Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért lesznek néhányan remeték...

Miért lesznek néhányan remeték, és miért akar annyira sok ember elmenekülni tanyára, vagy egyéb eldugott helyekre?

Figyelt kérdés

Megszakítani a kapcsolatot mindenkivel akkor is simán meglehet tenni, ha az ember marad a lakhelyén. Nem kötelező köszönni az ismerősöknek, át lehet nézni mindenkin. Mit tudnak csinálni? Feljelentenek érte, vagy nem szolgál ki a pénztáros? Vagy esetleg bunkónak gondolnak, pletykálni fognak???

Nincs már az a kiszolgáltatottság, ami régen volt. Nincs rászorulva az ember a másikra.


A társadalom sokkal többet vesz el, mint amennyit ad. Oké, néhány embernek nagyon bejön, és jól működik, de sokaknak nem igazán.

Vagy ez már létező jelenség, és a modern remeték a szigma férfiak, akik nem a társadalmon belül, hanem azon kívül akarnak érvényesülni és a saját útjukat járják a saját szabályaikkal?


2023. márc. 4. 19:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Volt egy könyv amit olvastam. Az a címe ha a jól emlékszem " Éveim egy karthauzi kolostorban". Miért mennek el férfiak egy végtelen egyszerű elzárt helyre. Lehet hogy a spiritualitás? Vagy a világ utálata? Vagy a kiváncsiság? Mindenkinek megvan rá a válasza.
2023. márc. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
Mg jó hogy ebben A kategóriában kérdezted mert, szerintem van akinek ez a sorsa. Ha nem tudsz sem párt sem barátokat találni, akkor az a legjobb döntés ha elvonulsz a világ elől. Sokkal jobb egyedül lenni remeteként egy tanyán, mint egy városban.
2023. márc. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Hát nekem ez már több mint 10 éve folyton visszatérő dolog. Úgy tudom hogyha valami ilyen régóta, folyamatosan, és állandó jelleggel visszatér, akkor az esélyesen karmikus.


1.: Nekem az a célom ezzel, hogy bejárjam ezt az utat.


2.: Tudok emberi kapcsolatokat teremteni, csak úgy képzeld el, mintha nyitnál egy boltot, és folyamatosan veszteséges lenne, akármit csinálsz. Beleölsz adott mennyiségű energiát, pénzt, és csak a harmada, fele jön vissza.


Az online "életemből" már kicsekkoltam, most jön a neheze, a való életben. Eddig azért nem vittem véghez, mert nem volt hozzá elég erőm, vagy legalább is nem éreztem magamban. De az erő szerintem jön magától, ha az ember a számára kijelölt úton halad.

2023. márc. 4. 20:29
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én legszívesebben teljesen félrevonulnék mert nem bírom az embereket. Nem akarom hogy szóljanak hozzám mert az csak többnyire rosszindulat vagy bántás. Nem akarok barátokat mert csalódtam, leléptek, átvertek. Nem érdekel a tesóm mert lenéz és gyűlölködik felém, anyám meg őt jobban szereti. Nem akarok mást csak természetet, egy szép világot magam köré ahol nincs háború, nyavalygás, áskálódás, pénz után rohanás, csak a környezet, az élővilág, csend és béke. Talán hosszabb és egészségesebb élet lenne egyedül, de így, nem magányosan. Mint emberek között a társas magány béklyójában.
2023. márc. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert az emberek 90%-a egy trash kutya. Ellenben a természet nyugalma és szépsése az amiért megéri élni. Én is elköltöznék leginkább tenerparta, vagy valami szép zöld helyre, lenne egy kutyám és kész, nem kellene semmi más.
2023. márc. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert a mai szenny világ, a sok háború, szennyezés, a kényelem, minden robotizált lassan semmi sem természetes, rohanó világ stb...Inkább élne az ember a természetbe, természetesen nyugodtan az állatokkal mert azok hűségesebbek! Ha lenne annyi pénzem mert ahhoz is kell hogy vegyek egy birtokot állatokkal földel amiből megélek nem gondolkoznék sokat! Emberekkel tartanám a kapcsolatot de sokkal kevesebbet! Mint a western filmekbe hogy ha nagyon muszáj bemegy a városba a gazda de nem rendszeresen!
2023. márc. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%
Ezt úgy képzeld el, mintha kötelező lenne boltot nyissál, sőt mire elérsz a gondolkodásod korába, azt veszed észre, hogy már rég van egy boltod, amiről te sose döntöttél semmit sem, még is rádkényszerítik, hogy halat áruljál, miközben te nem hogy nem halat akarsz árulni, nem is akarsz boltot. Mellé még jön, hogy a vevők 80%a csupán meglopja a boltodat és mindennapos a rongálás is. Te amint erre rájönnél, tovább akarnád üzemelni a boltot?
2023. márc. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%
Jobb egyedul mint olyan emberekkel akik csak kihasználnak
2023. márc. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

7.: Én erre már gimis koromban rájöttem 10-11 évvel ezelőtt. Akkoriban csak a minimumot adtam. Most is egy barátom azt tanácsolta, hogy csak a minimumot adjam, és ezért cserébe a minimumot is fogom visszakapni.


Ezt az utat már végig jártam. Ez egy passzív, védekező állapot. A társadalom a normákkal, íratlan szabályokkal, illemmel, etikettel és egyéb kitalált dolgokkal ugyanúgy fogságban tartott. Mikre is jók ezek a dolgok? Hogy egy hierarchikus rendszerben benne tartsák az embert. Ezzel a hierarchikus rendszerrel pedig az a problémám, hogy olyan emberek vannak a tetején, akiknek nem kéne. A régi világban ez kölcsönös előnyökkel járt, most viszont csak hátrányokkal.

Gondolom ti is találkoztatok már a munka világában olyan pozíciókkal, ahol úgy lehet feljebb jutni, ha cserébe másoknak kikaparjátok a gesztenyét, és sok év gürcölés után még csak nem is garantált jutalom, az csupán egy opcionális lehetőség. Egy ígéret, ami a mai világban semmit sem ér. És ha meg is kapjátok a jutalmat, akkor utána ti használhatjátok ki a többi embert, ez inkább egy büntetés. Nem akarom nagyon túlmagyarázni, gondolom értitek hogy mire gondolok.


Tehát én már a minimumot sem fogom adni, így fogok kitörni! A régi szerepemmel mit értem el? Ugyanúgy megadtam mindenkinek azt, amit akart, csak közben duzzogtam, dünnyögtem, de a lényeg nem változott. Most viszont egy aktív szerepbe lépek át, ehhez viszont rengeteg agresszivitás és konfrontáció szükséges. Persze ezt verbális szinten értem, és csak akkor, ha szükséges. Reagálni fogok mindenre, aktív önvédelem. Tehát ha valaki kötekedik emiatt, azt elküldöm melegebb éghajlatra. Sokszor volt olyan, hogy valaki beszólt, kötekedett, és az a módszer hogy hagyd rá, ne figyelj oda, ne vedd fel, nos az nagyon jól működött réges-régen, de ma már akkora hatással van rá, hogy alvási nehézségeket is tud okozni sajnos. Lehet az volt a baj, hogy mivel régen mindent ráhagytam másokra, így egyre többet és egyre jobban csinálták. Azt hittem hogy nem érdekel, nincs rám hatással, pedig de, szépen lassan leépült a toleranciám. Persze nem fogom azt csinálni, mint bizonyos etnikumok, hogy beleállnak az emberekbe, direkt keresik az ilyen helyzeteket... Ez számomra nagyon no-go zóna, de ha megtalál a helyzet, hát akkor bizony foglalkozni fogok vele, és nem igazán fogok válogatni az eszközökben. Úgy fogok védekezni, ahogy tudok. Ezáltal fogok teljesen kikerülni a társadalmi hierarchiából, és egyúttal egyenrangúvá válni akárkivel, és egyenrangúan bánni mindenkivel.


Ha esetleg van rá igény, akkor hónapok múlva leírhatom, hogy mire jutottam, mik a tapasztalataim, megérte-e, sikerült-e. Egyelőre még nem kezdtem bele. Nemrég érkeztem a szülőfalumba, ami egy kicsi, 1000 fő alatti település. Még nem igazán mozdultam ki, egyelőre erőt gyűjtök, próbálok mentálisan készen állni rá. Tudom, hogy csak egy nagyon erős kezdés kell, és utána minden fog menni a maga útján. Mindennél jobban akarom, a bukás nem opció.

2023. márc. 5. 15:07
 10/15 anonim ***** válasza:
Sok sikert hozzá, majd írj hogy alakult!
2023. márc. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!