám és várjuk együtt a legyek eljövetelét.

2022. dec. 28. 20:32
 18/19 robetko ***** válasza:
[link] legyek-inváziója Ezt olvasd el.
2023. jan. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
ok. amúgy nem hozott szerencsét.. sőt.. :)
2023. jan. 6. 19:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!