Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogy kell meditálni?

Hogy kell meditálni?

Figyelt kérdés

2023. márc. 28. 23:04
1 2
 1/17 Grimfox ***** válasza:
100%
Ez attól függ, mi a célod vele. Többfajta meditációs technika is létezik. Egyszerűtől a 10+év gyakorlással elérhetőig.
2023. márc. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
olyanokat hallottam hogy kitisztítja az elmét meg kipihentebb leszel tőle, nem tudom milyen technikák vannak, én teljesen új vagyok a témában
2023. márc. 28. 23:16
 3/17 Grimfox ***** válasza:
A pihenés inkább relaxáció. Az elme kitisztítása minden meditációra érvényes, ahol egyetlen dologra összpontosítasz. Esetleg van még valami más, amit vársz a meditációtól, vagy ennyivel elégedett lennél? A chikung meditáció javítja az egészséget, és a testi-szellemi erőnlétet, és van jóőár fajtája, olyan is, amit mozgás közben végzel, olyan is, amit ülve, vannak különböző ülőmeditációk, amik az észlelésedet, a világ felfogását erősítik, olyan is van, ami az éber koncentrációs készségeden javít. És ezek csak azok, amik az elme megtisztításáról szólnak. Vannak amiknek nem ez a célja, kissé fárasztóak, de például olyan önismeretre tehetsz szert általuk, amiket éber elmével nem érhetsz el. Szóval ha esetleg van még valami, amit szeretnél elérni meditációval, írd le, vagy írd meg privát levélben, és holnap írok rá meditácós gyakorlatot, vagy ajánlok könyvet, ahonnan megtanulhatod(sok más hasznos dologgal együtt).
2023. márc. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
mindegyik érdekel. az észlelés és koncentrációs képesség javítása, és az önismeretes meditáció is felkeltette az érdeklődésem. könyvek is jöhetnek
2023. márc. 28. 23:52
 5/17 Grimfox ***** válasza:
Kicsit hosszú lesz, úgyhogy ha nem gond, írom privátban. Nem tudom, itt mennyi a karakterlimit.
2023. márc. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem gond, írhatod privátban
2023. márc. 29. 11:09
 7/17 anonim ***** válasza:
Nekem is megírnád privátban? Engem is érdekelne
2023. márc. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Grimfox ***** válasza:
Elküldöm ugyanazt a levelet, amit a kérdezőnek küldtem, ha ez egyikőtöknek sem gond. Semmi személyeset nem írtam bele. Ha mindkettőtöknek jó, akkor küldöm.
2023. márc. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszi a levelet :)

Felőlem elküldheted bárkinek

2023. márc. 29. 11:43
 10/17 Grimfox ***** válasza:
Rendben, köszönöm.
2023. márc. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!