Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Egy világi "KRISNÁS" beavatásr...

Egy világi "KRISNÁS" beavatásra milyen fogadalmak vannak?

Figyelt kérdés
2023. márc. 30. 12:52
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Azért a házasság utáni szex majdnem mindegyik vallásban ott van nem csak keresztényeknél.
2023. márc. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
De más formában, még 2 katolikus is egymás torkának ugrik ebbe a témába, de mint írtam, itt úgyis dogmatikába gondolkodik mindenki (amit a legtöbb keresztény így se tart) az ázsiai vallások alapján meg inkább irányelv van nem az na fiam örökké pokol szia.
2023. márc. 30. 23:32
 13/25 NTBS ***** válasza:
Gondolom hasonló tilalmak vannak mint a kereszténység esetén. Ne lopj, ölj, paráználkodj.
2023. márc. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
0%

nem tudom h honnan vették mostanság ezt a házasság előtt nincs szexet. Krisna azt tanította, mint Budha h mindent meg kell tapasztalni.

Krisnának háreme volt és abból vagy 10 felesége.

elvileg többnejűségnek kell lenniük a krisnásoknak.

2023. máj. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
0%

nincs hús evés??? ez is új nekem. Krisna a gyümölcsöt és a húst együtt ette.


mára nagyon kiforgattak mindent.

2023. máj. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

én úgy tudom (amikor még nem forgattak ki mindent)

mindig legyen kristalyköved és virágaid.

mindig ügyelj a környezetedre.

mindig tisztítsd meg a környezetedet. szedd össze a szemetet a környezetedben, erdőkben. tisztítsd meg a közeledben lévő tavakat és patakokat.

tiszteld az állatokat. csak szabadon legelő és élő állatot fogyassz. kíméletesen legyen az állat elhalálozasa.

a partnereiddel mindig tisztelettudó légy. több feleséged és férjed lehet, de mindegyikük egyenrangú legyen.

minden ételt és italt ajánld fel Krisnának. minden tisztításod és jótetted Krisna nevében végezd el.

meditálj és táncolj h Krisna boldognak lásson h hozzá tartozol.

2023. máj. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Krisna fekete felhő istenként is nevezték. mert esőt fakasztott h legyenek növények és állatok. erre meg azt vallják mostanság h ne egyenek húst???

Krisna gyümölccsel eggyütt ette a húst. ezt sem tudják már a mai krisnások????

2023. máj. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
mára mindent keresztény szerűvé akarnak tenni vagy mi????
2023. máj. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
18. Kevered az iszlámmal.
2023. máj. 11. 19:43
 20/25 anonim ***** válasza:

Nemi életet csak akkor élhetnek, ha össze vannak házasodva és akkor is kizárólag gyermeknemzés céljából! Amúgy nem.


És igen, nem fogyasztanak húst, állati eredetű belsőségeket (az nem hús ugyanis, pl a máj, zúza, stb. az nem hús, hanem belszerv). Nem fogyasztanak tojást, de tejtermékeketet és mézet igen. Tehát nem vegánok, de úgy láttam, hogy már közülük sokan kezdenek vegánok lenni.

Amúgy lakto-vegetáriánusok.

De ahimsza tejet fogyasztanak, azaz erőszakmentes tartásból származó tejet, tejtermékeket.

Ők tartják a szarvasmarhákat.

2023. aug. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!