Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha a pokolra kerülök, akkor...

Ha a pokolra kerülök, akkor hogyan érzem a fájdalmat? Hiszen nincs agyam csak lelkem a túlvilágon

Figyelt kérdés

2023. máj. 10. 21:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Teljesen logikus a kérdező felvetése,miszerint,ha az Istentől származó "lélek" megy a pokolba,miként szenvedhet a testetlen lélek!


Adódik a következő kérdés is:

Kicsoda kínozza az elkárhozott isteni lelkeket a "pokolban",(amely hely nem szerepel a Bibliában)?

Talán Lucifer és angyalai?

Ők uralkodhatnak Isten lelkei felett?

2023. szept. 3. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

10-es, viszont a "halálközeli élményeknek" vannak közös elemeik, amit minden átélője megtapasztal, ezek a "testen kívüliség" érzése, az "alagút-fény" élmény, illetve egy szeretetteljes fénylény jelenlétének a megtapasztalása. Ezen közös élmények megléte kizárja az "oxigénhiányos agy" képzelgésének az elméletét.


A megtapasztalások folytatásában, vagyis akkor, amikor a "túlvilág" kapujának közelébe kerülnek az átélők, már valóban különbözőek lehetnek az élmények. Ennek oka az, hogy az egyének eltérő hitrendszerekkel rendelkeznek így az odaát megtapasztalható valóságot is másként érzékelik.


Ha pl. keresztény volt valaki, akkor Jézus képében pillantja meg saját, szellemi vezetőjét, egy iszlám hívő pedig Mohamedként látja majd őt viszont.

2023. szept. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

12.Hsz!


Az "alagútfény","testenkívüliség" jelenség,a vérnyomás zuhanásának következménye,amit én is tapasztaltam,amikor 16 évesen,a vagbelemet műtötte egy orvosinas és elvágott egy ütőeret....Nem jártam a halál közelében sem,de ha érszorítót nem használnak és nincs tartalék vér,én is oda jutottam volna.

2023. szept. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

13-as, a "testen kívüliség" érzése az, amikor felülről látod önmagadat, tehát ez nem csupán egy érzet, hanem egy vizuális élmény is.


Egyébként ez nem csak a klinikai halál állapotában jöhet létre, hanem amikor mondjuk egy olyan szituációba kerülsz, amikor fizikailag nem sérülsz ugyan, de potenciálisan ennek megvan a lehetősége. Jó példa erre, amikor - tegyük fel - lezuhansz egy magas helyről, de végül fennakadsz valamiben és megmentenek. Ilyenkor fizikailag nem sérülsz, de a halál közelsége miatt megéled a testen kívüliség élményét.

2023. szept. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

14.Hsz.


A lényeg,hogy halálunk után,-amint hiedelem mondja,mennénk a Paradicsomba,vagy a pokolba- senki sem tud élményeirő beszámolni.

2023. szept. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!