Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy legtöbbször...

Miért van az, hogy legtöbbször csak a tizen-, huszon éves lányok hisznek az ilyen mágikus dolgokban?

Figyelt kérdés
Ez is azt bizonyítja, hogy a nő nem a valóságban szeret élni, hanem a felhők közt?
2010. okt. 9. 21:35
 1/8 A kérdező kommentje:
12/F
2010. okt. 9. 21:42
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Mert meg eretlenek es tapasztalatlanok, a masik dolog pedig az,hogy a regi rendszerben nem volt szabad ezekkel a dolgokkal foglalkozni, s nem beszelve a regi boszorkany egetesekrol, s azis egy magia pl.
2010. okt. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Én úgy láttam, hogy a 40-50 évesek hisznek bennük.
2010. okt. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
38%
Én már elmúltam 70, de soha nem hittem ezekben a marhaságokban. Azok hisznek benne,akik nem használják az eszüket,befolyásolhatók, egyszerűbbnek vélik a problémáikat így megoldani,mint tenni valamit a megoldásért. A sok szélhámosról jobb nem beszélni,akik kihasználják a hiszékenységüket.
2010. okt. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

Neked nincs fantáziád... :-D


Olvass több regényt!


Amúgy több dolog van, egyrészt vannak a felületes kóklerkedések, abban azok hisznek, akik valamilyen támaszt keresnek, aztán vannak a nem felületesebb dolgok, hasznosítható dolgok (pl. az agykontroll, amit én tanuláshoz - mondok egy komoly konkrétabbat, államvizsgára felkészüléshez - használtam sikerrel), ehhez már tájékozódni kell, amit a lusta emberek nem tesznek meg.


Azt pl. tudtad, hogy sok "mágikus" dolog tök természetes dologként van körülöttünk, csak nem tűnik fel, mert megszoktuk?

2010. okt. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
Inkább az 50-60+ nők hisznek benne, láttad már az ezótévét? "Kérem, mondja meg a nevét, és hogy mennyivel több ötvennél" :D 99,9%-ban nők hívják.
2010. okt. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jah, az öregek is benne vannak.
2010. okt. 9. 22:50
 8/8 anonim ***** válasza:
68%

Képzeld el, hogy azokban az időkben, mikor a vallásnak még szerves részét képezte a mágia (Istenem, de miért kell erre mindig úgy gondolni, min valami roxfortos varázslásra?), akkor a 35 éves férfiak éppúgy hittek benne, mint a 16 éves lányok. Akkor ugyanis természetes volt, az élet részét képezte az, hogy különböző szertartásokat végeztek.


A kereszténység idejében erre nem volt lehetőség, sőt, ez a "mágikus mozgalom" igazából csak az lemúlt 20 évben erősödött fel Magyarországon. Addig is volt szellemidézés, meg ilyesmi, hát most épp a mágiát fedezik fel ismét - mert az emberek érdeklődőek, és mindig arra kíváncsiak, amire nem lehet. Mivel a mágiáról nem sokat tudunk, lévén anno egy halálos ítélettel egyenlő dolog, most kezdik kitapasztalni, mit is jelent igazán.


De ha tudományos magyarázatra van szükséged, ezt épp a minap olvastam: a nők azért hisznek jobban ezekben a dolgokban, mert fejlettebb érzékeléssel rendelkeznek, és jobban el tudnak vonatkoztatni a hétköznapi dogoktól, mint a férfiak. Tehát alapvetően egy biológiai sajátosság az oka, hogy mi nők, jobban érdeklődünk az ezoterikus dolgok iránt, mint a férfiak.

2010. okt. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!