Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Málát itthon is lehet készíteni?

Málát itthon is lehet készíteni?

Figyelt kérdés

Szerettem volna venni egy málát (imafűzért), de drágák is és itthon is vannak alapanyagaim (fa gyöngyök stb.). Tehát azt szeretném kérdezni, hogy málát itthon is lehet készíteni, vagy úgy veszítünk valamennyit az “erejéből”? Lehet itthon csinált málával is mantrákat mondani/meditálni?


Ha valaki tudja a választ előre is köszönöm!!!^^



2023. jan. 31. 21:43
 1/4 Grimfox ***** válasza:
82%
Igen. Ha úgy csinálod meg, ahogy az a buddhista előírásoknak megfelel, akkor elkészíthető otthon is. A szerzetesek sem veszik a sajátjukat. Vannak olyan malák, amik például halott szerzetesek csontjaiból készültek. Az számít, hogy a kész malát hogy kezeled. Nem lesz kevésbé igazi attól, hogy te készíted.
2023. jan. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2023. jan. 31. 21:53
 3/4 Grimfox ***** válasza:
100%
Én anno elfásodott rózsából készítettem magamnak a gyöngyöket, és azokat fűztem fel. Úgyhogy ha nincs gyöngyöd, úgy is készíthetsz. Csak fűrész, csiszolópapír, és egy vékony fúrófej kell hozzá. A beleölt munka miatt jobban fogod értékelni, személyesebb lesz.
2023. jan. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
#2 Igen, én is így gondolom, köszönöm!
2023. jan. 31. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!