Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Jungiánus pszichoterápiával...

Jungiánus pszichoterápiával vagy pszichoanalízissel milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés

Azért írom inkább ide, és nem a "Mentális egészség" kategóriába, mert inkább olyanok válasza érdekel, akik nem feltétlenül akut panasz miatt, hanem önismereti célból, saját elhatározásukból járnak terápiába, és ezt a megközelítést választották. (Ettől még persze lehetnek problémáik, de szerintem érthető, mire gondolok.) Nem tudom, vannak-e itt ilyenek, de úgy sejtem, itt nagyobb valószínűséggel lehetnek, mint más kategóriában.


Ha vagytok, megköszönöm, ha írtok. :)



2023. jan. 15. 23:55
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

Az analitikus megközelítésű pszichoterápia is szerencsére sokat változott már a kezdetei óta, nekem jó tapasztalataim vannak vele; de nekem a másik iránnyal, a kognitív viselkedés- és sémaalapú megközelítéssel is sok, nagyon pozitív tapasztalatom van. Mellesleg nem kell hozzá ezoterikus beállítottságúnak lenni (én pl. nem vagyok az), mert mindkét irány a modern tudományos pszichológia fegyvertárába tartozik.

És pont úgy van, ahogy mondod, elsősorban az önismereten, önfejlesztésen van a fókuszom, és ezen keresztül javul a mentális egészségem is.

2023. jan. 16. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%

Gondolom Carl Gustav Jung analitikai terápiájáról van szó.

Szerintem elavult 100 éves módszer és szerintem túl is van komplikálva.


A tiszta spiritualizmusban sokkal célratörőbb módszerek vannak.

És plusz energiákat is bele lehet vinni, ha valaki elég gyakorlott ahhoz, hogy aztán kézben tartsa a gyeplőt.

2023. jan. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
94%
Én tisztán önismereti, önfejlesztési céllal járok, hozzátéve, hogy pont az önismeret segített rá, hogy felismerjem, nekem is vannak problémáim (nem pszichiátriaiak, mondjuk), ezáltal sokat fejlődött az önreflexióm, önkritikám és a másokkal szembeni toleranciám. De pszichoanalízissel szerencsére nem találkoztam még, mert engem kissé taszít, idétlennek gondolom.
2023. jan. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

#3


Mindenkinek vannak problémái, aki ezen a világon megszületett és ebben a nevelési kultúrában felnőtt.


Azok a legreménytelenebbek akik azt hiszik, hogy ők kivételek bezzeg mások.. :)

2023. jan. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!